Kevad meelitab aina rohkem õue liikuma. Kui niisama kõndimine või jooksmine igavaks läheb, pane rattad alla ja naudi liikumist hoopis teises dimensioonis.
Naudi elu rulluiskudel
Rulluisutamise võib selgeks õppida igaüks, vaja on vaid piisavalt tahtmist ja hästi istuvaid rulluiske. Sportlandis on saadaval maailma suurima rulluisutootja K2 rulluisud. K2 oli esimene, kes kasutaja mugavuse huvides tõi turule softboot’i ehk pehme saapaga rulluisud. Valikust leiavad endale sobiva paari nii algajad kui ka edasijõudnud, nii lapsed kui ka täiskasvanud.
Rulluiske valides pööra kindlasti tähelepanu rataste suurusele: algajale sobivad väiksemad rattad ja oskajale suuremad. Mida väiksemad on rattad, seda lihtsam on manööverdada. Mida suuremad on rattad, seda suurem on kiirus.
Rulluisutamine on lõbus sportlik harrastus, mis arendab osavust, tasakaalu, koordinatsiooni ja vastupidavust. Kui saad osavamaks, võid nautida aina suuremat kiirust.
Trikitõukside tippklass
Tõukeratastega on lahe trikitada – seda teavad kõik, kes on proovinud. Eriti lahe on seda teha tõelisesse tippklassi kuuluvate ratastega Crisp, District või Kota, mis on müügil ka Sportlandis.
Crispi tõuksid on vastupidavad ja suurepärase disainiga. Need on kerged, kuid liiguvad kiiresti ja sujuvalt. Kui oled trikiratturitee alguses, siis on Crisp õige valik.
District loob tõukse sõitjatelt sõitjatele, sest brändi sünni taga seisavad prantslastest sõitjad Kevin Demay ja Johann Moreau. Nende eesmärk on müüa kvaliteetseid tõukse, et tõsta selle spordiala taset. Tänu oma kogemusele teavad nad täpselt, milline üks õige trikitõuks olema peab.
Kota brändi taga seisab aga mitmekordne maailmameister, sotsiaalmeediastaar ja oma ala absoluutne tipp Dakota Schuetz. Tema eesmärk on panna kõik noored tõukeratastel lustima, sest ägeda tõuksiga trikke teha on kirjeldamatult vinge kogemus.
Tõukerattad mõnusaks kulgemiseks
Tõukerattad ei ole ainult laste või trikitajate lõbu. Aina rohkem kohtame täiskasvanuid tõukeratastel mõnusalt ringi kruiisimas. Kui võrrelda cruiser’i tüüpi ratast trikitõuksiga, siis cruiser’itel on suuremad rattad. Kallimatel mudelitel on ka amordid ja porilauad.
See on linnakeskkonnas väga mugav liikumisvahend, sest seda on väga lihtne väiksemaks kokku pakkida ja käe otsas näiteks kontorisse või ühistransporti võtta. Sportlandi valikus on Stunti tõukerattad, mis on kvaliteetsed ja väga laheda disainiga. Tõukse leidub mitmessuuruses täiskummist ratastega: täispumbatavate ratastega offroader kehvema kattega teele ja ketaspiduriga mudel linnas kihutajale.
Samuti on pakkumises elektritõukerattad, mis on mõeldud ennekõike jalavaeva vähendamiseks. Näiteks kui kodust tööle on paar kilomeetrit või kui ei jaksa vanemaid kooli järele oodata, siis elektritõuks on ideaalne abivahend. Jalaga tagumist porilauda all hoides lülitub süsteem tööle ja kui lükkad hoo sisse, siis hoiab tõukeratas kiirust. Rattal on lihtne ja puhas väljanägemine, ei ühtegi juhet, kangi vms lisavidinat. Tõuks suudab hoida kiirust 12–15 km/h. Kui unustasid aku laadima panna või läks sõit pikemaks ja aku sai tühjaks, siis veereb tõuks niisamagi väga ühtlaselt ja mõnusalt.
Rulatades vabadusse
Rulast on saanud lahe transpordivahend, millega kodust kooli, koolist koju või sõprade juurde seigelda.Cruiser’i või longboard’iga sõites saab õppida oma keha paremini valitsema, jõuda kiiremini ühest punktist teise ja nautida mõnusat vabadusetunnet.
Sportlandis on saadaval Maui and Sonsi cruiser– või longboard-tüüpi rulad. Plastist cruiser sobib suurepäraselt noorematele koolilastele, kes õpivad sellega sõitmise kiiresti selgeks. Boonuseks on soodne hind ning suur hulk disaine ja värvilahendusi. See on kerge, seega saab koolilaps cruiser’i igale poole lihtsasti kaasa võtta.
Suuremate koolipoiste ja -tüdrukute eelistus on longboard, mis on cruiser’ist pikem ja madalam. Sellega saab lahedalt sõita siledatel kergliiklusteedel, aga hakkama saab ka tänavatel. Saadaval on hulk eri kuju, suuruse ja välimusega sõiduvahendeid.
Sõida turvaliselt!
Kuna rulluiskude, tõuksi või muu ratastel liikumisvahendiga ringi sõites või trikitades on mängus suured kiirused või ohtlikud hüpped, siis kanna seda tehes alati kiivrit. Mõistlik on sõites kanda põlve, küünarnuki- ja randmekaitsmeid.
Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: Tootjad