Miks on golf parim sport? | Sportland Magazine

Jaga „Miks on golf parim sport?“

Miks on golf parim sport?

Golfi mängides arened igast küljest. Vaatame lähemalt, miks on golf suurepärane sport ja milliseid omadusi golfimäng arendab.

Vastupidavus– jah, golfiväljakul tuleb pikalt kõndida. Üks mänguring on keskmiselt 8 km. Kehva vastupidavuse korral kannatab löökide stabiilsus ja sinu punktisumma. Regulaarne golfimäng parandab üldist vastupidavust ning kuna kõik on omavahel seotud, siis kipub ka vaim murduma, kui vastupidavust ei ole.

Painduvus– keegi ei jää igavesti nooreks. On tõestatud, et vananedes painduvus väheneb, kuid regulaarse venitamisega saab lihaseid heas vormis hoida. Golfimängus tähendab see suuremat liigutusulatust ja paremat koordinatsiooni ehk pikemaid ja täpsemaid lööke. Venitamine aitab ka rühti parandada ja mõjub hästi vereringele, mis omakorda tõstab energiataset. Üleüldine lihaspinge leeveneb, teadlik lõdvestamine on kergem ja krampide tõenäosus väheneb.

Golf on parim sport

Tasakaal– golfilöökide stabiilsus ehk kepilaba keskkohaga (sweet spot) palli tabamine on otseses seoses tasakaaluga. Tasakaal on oluline nii algasendis kui ka löögi ajal. Tasakaaluharjutused parandavad keha- ja seeläbi ka golfikepi tunnetust.

Jõud – golfipalli lüües on töös pea kõik lihasgrupid. Jõu ja kiiruse (plahvatuslik) kombinatsioon koos mainitud elementidega (tasakaal, vastupidavus, painduvus) teebki maailma parimatest niivõrd muljet avaldavad mängijad. Tugevad ja elastsed kõhu-, selja- ja küljelihased koos tuharate, tagareite ja reie nelipealihastega on golfilöögi jõukeskus. Kiiruse golfikepi labasse tekitab keha keskosa, mitte käed, nagu paljud ekslikult arvavad.

Vaim– keskendumine on oluline mistahes eluvaldkonnas. Kärsitud õpivad mängu käigus keskendumist (löögiks valmistumine, kaasmängijate löökide ajal vaikselt ootamine) ja ülemõtlejatele on ajapiirang: oma löögiks on aega valmistuda 40 sekundit. Lisaks tuleb arvestada mängukaaslastega, mis sunnib lühema ajaga tegutsema.
Mängu mõjutab muidugi palju kontrollimatuid tegureid ja mängija ei tohi lasta end ümbritsevast mõjutada – seegi on eraldi oskus.

Golf on parim sport

Mängimine ja keskendumine

Mida me kontrollida saame?

Oma suhtumist
Oma varustust
Soojenduse tegemist
Enne lööki toimuvaid tegevusi
Peale lööki toimuvaid tegevusi
Põhitõdesid enne lööki (haare, algasend)
Ettevalmistust
Suunavõttu
Kepivalikut
Strateegiat
Otsustamist ja pĂĽhendumist
RĂĽhti
Enda mängutempot
 
Mida me kontrollida ei saa?

Ilma
Mängupartnereid
Kaasmängijate tempot
Lipu positsioone
Väljaku tingimusi (green’ide kiirust, rough’i pikkust)
Tulemust
Palli põrkeid kalletelt (raja poole, takistusse vms)
Palli asukohta (divot’is, mudases kohas vms)
Võistlustel tiiaega
Varem tehtud lööke
Võitmist

Tekst: Mari Rauna, professionaalne golfar ja treener

Fotod: Saare Golf ja Pärnu Bay Golf Links

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Täitunud unistus: elu luksuslikul purjepaadil

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus