Maria Vainumäe, räpparinimega manna on tasapisi pugemas eestlaste südamesse ning võtmas seal kindlat kohta, täpselt nagu seda aasta eest tegi mõminaräppar nublu. Seda kõike on tal aega teha, sest hetkel neiu alles otsustab, kus oma kooliteed jätkata. Üks on aga kindel, kooli kõrvalt kavatseb ta pühenduda ka muusikale.
Mariat on alati muusika huvitanud. Ta hakkas laulma küll alles 11-aastaselt, aga enne seda mängis internetist õpitu või kuulatu põhjal klaverit. Teda võlub muuhulgas näiteks see, kui kergelt võib muusika isegi omaette hoidvad eestlased kokku liita. „Muusika on maagia, mis suudab öelda asju, mida inimloom kunagi öelda ei suudaks ja teha tegusid, mis muidu ei juhtuks,“ selgitab ta.
Räppima utsitas Mariat sõbranna, peale seda, kui nad olid juba mõnda aega ka ise sellist stiili muusikat kuulanud. „Kui ma oma esimese räpploo välja lasin, pakkus see inimestele koheselt huvi ja ma mõtlesingi, et miks mitte sellel lainel jätkata?” räägib manna.
Aga kuidas tema lood sünnivad? „Ma kuulan läbi instrumentaale ja kui see sobib, siis tulevad mul kohe esimesed sõnad ja flow, sealt edasi kirjutan sõnad ja salvestan demo sisse,“ avaldab ta. „Seejärel lähen stuudiosse ning lisan veel harmooniaid ja lisahääli, et lugu oleks täidetud ja siis ongi valmis. See kõlab lihtsalt, aga pikad päevad stuudios on tegelikult väga väsitavad.“
Raskused noort räpparit ei murra, sest Marial on kindel plaan mingil määral ka ise elu lõpuni muusikaga seotud olla, hetkel siis räppimise kaudu. Räpp on Maria sõnul pärast metalit ainus žanr, kus saab öelda absoluutselt kõike ja see ei mõju nii laastavalt.
Selles maailmas on tal ka omad iidolid: ta hindab Tyler, The Creatori maailmavaateid ja iseloomu, Jaden Smithi julgust ja omapära ning Ski Mask The Slump Godi iselaadi olekut. Enda lugudest on ta kõige rohkem rahul looga „nunnaklooster“. „See on algusest peale olnud mu lemmiklugu. Selles lihtsalt on mingi jõud, mis mulle tohutult meeldib,“ avaldab räppar.
Enda mullist välja
Kuigi muid hobisid Marial enda sõnul väga ei ole, sest muusika hõivab 90% tema ajast, siis kui vähegi hea seltskond kokku tuleb, naudib ta väga reisimist. „Tahaksin hullult veel kord Itaaliasse minna ja ka Prantsusmaal ära käia,“ avaldab manna. „Mulle meeldib reisida, sest siis saan endale kinnitada, et maailmas on ka muid kohti ja teisi inimesi ning minu mull ei ole terve maailm. Mulle polegi kõige olulisem ilm, vaid kultuur ning kõige huvitavam osa reisimisest on inimesed, sest nemad jäävad lõppkokkuvõttes meelde ja see mõjutab oluliselt reisikvaliteeti.“
Eelmiselt Itaalia reisilt on Marial ka üks meeldejääv mälestus. „Läksime perega reisile ja meie Airbnb katkestati viimasel hetkel ära, mistõttu pidime magama maa all parklas, rannarätid all ja joped peal,“ meenutab ta. „Sellest korrast õppisin, et igal halval olukorral on lahendus. Võtan kõike, mis võtta annab ja selliseid olukordi võtan väga vabalt, ju siis pidigi nii minema.“
Vans – erilisem kui teised
Maria äratab lisaks muusikale tähelepanu omapärase riietusstiili poolest. Ta eelistab mugavust ja lihtsust ning väldib igapäevaelus erksaid ja kitsaid rõivaid, mis liiga palju silma paistaks, kuid laval proovib olla nii kirju kui vähegi võimalik. Brändidest hindab ta väga näiteks Vansi, mille riided, jalanõud ja aksessuaarid on tema sõnul alati natukene erilisemad kui teiste brändide omad. „See on kindlasti omadus, mis neid aina kõrgemale viib,“ usub Maria. „Vansi tooted teevad ka kõige lihtsama igapäevariietuse veidi ägedamaks ja lisavad sinna skater vibe’i, mis pole kunagi halb.”
Koolikotti valides keskendub Maria eelkõige mugavusele. „Jälgin, et kotisangad ei sooniks ja kott toetaks selga, kuna mul on selg haige. Vajan kotti, mis ei oleks ebamugav. Eks välimus on ka väga oluline, kuid mugavus ennekõike,” räägib ta.
Kasulikud õppetunnid
Palusin Marial anda endale algava kooliaasta eel ka ühe lubaduse ja see kõlab järgnevalt: „Ei võta endale liiga palju asju kanda ja tahan ära õppida selle, et tunnetaksin ära, millal mul on vaja tagasi astuda ja oma hingel puhata lasta. Kõik võiksid selle ära õppida.“
Maria oskab kõiges näha kasulikke õppetunde. „Iga inimene, kes mu elust läbi on käinud, on mulle midagi õpetanud, läbi hea või halva,“ teab ta. „Kõige paremini õpetab valu. Kui mul on elus raske periood, siis proovin mõelda nendele õppetundidele, mis ma sellest saan ja hoida meeles, et kannatus ja valu on ajutised. Kõik õpetab ja kõik õpetavad.“
Tekst: Keilit Aedma
Fotod: Kertin Vasser