Millisele rajale discgolfi mängima minna? | Sportland Magazine

Jaga „Millisele rajale discgolfi mängima minna?“

Millisele rajale discgolfi mängima minna?

Kas teadsid, et Eestis on juba üle saja discgolfi raja? Kui tavaliselt mängitakse discgolfi kodulähedastel radadel, siis just suvisel ajal on hea mõte discgolfi kettad kaasa haarata ja minna tutvuma mõne uue rajaga.

Kui sa pole veel eriti palju discgolfi mänginud või pole seda üldse proovinud, siis võiks alustada lühematest radadest. „Alustavatele mängijatele soovitaksin proovida lihtsamaid, 9-korvilisi radu ja võib-olla tasuks esialgu pikkadel võistlusradadel mängimisest loobuda, kuna raskusastmest ning ketaste kaotamise ohust tingituna ei pruugi emotsioon olla nii positiivne kui see esmakorral olla võiks,“ ütleb DiscSport’i tegevjuht Rene Mengel ning soovitab algajatele näiteks Palivere, Valgeranna, Nõmme ja Tehvandi radasid.

Discgolfar Karl Olaf Kappel soovitab samuti alustada lühematel ja kergematel radadel. „See pakub algajale mõnusama mängukogemuse ning arusaamise mängust, kui rajal puuduvad tiigid ja suur võsa, kust ei pea ketast kogu aeg otsima. Alustajad leiavad kindlasti abi discgolfirajad.ee lehelt, kus on kõik Eesti rajad olemas. See veebisait aitab leida endale mängimiseks kõige lähima ja mugavama raja.“

Küsige nõu ja minge rajale!

Discgolfi mängija Krister Tammjärv lisab omalt poolt, et kuna alustaval mängijal tõenäoliselt napib nii distantsi kui täpsust, siis tuleks vastavalt sellele ka rajavalik teha. „Esimeste ringide mängimisel on tähtis saada meeldejääv kogemus, ilma suurema metsas ragistamiseta. Põhja- ja Kesk-Eesti piirkonnas võiks selliseks rajaks olla näiteks Aravete 18-korviline rada, kuid sarnaseid radu on Eestis igas ilmakaares,“ toob ta välja „Kellel aga puudub võimalus oma kodukandis raja mängimiseks, siis varuvariant on hoopis kasutada suurt ja avatud platsi. Kes tahab mänguoskust lihvida ja rajal juba esimeste nädalate jooksul tuttavatele „tagatulesid näidata“, peaks aru saama, kuidas tema kettad käituvad. Avatud platsil viskeid tehes saab parima ülevaate oma ketaste lennujoonte ja maksimaalse distantsi kohta,“ ütleb Krister.

Samuti soovitab ta algajatel alati küsida nõu teadjamatelt, kes on alaga juba mitmeid aastaid tegelenud. „Kui küsida abi õigete inimeste käest juba esimeste discgolfi ringide jooksul, siis on progress paremuse suunas märgatavalt kiirem. Tuleb loobuda ideest „ma ei oska nagunii piisavalt hästi visata ja küll ma tasapisi omaette harjutan“. Kindlasti soovitan osa võtta väiksematest võistlustest, nagu selleks on nädalamängud,“ lisab Krister. Ka Rene kinnitab: „Tasub vaadata, kus nädalamänge korraldatakse ja minna julgelt kohale. Võimalus pettumiseks on nullilähedane.“

Proffide lemmikud

Rääkides konkreetsetest radadest, ütleb Rene, et kindlat lemmikut tal ei olegi, sest Eestis on juba väga palju ägedaid discgolfi radu ning reeglina on kõik omanäolised. Siiski annab ta mõned soovitused: „Kindlasti tasub külastada Jõulumäe, Pärnu Jõekääru, Viljandi, Kõrvemaa ja Mäetaguse radasid. Samuti võiks mängima minna discgolfi parkidesse Kurnas, Pärnu-Jaagupis ning Valgehobusemäel.“

Karl Olaf arvab samuti, et Eestis on mitmeid häid radu. „Lemmik on tõenäoliselt Mäetaguse rada, kuna pakub tugevat väljakutset, olles samas piisavalt mitmekülgne ning ka silmale kena vaadata. Häid mängupaiku jagub veel Lõuna-Eestisse, näiteks Valgjärve ja Elva rada,“ toob ta välja.

Krister sõnab, et tema lemmikuks on Sportland Kõrvemaa Prodigy rada. „Kõrvemaa rajad on mitmekesised, nõuavad mängijalt arvestatavat distantsi ning tehnilisi viskeid. Hea tulemuse sooritamiseks tuleb hoida fookus mängul, sest iga väiksemgi eksimus võib suurepärase tulemuse ära rikkuda. Olen olnud alati seda meelt, et kes soovivad oma mängu järgmisele tasandile viia, peaksid treenima ja võistlema radadel, mis esitavad mängijale tõelise väljakutse ja Kõrvemaa võistlusrada on täpselt selline,“ leiab ta.

Uued rajad ootavad

Kõik kolm meest on veendunud, et igal mängijal tasuks aeg-ajalt end proovile panna radadel, mida ta veel ei tunne. „Peamiseks põhjuseks on kindlasti see, et mängides eri radadel arened mängijana palju kiiremini ning siis tekib ka võrdlusmoment oma nn kodurajaga,“ usub Rene.

Karl Olaf kinnitab, et uute radade mängimine arendab rohkem ning sunnib oma visete peale n-ö uuesti mõtlema. „Pidevalt ühte rada mängides proovitakse üldiselt ikka ühtesid ja samu viskeid ja samu kettaid samades olukordades,“ arvab ta.

Krister Tammjärv täiendab, et mida rohkematel eri radadel on mängija mänginud, seda mitmekesisem on tema mänguoskus. „Tehes piisavalt palju mingeid teatud tüüpi viskeid, muutuvad need juba rutiinseks ja tõenäosus nendega eksida muutub ainult väiksemaks. Seega, kes soovib areneda ja saada paremaks, peaks kindlasti mängima nii lihtsamaid kui ka raskemaid radasid. Õnneks on Eestis discgolfi populaarsus viimaste aastatega meeletult tõusnud ning eri profiili ja raskusastmega radasid leidub igal pool,“ tõdeb ta.

Ühenda discgolf ja puhkus

Suvi on loodud selleks, et ühendada endas puhkus ja sport. Kuna discgolfi radasid leidub kõikjal Eestis, siis on see mäng puhkusel sportimiseks üks parimaid valikuid. Sihtkoha läheduses mõne mängukoha leiab kahtlemata. „Eestis on üle saja raja ning enda lemmiku leiavad kindlasti kõik. Kuna enamik n-ö suuremaid radasid jäävad Tallinnast idasse või lõunasse, siis soovitaksin kõikidel mängijatel suvel selline reis plaanidesse mahutada, kus ka discgolfi mängida või ühildada discgolf juba mõne planeeritud reisiga. Pettuma ei pea kindlasti,“ on Karl Olaf kindel.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Miks on golf parim sport?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus