Milliseid põnevaid võistlusi pakub spordiaasta 2022? | Sportland Magazine

Jaga „Milliseid põnevaid võistlusi pakub spordiaasta 2022?“

Milliseid põnevaid võistlusi pakub spordiaasta 2022?

Möödunud aasta oli Eesti spordile väga edukas. Viimasel hetkel olümpiarongile saanud naisvehklejad saatsid Tokyos korda kauaoodatud ime, Anett Kontaveit oli aasta teises pooles kõige kuumem nimi naiste tennisemaailmas.

Milliseks kujuneb alanud aasta, seda veel ei tea, aga heidame pilgu tiitlivõistluste kalendrile ning teeme plaane, kuhu omadele kaasa elama minna.

Iluuisutamise EM Tallinnas 12.-16. jaanuar

Vahetult enne olümpiamänge kogunevad Tallinnas, Tondiraba jäähallis ligi 40 riigi 185 uisutajat ehk parimatest parimad. Eestlased on esindatud nii naiste kui meeste üksiksõidus ning jäätantsus. Anna Levandi õpilastest on jääl Eva-Lotta Kiibus ja Arlet Levandi. Naiste üksikõidus esindab Eestit veel Niina Petrõkina ning jäätantsus Solene Mazingue-Marko Jevgeni Gaidajenko. Täpsemat infot programmi ja piletite kohta leiab siit.

Põnev tenniseaasta

Tenniseaasta algab traditsiooniliselt maailma kuklapoolel, kus enne esimest Suure slämmi turniiri mängitakse soojenduseks väiksematel turniiridel. Pärast Kontaveiti mänge WTA finaalturniiril Mehhikos, on paljud eestlased valmis öösiti ärkama. Enam pole küsimus, mitmendasse ringi meie esinumber jõuab, vaid millal tõstab eestlanna pea kohale esimese Grand Slami karika. Kaia Kanepi hoiab WTA jooksvas edetabelis 73. kohta ning võistleb samuti 17.-30. jaanuaril toimuval Australian Openil.

Teised 2022 Suure slämmi turniiride toimumise ajad: Prantsusmaa lahtised 16. mai – 5. juuni, Wimbledon 27. juuni – 10. juuli, USA lahtised  29. august – 11. september.

Oodatud rallihooaeg

Autoralli MM-il on käes on hübriidiajastu ning võistlus algab nullist. Aasta saab stardi prestiižika Monte Carlo ralliga, mis on tuntud oma keeruliste ilmastikuolude ja tehniliselt raskete radade poolest. Prantslastest rallilegendid, Ogier ja Loeb peaksid olema mõlemad stardis. Täishooaega nad kaasa ei tee, kuid Monaco on nende koduhoov. Kõikidel teistel on midagi endale ja maailmale tõestada, sest viimase 18 aasta jooksul on peale prantslaste tulnud maailmameistriks vaid korra meie Ott Tänak. Ott soovib kaks viimast hooaega unustada ja võidelda jälle tiitli eest.

Pekingi taliolümpia 2.-20. veebruar

Koroonast tingituna on Pekingi taliolümpia ajaloo teine nn mullis peetav olümpia. Eestlaste suurimad lootused on seotud Kelly Sildaruga, kelle vormikõver liigub vaikselt üles. Norra koondisega treeniv kahevõistleja Kristjan Ilves võib väga heade hüpete korral sõita end ka suusarajal pildituks, mida ta on käesoleval hooajal paaril korral tõestanud. Medal poleks üllatus, aga selleks peaks kõik õnnestuma. Eneseületust ootame kiiruisutaja Marten Liivilt, Austrias elavalt mäesuusataja Tormis Lainelt, noortelt suusahüppajatelt ja iluuisutajatelt. Meie kunagised paraadalad murdmaa- ja laskesuusatamise ei ela parimaid aegu ning hetkel ei ole selge, millises mahus ja koosseisus starditakse. Kurlingu segapaari mittejõudmine Pekingisse oli pettumus, kuid paraolümpial esindab meid ratastoolikurlingu koondis.

Tuuli Tomingas
Laskesuusataja Tuuli Tomingas. Foto: Jarek Jõepera

Tipplaskesuusatamine Otepääl

Esimest korda Eestis peetav laskesuusatamise MK-etapp Otepääl 10.-13. märtsil pakub põnevust lausa neljaks päevaks. Kavas on sprint, ühisstart, segateade ning paarissegateade. Laskesuusatamine on pidevalt fänne juurde võitnud ning juba on ostetud tuhandeid pileteid nii staadionile kui ka raja äärde. Kohale on oodata maailma paremikku ning koduseinte toel ootame ka eestlastelt südikat esinemist.

Rally Estonia 14.-17. juuli

Juba kolmandat korda järjest Lõuna-Eesti teedel toimuv WRC ralli meelitab raja äärde tuhandeid pealtvaatajaid meilt ja mujalt. Võistlus annab suurepärase võimaluse enda proovilepanekuks Eesti noortele ralliässadele madalamates võistlusklassides. Rallipassid on juba müügil ja lisainfo: rallyestonia.ee.

Rally Estonia
Hetk Rally Estonialt

Kergejõustiku tiitlivõistlused

2021. aastal toimuma pidanud MM leiab loodetavasti tänavu aset ning toimub Oregonis (USA) 15.-24. juulini. Uskumatu, aga need on alles esimesed kergejõustiku maailmameistrivõistlused, mis peetakse suure kergejõustikumaa USA pinnal.

Eesti kergejõustiku raskuskese on meeste õlgadel. USA-s toimuv MM peaks logistiliselt väga hästi sobima meie kümnevõistlejatele. Nii Uibo, Erm kui Õiglane treenivad hetkel lombi taga. Kindlasti pürgivad MM-ile ka Tilga, Lillemets, Mägi, Pedriks ja Nazarov. Eelmise MM-i hõbeda Magnus Kirdi pea kohal on aga esialgu küsimusi rohkem kui vastuseid.

Kellel ei vea MM-il, sellel veab EM-il, mis toimub Münchenis 15.-21. augustini. Selleks jõuprooviks valmistuvad eriti hoolikalt maratonijooksjad, et püüda võistkondlikku medalit. Vanad kalad Fosti ja Nurme võtsid kolmandaks liikmeks kampa Kaur Kivistiku, kes seni oli keskendunud 3000 meetri takistusjooksule. Hetkel harjutatakse Keenias ning kogu töö käib selle nimel, et Münchenis võidelda meeskondliku medali eest.

Korvpalli EM 1.-18. september

Eesti ei ole väga sage külaline vana maailma tiitlivõistlustel. Pigem satume sinna harva ning pärast taasiseseisvumist oleme osalenud vaid kolmel korral: 1993, 2001 ja 2015. Koondis on läbi teinud noorenduskuuri, pool koosseisu mängib USA üliõpilasliigas ja Euroopas ning nende poiste aeg peaks veel tulema. Nooruslikku uljust hakkab ilmselt taltsutama kogenud mängujuht Sten-Timmu Sokk, kui ta vähegi terve püsib ning korvi all on kandev jõud Hamburg Towersi üks liidreid Maik-Kalev Kotsar. Eesti koondise vastased EM-il on kõvast puust. Avamäng võõrustaja Itaalia vastu toimub 2. septembril ning seejärel  on vastasteks Ukraina, Horvaatia, Suurbritannia ja Kreeka. C-grupi alagrupimängud peetakse Milanos ning kaheksandikfinaali jõudmiseks tuleb parem olla vähemalt kahest tiimist

Jalgpalli MM Kataris

Suure kuumuse tõttu, mis valitseb Kataris suvisel perioodil, peetakse jalgpalli maailmameistrivõistlused 21. novembrist 18. detsembrini, mis keerab pea peale vana Euroopa jalgpallikalendri. Tiitlit läheb kaitsma Prantsusmaa, kuid lõplik osavõtjate nimekiri ei ole veel selge, kuna Euroopas tulevad mängimisele play-off’id.

Igatahes on tulemas põnev spordiaasta, kus eestlastelgi on oma võimalused. Elame kaasa ja hoiame pöialt!

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Alusta uut aastat sportlikult ja aktiivselt!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus