Alusta uut aastat sportlikult ja aktiivselt! | Sportland Magazine

Jaga „Alusta uut aastat sportlikult ja aktiivselt!“

Alusta uut aastat sportlikult ja aktiivselt!

Kuidas alustada uut aastat? Loomulikult sportlikult, sest siis saab aasta kohe mõnusa hoo sisse. Õnneks sobib jaanuari esimene vaba nädalavahetus suurepäraselt nii matkamiseks, suusatamiseks, kelgutamiseks kui ka uisutamiseks.

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses algab uus spordiaasta mõnusate matkadega. 1. jaanuaril kell 12 minnakse räätsamatkale Koitjärve rabasse ning 2. jaanuaril kell 13 toimub tõukekelgumatk lumisel Kõrvemaal. Nii talvine räätsamatk kui ka tõukekelgumatk on aasta aktiivseks alustamiseks ideaalsed valikud, sest matku viib läbi kogenud retkejuht ning vajaliku varustuse saab korraldajalt. Pärast värskes õhus liikumist on aga võimalik end saunas leiliga kosutada. Täpsemalt saab matkade ja registreerimise kohta lugeda keskuse veebilehelt.

Kes korraldatud matkale minna ei soovi, sellel on alati võimalus Kõrvemaa keskusest sobiv varustus rentida – olgu selleks räätsad, tõukekelk, matkauisud, suusad või miks ka mitte FAT ratas. Mõnus füüsiline koormus ja erilised emotsioonid puutumatust loodusest on igatahes ette garanteeritud.

Kõrvemaa

Suusahundid rajale!

Muidugi on Kõrvemaal olemas mõnusad suusarajad, kus teha uue aasta esimesed suusaringid. Sõita saab erineva pikkusega radadel nii klassikalises- kui ka uisustiilis. Kõrvemaal on pakkuda lühikesed ringid – 1,6 km sh klassika; 2 km, 3 km, 5 km sh klassika ning pikad ringid distantsidega 19 km ja 24 km. Lühike, 1,6 km ring on valgustatud 1 km ulatuses iga päev kuni 23ni. Kuna ilmaolud on praegu muutuvad eelkõige lumesaju tõttu, siis on alati mõistlik enne tutvuda kõige värskema rajainfoga.

Kui nooremad spordisõbrad suusatamisega veel päris sina peal ei ole, siis saab selleski osas abi, sest Kõrvemaal tegutseb suusakool. Esimesed laste suusakooli tunnid toimuvad juba 2. jaanuaril. Kell 11 –11.45 alustab suusatamise ABC grupp, kuhu oodatakse lapsi, kes teevad suuskadel esimesi samme või on suusatamisega väga vähe kokku puutunud. Õpitakse tasakaalu ning mäest üles-alla liikumist. Kell 12 – 12.45 toimub suusaõpe edasijõudnutele, kuhu oodatakse neid, kel on oskus iseseisvalt suuskadel edasi liikuda, tõugata ning kes on teinud juba esimesi uisusamme. Õpitakse erinevaid suusatehnikaid. Tundidesse on vaja kindlasti eelnevalt veebivormi kaudu registreerida, sest osalejate arv on piiratud.

Väikesed suusasõbrad Sportland Kõrvemaa suusamaratonil
Väikesed suusasõbrad Sportland Kõrvemaa suusamaratonil Foto: Sportland

Mäerõõmud Kiviõlis

Kes veedavad aasta esimese nädalvahetuse Ida-Eestis, neil tasub kindlasti läbi astuda Kiviõli Seikluskeskusest. Baltikumi pikimate nõlvadega suusakeskuses ootavad neli 400-700 meetrist suusanõlva ning kaks õppenõlva „magic carpet“ tõstukiga. Lisaks pakub palju rõõmu tasemel lumepark oma erinevate hüpete ja obstaaklitega. Keha saab kinnitada kohvikus, kus pakutakse sooja sööki buffee stiilis ning valikus on nii eesti- kui ka aasiapäraseid roogasid. Lisaks on iga päev valikus supp, võileivad, salatid ning desserdid. Esidatud on nii külmad kui soojad joogid. Peale mäel sõitmist on aga mõnus ennast kuuma saunaga kosutada.

Foto: Kiviõli Seikluskeskus
Foto: Kiviõli Seikluskeskus

Lummav Lõuna-Eesti

Kes veedab aega Lõuna-Eestis, sellel on valikus mõnusad suusarajad ja -mäed nii Haanjas, Käärikul kui ka Otepääl. Kes aga eelistab uisutamist, saab jäärõõme nautida näiteks Kääriku Spordikeskuse liuväljal või Eesti kõige erilisemal uisuväljakul Tartu kesklinnas. Pea 1000 ruutmeetril laiuv jääväljak on Tartu Raekoja platsil teist hooaega ning sellel uisutamine on tasuta. Kui isiklikke uiske pole, saab need kohapeal laenutada, sest Sportland on liuvälja varustanud K2 uiskude ja kiivritega. Kes tunneb end jääl ebakindlalt, saab liuglemist proovida spetsiaalse raami abil ning treeneri käe all.

Foto: Evelin Lumi
Foto: Evelin Lumi

Aastale hoogne start!

Ükskõik, kus kandis sa aga viibid, siis uue aasta esimese nädalavahetuse saab kindlasti veeta sportlikult. Kes vähegi suusatamist armastab, peaks praegused suurepärased olud kindlasti ära kasutama. Heas korras suusaradu on üle Eesti avatud väga mitmeid ning kõige parema ülevaate nende kohta saab Terviseradade veebilehelt.

Kuna Terviseradade eestvedajad usuvad, et uusaastalubadused kipuvad täituma, kui ise neile kaasa aitad, siis kutsuvad nad igaüht aasta esimestel päevadel liituma kampaaniaga „Olen terviserajal! #uusaastalubadus“ ja oma kodulähedaseleterviserajale liikuma. Ikka selleks, et uusaastalubadused saaksid kenasti läbi mõeldud ja esimesed sammud tehtud. Kui juba aasta esimesed päevad meeldivalt värskes õhus veeta, siis pakub samasugust rõõmu terve aasta! Tee oma sportimisest ka pilte,m postita ning lisa hashtag #terviserajad ja  #uusaastalubadus. Sündmusega saab liituda siin. Kõigi postitajate seas loositakse välja vahvaid auhindu.

Liikumine annab energiat!

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kirglikud matkajad Stiina Kristal ja Kristians Luņins vallutavad Tšiilit

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus