Max Nikolajev: sport on teinud minust selle, kes ma olen täna | Sportland Magazine

Jaga „Max Nikolajev: sport on teinud minust selle, kes ma olen täna“

Max Nikolajev: sport on teinud minust selle, kes ma olen täna

Max Nikolajev on sportvõimleja ja akrobaat, kes alustas sellel alal juba 8-aastaselt. Olles ise igapäevaselt väga sportlik, oskab ta jagada soovitusi aktiivseks eluks ning räägib sellest, mida spordimaailm temas arendanud on.

Max tegutseb peamiselt professionaalse võimlejana, kes on suunaks võtnud meelelahutus- ja filmitööstuse. Adrenaliin ja põnevus käivad selle alaga käsikäes ning noormehe sõnul on alati arenguruumi. Tal on ette näidata juba mitmeid suuri saavutusi, nende seas Guinessi rekord, kuid piire ta endale ei sea ning valmistub aina uuteks trikkideks.

Millist rolli mängib sinu elus sport?

Sport mängib minu elus väga olulist rolli, sest see on teinud minust selle, kes ma olen täna. Sport on arendanud väga mitmeid isikuomadusi nagu distsipliin, sihikindlus, juhtimisoskus ja raskuste ületamise võime. Need omadused aitavad igapäevaelus palju kaasa.

Mis aladega täpsemalt tegeled?

Tänaseks on minust saanud professionaalne võimleja ning arenen aktiivselt ka meelelahutus- ja filmitööstuses. Sportvõimlemisega alustasin 8-aastaselt ning väikeste sammudega hakkasin sellel alal arenema ja auhindu võitma. Kui olin 12-aastane, siis hakkas Eestis see ala kaduma, seega valisin uue spordisuuna TeamGym ehk rühmaakrobaatika

Rühmaakrobaatikaga olen tegelenud alates sellest ajast, kui see spordiala Eestisse ilmus ning lõpuks sai minust Eesti koondise kapten. Hetkel olen keskendunud rohkem meelelahutusärile – esinen erinevate show-programmidega ja tegutsen filmitööstuses kaskadöörina.

Max Nikolajev
Akrobaatika- ja tuleshow, Max vasakul

Miks sulle trenni tegemine meeldib?

Treenimine on minu elustiil ja ma ei oskaks ilma selleta elada. Sport on mulle alati südamelähedane olnud. Aga kui sügavamalt mõelda, siis kindlasti armastan treenimist ka sellepärast, et mulle meeldib tunda uhkust ja rõõmu, mida ma oma eesmärkide saavutamisest saan.

Mis on akrobaatika juures kõige keerulisem?

Arvan, et kõige raskem on oma hirmude ületamine. Kui sooritan mõnda uut elementi või hüpet esimest korda elus, on suur tõenäosus raskelt kukkuda ja saada tõsiseid vigastusi. Seetõttu tuleb esmalt hirmuga vaimsel tasandil võidelda ja alles pärast seda saab trikki füüsiliselt proovida.

Millised on sinu parimad saavutused?

Olen mitmete oma saavutuste üle äärmiselt uhke. Kindlasti üks olulisemaid on see, et meie meeskond on olnud üle viie korra Eesti meister ning lisaks jõudsime tiimiga Finland Talent Show finaali. Isiklikult olen viis korda osalenud TeamGym’i Euroopa meistrivõistlustel ja 2016. aastal püstitasin Guinnessi rekordi (hand stand piruets Guiness record 2016, toim).

Mul on veel palju saavutusi ja mitmeid auhindu, kuid kõige tähtsam on see, et mul on endiselt jõudu uute eesmärkide saavutamiseks.

Max Nikolajev

Millised eesmärgid oled omale spordis seadnud?

Sellel aastal on minu peamine eesmärk püstitada veel üks Guinnessi rekord ning hetkel valmistun selleks aktiivselt. Rekordi põhiolemus on kahe elemendi – salto ja burpee, tegemine ühe minuti jooksul. Ülesanne pole lihtne ja nõuab väga palju spetsiaalset ettevalmistust. Hetkel kaalun ametliku katse kohana Los Angelest.

Milline on ühe sportvõimleja varustus?

