MyFitnessi Studio X ühendab tõhusalt kardio- ja lihastreeningu | Sportland Magazine

Jaga „MyFitnessi Studio X ühendab tõhusalt kardio- ja lihastreeningu“

MyFitnessi Studio X ühendab tõhusalt kardio- ja lihastreeningu

Kui elutempo on nii kiire, et treeninguks on raske aega leida, siis tuleks oma päevaplaan veelkord kullipilguga üle vaadata. Paar-kolm trenni võiks nädalasse ikkagi mahutada, sest kui teed regulaarselt sporti, siis jõuad ka muudel aladel rohkem. Üks hea trennivõimalus tiheda graafikuga inimesele on MyFitnessi Studio X.

„Studio X on HIIT treeningu põhimõttel kokku pandud 50 minuti pikkune treening, kus kulutatakse võrdselt energiat ja vormitakse lihaseid. Treeningud on vastava suunitlusega Total Body X, Lower Body+abs X, Burn X, Fast X ja Strong X. Stuudios on Technogym SkillMill jooksulindid ja hantlid ning raskuspallid jõutreeninguks,“ tutvustab MyFitnessi Baltikumi treeningute juht Eva Ottas.

StudioX

Tema sõnul pole paremat treeningut, kui Studio X, kus vähem kui tunni ajaga saab tõhusalt treenida. Sealjuures saab igaüks liikuda just endale sobivas tempos. „Iga treeningu üks osa on jooksmine, aga soovi korral saab selle asendada kõnniga. Kogu keha tugevdavaid harjutusi saab samuti teha just endale sobiva raskusega. Kuna tegemist on rühmatrenniga, siis vahel kardetakse, et oi ma ei jõua, aga igaühel on oma tempo ja rütm. Kui ei jõua sprintida, siis sörgi. Kui ei jõua sörkida, siis kõnni. Treeningul on oluline individuaalne pingutus.“

Mitmekülgne treening

Studio X on hea valik nendele, kellel pole võimalik trenni jaoks väga palju aega kulutada. „Trenn kestab 50 minutit. Korraga saab samme ehk liikumist teha ja lihast kasvatada või vormida – konkreetne tulemus oleneb kasutatavast raskusest. Eeliseks on ka see, et treener ütleb ette, mida tegema peab, sinu mure on trenn lihtsalt ära teha,“ leiab Eva. „Jõutreening peaks olema iga inimese päevakavas, lisaks peaks ennast liigutama joostes või kõndides ja seda kõike Studio X treening pakub.“

Tegemist on rühmatrenniga, mille plussiks on alati kontrollitud pingutus. „Treener jälgib, aitab, ega lase asjatult puhata ja ka osaleja ei anna niisama alla. Omapäi treenides on vahel tunne, et ah aitab küll, lõpetan ära, aga rühmatreeningust ikka niisama välja ei jaluta. Suureks plussiks on ka tore seltskond ja muusika, mille saatel liikumist nautida. Ära kindlasti lase end heidutada HIIT põhimõttest (kõrgest intensiivsusest), sest igaüks saab trenni teha omas tempos,“ rõhutab Eva.

StudioX

Hommikul, päeval või õhtul

Studio X treeningud toimuvad Tallinnas MyFitness Rävala, Linnamäe, Viimsi ja Mustamäe klubides ning Tartus Annelinna klubis. Valikus on hommikused, lõunased ja õhtused ajad ning lisaks nädalavahetus. Seega peaks igaüks endale sobiva aja leidma ning trenn ei jää tegemata. Kes on hommikuinimene, see võib tõusta tavapärasest tund aega varem ning hommikul trenni ära teha. Pärast seda on kindel, et päev algab väga hea energiaga. Trenni võib planeerida ka lõunapausile, sest siis saab tööpäeva mõnusa ja kasuliku tegevusega poolitada. Õhtune trenn aga sobib nendele, kes väga varakult magama ei heida. „Kokkuvõttes pole vahet, millal treenida, oluline on, et valitud aeg endale sobib ja meeldib.“

Kõik algab planeerimisest

Kes tahab olla heas vaimses ja füüsilises vormis, see võiks kolm-neli korda nädalas mingisugust liigutamist teha. „Parem mitu lühemat treeningut nädalas, kui üks-kaks korda väga pikk trenn. Igasugune järjepidevus tagab nii vaimse kui ka füüsilise heaolu,“ ütleb Eva.

Mõni periood võib olla tõesti nii kiire, et trenniks kohe üldse aega ei leia, aga enamasti on võimalik see aeg endale siiski tekitada. „Nagu kõige muuga, tuleb ka treeningu päevakavva lisamise nimel pingutada. Kui tundub, et ühtegi vaba tundi päevas pole, siis tuleb see leida varahommikul või hilisõhtul. Jah, tulebki varem üles tõusta või minna trenni kasvõi kell 21, võib-olla une või sõprade arvelt. Ainult meie ise saame enda jaoks midagi teha. Võtta võib päev korraga ehk ei peagi tingimata tegema suurt plaani, aga alusta täna! Tee kasvõi 30 minutit trenni ja leia homme jälle 30 minutit. Kahjuks arvatakse liiga sageli, et treening peab kestma mitu tundi. Parem tule rühmatrenni ja jõusaali, treeni 45-50 minutit, aga ära istu trenni ajal telefonis ega lobise kaaslastega. Nii jõuab rohkem. Iga minut trenni on parem kui null minutit trenni.“

StudioX

Liikumine on hea tervise ja enesetunde alus

Sellest, et liikuma peab, räägitakse palju ning tuleb veel rohkem rääkida, sest see on päriselt oluline. „Seda kahju, mida vähene liikumine teeb, on raske kohe tunnetada ja aastaid ei pruugigi mitte midagi olla, kui näiteks pole muret kehakaaluga vms. Aga vähene liikumine mõjutab meid igal juhul ja kahjuks ei tea kunagi, millal selle tagajärg välja võib lüüa. Siis võib olla juba hilja,“ leiab Eva. „Liikuma peab. Isegi kui tervisele ei taha mõelda, siis võib mõelda heale väljanägemisele ja rõõmsamale tujule, mida liigutamine annab ning kindlasti trenni minna.“

Tekst: Merilin Piirsalu
Avafoto: Laura Nestor
Fotod: Aivo Kallas

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Eesti discgolfi esipaar Kristin Tattar ja Silver Lätt sukelduvad talveks Nike parkadesse

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus