Miks kandideerida elu seiklusele Boliivias? | Sportland Magazine

Jaga „Miks kandideerida elu seiklusele Boliivias?“

Miks kandideerida elu seiklusele Boliivias?

Kas tahad oma ellu ühte ägedat seiklust ja unustamatuid elamusi? Siis anna end üles, sest The North Face ja Sportland lennutavad ühe õnnelikku tiimi elu seiklusele Boliiviasse.

Project Bolivia konkursil osalemise reeglid ei ole keerulised: tuleb täita lihtne ankeet ja oma kaheliikmeline tiim hiljemalt 14. augustil üles anda. Kõikide ankeetide seast valib žürii igast Baltikumi riigist välja vähemalt ühe tiimi, kes pääseb teise vooru, milleks on rahvahääletus. Kahenädalase hääletusperioodi lõpus selgub, kes rahva südamed võidab – on see Eesti, Läti või Leedu tiim. Võitjad saavad tasuks võimaluse minna juba tänavu oktoobris koos Sportlandi tiimiga avastama Lõuna-Ameerikas asuvat Boliiviat.

Boliivia

Boliivia mitu nägu

Grupijuhina sõidab Boliiviasse kaasa Nipernaadi matkaklubi matkajuht Kunnar Karu, kes eelmisel aastal juhtis sarnast ekspeditsiooni Mont Blancile. „Minu ülesandeks on kogu matkareisi organiseerimine, et kõik toimiks nii nagu peab ning et meie grupp tegutseks mägedes nagu üks mees,“ selgitab ta oma rolli.

Kunnar on Boliivias käinud kolm korda ning näinud selle riigi igasugust palet. „Olen näinud kauneid suviseid vaateid, saanud kaela tonni vihmavett, tõusnud mitmete 6000+ meetriste mägede otsa, kaotanud tormituules kõrgeima mäe Sajama kõrglaagris telgi, matkanud mööda liustikke ja kuiva Altiplano platood,“ kirjeldab ta. „Mul on väga head muljed ja mälestused ning lähen sinna heal meelel neljandat korda.“

BoliiviaMatkajuhi meelest on Boliivia ronimiseks äärmiselt ilus maa. „Sealsete mägede otsas on turiste ülivähe. Pigem kohtad kümmet laamat kui ühte turisti. Lumised mäetipud kutsuvad avastama!“ ütleb ta. Puudu ei tule ka ekstreemsetest elamustest, mida saab kogeda näiteks Boliivia mägiteedel. „Need teed on sageli vaid kitserada meenutavad kruusakattega rajad, kus ühtäkki asutakse maasturitega sõitma. Kohalikud juhid sõidavad külma närviga ega hooli, et autorattast 10 cm kaugusel haigutab sageli enam kui kilomeetri sügavune kuristik,“ räägib Kunnar oma kogemusest.

Üheks Boliivia eripäraks on pealinn La Paz ja sealne lennujaam, mis asub 4200 m kõrgusel ja on sellega maailma kõrgeim. „Ellujäämine La Pazis on paljudele raskeks katsumuseks, kuna seal on kogu aeg vaja viibida 4000 m peal. Iga söögikoht, pood ja hotell asub ikka ja ainult üles mäge,“ lausub Kunnar.

Mis seiklejaid ees ootab?

Matkagruppi ootab Boliivias ees avastusi ja põnevust täis aeg. „Esmalt tutvus pealinna La Paziga ning kohanemine Andide 4000 m kõrgusega. Siis 4-päevane džunglimatk, kus matkame, kohaneme kõrgusega, tuletame meelde matkamise, söögitegemise jms. Edasi maailma suurima soolajärve Salar de Uyuni vaatamisväärsused ja hingematvad vaated. Sellele järgneb aklimatisatsioonitipp 5000+ m ning seejärel 6000+ m – ehk järgmistel päevadel üritame jõuda 6000 m peale vulkaanile. Teeme tutvust sealse Altiplanoga, vallutame reaalsed matkatipud ning värsked kõrgusrekordid. Siis tuleme tagasi La Pazi, teeme kontrolltõusu 5000 meetrile ning seejärel proovime taaskord 6000 meetrit, sel korral lumise mäena,“ tutvustab Kunnar reisiplaani

Kunnar
Kunnar

The North Face – matkajale parim

Kuna matkaplaanid on mitmekesised, saab olema mitmekesine ka ilm, ning seetõttu tuleb matkajatele appi The North Face, kes varustab osalejad vajalike toodetega. „Niiske džungel, seejärel ülikuiva kliimaga soolajärved, külmemad 5000 m aklimatitipud ning külmad ja lumised 6000 m mäed,“ selgitab Kunnar. Kõik olud eeldavad väga hästi hingavaid ning samas veekindlaid ja sooje riideid, mille lipulaev maailmas on just mägironimise riiete tippbränd The North Face. Kunnaril on näiteks omast käest olemas kogemus tõusust Ancohuma mäele. „Kui seal sajab, siis mitte millimeetrites. Seega, et me kogu avastusretke raames end mugavalt tunneks, et kogu fookus läheks ronimisele ja avastamisele, peab riietus olema võimalikest parimatest parim,“ lausub ta veendunult.

Iga päev on uus seiklus

Kunnar soovitab Project Boliviale kandideerida kõigil, kel on soov linnamürast eemale saada, avastada uusi piire ning tutvuda Lõuna-Ameerika omanäolise kultuuriga. Samuti neil, kellele meeldib kogeda matkade ja mägironimise raames avaraid vaateid, kes armastavad seikust, soovivad oma kogemusi ka teistele jagada ning kogeda midagi uut, tundmatut ehk isegi esmapilgul täiesti võimatut ning kellele meeldib kahe nädala jooksul aru saada, et koos hea tiimiga on kõik võimalik, seal hulgas 6000 m kõrgusele jõudmine. „Projekti raames elatakse üks päev korraga ning selle ühe päeva raames üks tund korraga. Iga päev on uus seiklus, kus kahe nädalaga on võimalik kogeda tavainimese viie aasta seiklusi,“ usub matkajuht.

Boliivia

Unustamatu kogemus

Möödunud aasta Mont Blanci projekti konkursi võitjad Katrena Tenno ja Merle Laud kinnitavad ühest suust, et tegu oli nende elu seiklusega ja suure väljakutsega ning soovitavad hakkajatel inimestel Project Boloviale kandideerida.

„Tegemist on elu muutva projektiga, sest teist samasugust ei ole olemas. See on võimalus võita unustamatu reis täis seiklusi. Neid kogemusi on võimatu kirjeldada, neid peab minema kogema. See reis võib anda nii rõõmu, nuttu, naeru, ärevust, hirmu ja üldse kõiki emotsioone, mida on võimalik tunda,“ kinnitab Katrena

Merle usub, et vau-efekte tuleb kindlasti palju. „Avastamist, uusi kohti, oma hirmude ületamist. Määravaks saab kindlasti meeskond. Meie Mont Blanci seltskonnal oli suurepärane vibe ning Kunnar Karu giidina – best choice ever!“ kiidab ta.

Kandideerides peaks arvestama, et oleksid valmis võidu korral projektile aega pühendama. „Meie koolitusprogramm kestis kuus kuud. Keskmiselt korra kuus kohtusime terve tiimiga, mil nädalavahetustel toimusid õppematkad. Oluline on tundma õppida inimesi, kellega reisile lähete, samuti läbi käia ja mängida olukordi, mis võivad reisil ette tulla,“ ütleb Merle.

Katrena ja Merle

Kas sina oled seikluseks valmis?

Kui midagi soovitada, siis arvavad nii Katrena kui Merle, et oluline on jääda iseendaks. „Üle oma varju ei hüppa ennast paremaks ja võimsamaks valetades. Lõpuks tuleb kõik ringiga tagasi ja siis oled hoopis ise õnnetu. Inese laulu teate: kõik, mis sa teed, teed kõik endale? Kui seekord sind ei valita, siis järelikult on sel põhjus. Kas see ei olnud veel sulle mõeldud või on midagi paremat ees ootamas, aga enne tuleks veidi sisemiselt kasvada,“ arvab Merle.

Ta usub, et suureks plussiks on varasemad kogemused mägedes matkamisel ning sotsiaalmeedias pildil olek, aga muidugi on kõige olulisem isiksus. Merle soovitab end üles anda sellel, kes tunneb, et midagi peab (elus) muutuma, aga ei oska selleks veel päris õigeid samme teha ehk vana moodi enam ei saa ja uut moodi veel ei oska. „Täisnaudingu saad siis, kui sa tead, mida sa tahad ja oskad seda hinnata, mida sa saad,“ leiab ta.

Katrena arvab, et kandideerida võiksid need, kellele meeldib seigelda ja kes ei karda proovida uusi asju. „Projekt sobib sulle, kui sa suudad hästi taluda koormusi, pingsaid ja vähem pingsaid olukordi. Kui sulle meeldib lummavalt kaunis loodus, imelised vaated ja unustamatud kogemused. Kindlasti tuleks leida endale sobiv paariline. Keegi, keda sa usaldad ja kellega saad hästi läbi. Reisil sõltub seltskonnast väga palju!“ on ta veendunud.

Kui oled seikluseks valmis, siis pane oma tiim kirja!

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Kunnar Karu / Regina Kaal / Dranginis Vytautas

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Salomon tiim sihib Ace Xdream sarja esikohta

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus