Suur osa inimestest hindab head muusikat ja naudib seda kaaslasena ka trennis. Ent makk näpus ja raadio valjuhäälselt üürgamas ei käi keegi jooksmas – siin tulevad appi kõrvaklapid. Kuidas aga kõrvaklappe valida? Kõrvaklappide valikul pööra esimese asjana tähelepanu sellele, mis tüüpi klappidega on tegemist ja kui suured need on. Kuigi suuremad ja võimsamad klapid on enamasti heli poolest paremad, osutuvad need sageli raskeks ja sobivad pigem koduseks kasutamiseks. Aktiivse tegevuse ajal on parem kasutada kõrvasiseseid või kergemaid kõrvapealseid klappe.
Kõrvaklapid, mis mõeldud sportimiseks
Valides sobivaid kõrvaklappe treeninguks, on olulised märksõnad mugavus, püsivus ja niiskuskindlus. Võib kõlada uskumatult, kuid nagu treeninguriided, nii on ka sportimiseks mõeldud kõrvaklapid higi- ja pritsmekindlad. Mõni mudel on aga lausa pestav.
Nutitelefonid saadavad meid nii jõusaalis kui ka jooksulindil, ent tüütud juhtmed võivad olla ohtlikud. Hea lahendus on kontaktivabad kõrvaklapid, mis töötavad Bluetoothi ühendusega. Uued juhtmeta kõrvaklapid, nagu JBL Reflect Mini BT, on äärmiselt kerged ja mugavad, lisaks kestab klappide aku kuni 8 tundi. See on piisavalt pikk aeg, et keskmine spordisõber saaks terve nädala rahulikult trennis käia, ilma et peaks kõrvaklappide aku pärast muretsema.
Kui treeninguks jõusaalis sobivad pigem kergemad kõrvapealsed klapid, siis jooksmiseks kasutatakse kergeid kõrvasiseseid klappe. Niisugustel klappidel on tavaliselt spetsiaalsed, ümber kõrvalesta kinnituvad aasad või kõrvasisesed nagad, mis hoiavad klappe turvaliselt paigal ega lase neil välja kukkuda. Spordiklappide tootmisele pühendunud bränd Yurbuds on aga loonud uuendusliku otsiku, mis püsib kõrvas ilma lisastabilisaatorita ka väga tugeva raputamise korral.
Kuhu panna telefon?
Hulgaliselt aksessuaare ongi loodud just nutitelefoni hoiustamiseks treeningu ajal. Üks võimalus on käsivarrele mõeldud kotid. Lisaks praktilisusele kaitseb kotike telefoni niiskuse eest, sest enamasti on see niiskuskindlast materjalist. Lai värvivalik laseb käsivarrekotikest kombineerida nii trenniriiete kui ka kõrvaklappidega.
Samuti on praktiliste, käsivarrele kinnituvate nutitelefonide puhul mõeldud lisafunktsioonile, mis aitaks tagada turvalisemat teekonda pimedatel või hämaratel tänavatel. Selleks on LED-valgustus, mis olemas näiteks Ksixi käsivarrele kinnitataval nutitelefonikotil.
Suured abimehed
Spordikell ja aktiivsusmonitor ei ole enam ammu vaid tippsportlaste pärusmaa. Üha enam kasutavad neid ka harrastus- ja tervisesportlased. Tänapäeval on aktiivsusmonitore, mis täidavad nii pulsikella kui ka aktiivsusmonitori funktsiooni.
Spordikella peamine eesmärk võiks olla multifunktsionaalsus ja universaalsus, mis võimaldab seda kasutada mitmesuguste spordialade harrastamisel. Sestap sobivadki tavalistele harrastajatele pigem multifunktsionaalsed aktiivsusmonitorid ja pulsikella nii-öelda hübriidid. Peale eri funktsioonide on spordi kellamaailma jõudnud lahe disain ning vinge väljanägemine.
Nutikaal suhtleb sinu, aktiivsusmonitori ja telefoniga
Kes oleks uskunud, et saunakaal võib kaalu näitamise kõrval edastada ka muud olulist informatsiooni? Niisugune imekaal aitab hoida trennitulemustel kindlalt silma peal ja jälgida, et kaal langeb just rasva arvelt, mitte lihaste ega vee arvelt.
Kaalult saadud info salvestatakse nutirakendusse ning kõiki kehakaalu, kehamassiindeksi, rasva-, vee- ja lihaseprotsendi muutusi näed otse telefoniekraanilt. Bluetoothi vahendusel suhtlevad omavahel nii aktiivsus monitor, saunakaal kui ka nutitelefon.
Üks imeline abimees on Beurer BF710 diagnostiline kaal, mis sobib Beurer AS 81 aktiivsusmonitoriga.
[alert color=”violet”]
Sobita klapid tossudega!
Funktsionaalsuse korval on vähemalt sama oluline korvaklappide väljanägemine. Just seetottu on paljude tootjate valikus värvikaid ja julge disainiga korvaklappe. Nii saab klapid valida näiteks tossude värvist lähtuvalt: punaste tossude juurde punased klapid, kollaste tossude juurde kollased jne.
Erksad toonid ei ole aga ainult välimuse küsimus, vaid aitavad muuta liikumise ohtumaks – eredates toonides klapid paistavad ju paremini silma. JBL-I spordiklappide juhtmed on aga kaetud helkurribaga, mis varahommikusel jooksutiirul hämaratel linnatänavatel voib isegi elu päästa.
[/alert]
[alert color=”gray”]
Saada oma trennimotivatsiooni laul ja võida Samsungi klapid!
[/alert]