Tegelikult pole akrobaatikaga tegelemiseks varustust vaja, kuid tänapäeva tehnoloogiad annavad võimaluse elemente ja trikke spetsiaalse varustuse abil turvalisemalt ja kiiremini õppida. Isiklikult eelistan täispuhutavat õhurada „air track“, sest sellel on võimalik suhteliselt ohutult keerulisi akrobaatilisi elemente harjutada.

Max NikolajevKui tihti treenid ja palju leiad aega puhkamiseks?

Treenin peaaegu iga päev, keskmiselt on mul 10-12 treeningut nädalas ning ainult ühe päeva leian puhkamiseks. Minu jaoks on see harjumus ja teisiti enam ei oskagi. Kui tunnen end nõrgalt, siis treenin vaiksemal režiimil ja kulutan rohkem aega venitamisele ning staatilistele harjutustele.

Kui räägime pikemast puhkusest, siis igal aastal on see erinev. 2-3 korda aastas käime perega puhkamas, aga isegi siis teen trenni. Puhkamine on kindlasti oluline, see aitab kehal lõõgastuda, organismil taaskäivituda ja igapäevasest rutiinist eemale saada.

Sportlandi treeningkampaanias esindad Under Armour brändi. Mis sulle nende toodete juures meeldib?

Arvan, et mul on Under Armouriga sarnane iseloom. Juba enne koostööd tegin sageli valiku nende kasuks, seetõttu on mul suur rõõm olla brändi esindaja.

Pakutud esemed on minu spordiala jaoks väga ilusad ja mugavad. Under Armouri tossud on väga kerged, mis muudab kõval pinnas akrobaatiliste võtete tegemise palju lihtsamaks. Materjalid on meeldivad, elastsed ja mugavad.

Soovita mõnda enda lemmiktoodet.

Kõigil on riiete valimisel erinevad eesmärgid, kuid omast käest oskan soovitada ühte spordikostüümi, mille nimi on UA ​​M Move crew ja UA M move pants. Ostsin need hiljuti ja tegemist on väga mugav ning stiilse kostüümiga. See sobib nii treeninguks kui igapäevaseks kandmiseks.

Ise kannan veel Under Armour lühikesi pükse. Elastikriba, mis lühikesi pükse vöökohal fikseerib, on tugev ja piisavalt lai, et ma ei pea trenni ajal isegi nööre siduma.

Max Nikolajev

MAX SOOVITAB: 5 MÄRKSÕNA, ET OLLA AKTIIVNE JA SPORTLIK

  • Distsipliin. Oluline on ennast harjutada eesmärgi nimel tegutsema ja raskuste ilmnemisel mitte alla andma. Isegi kui tunned end halvasti või on raske trenni minna, kujuneb välja harjumus ning sportimisest saab eluviis.
  • Tervislik toitumine. Tean omast käest, et õigesti süüa on üsna keeruline. Alustada võib väikestest sammudest, näiteks ei söö maiustusi pärast kella kuute õhtul. See pole sugugi keeruline, kuid sel viisil tarbid palju vähem suhkrut.
  • Eesmärgid. Sea endale kindel eesmärk, näiteks käia kolm korda nädalas trennis ja tegutse regulaarselt selle nimel. Eesmärke tuleb seada väga selgelt ja teadlikult ning iga samm peab olema selle täitmise suunas. Mina soovitan kirja panna suured eesmärgid, mis võivad alguses tunduda isegi hirmutavad. Aga see muudabki asja huvitavaks!
  • Leia kaaslane. Mine koos sõprade või perega sportima. Hoolimata sellest, et mulle meeldib üksi treenida, märkasin, et kellegagi koos sportides pingutavad inimesed veelgi rohkem, sest keegi on kõrval motiveerimas. Lisaks võib tekkida väike võistlusmoment, sest sõber vaatab sind ja sina teda.
  • Ole loov. Kord nädalas üritan tavapäraseid harjutusi mitte teha ja mõelda välja loomingulisemaid harjutusi, mida ma varem teinud pole. Nii hoian rutiini eemal ja saan uue emotsioonilaengu.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Mart Vares / erakogu

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kas trenn vahele jätta või siiski minna?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus