Smartpost Eesti Meistrivõistlused kestsid neli päeva nagu tavaliselt, ent erakordne oli see, et need toimusid ühel rajal: Sportland Prodigy Elva discgolf’i-pargis. Edu saatis neid, kelle sooritus oli stabiilne terve võistluse vältel. Meistriteks krooniti Rasmus Metsamaa, Kristin Tattar ja Kristjan Liiv.
Eesti Discgolfi Liit andis võistlustest lühikese ülevaate ja jagas lahkelt pildimaterjali.
Mändide ja järvede pealinnas Elvas asuva discgolf’i-parki eristab teistest Eesti parkidest just avarus. Peale metsaradade saab Elvas mängu nautida avatud ja huvitaval maastikul. Park on disainitud Euroopa meistri ja mitmekordse Soome meistri Seppo Paju kaasabil.
Meistrivõistlused kestsid kokku neli päeva
Smartpost Eesti Meistrivõistlused kestsid neli päeva nagu tavaliselt, ent erakordne oli see, et need toimusid ühel rajal: Sportland Prodigy Elva discgolf’i-pargis. Edu saatis neid, kelle sooritus oli stabiilne terve võistluse vältel. Esimesel võistluspäeval rebis MPO divisjonis konkurentidest nelja viskega ette Rasmus Metsamaa.
Kõikide võistluspäevade jooksul püüdis edukate ringidega järele võtta mitu favoriiti, näiteks Mathias Villota, Mauri Villmann, Silver Koni ja Kristo Raik, kuid stabiilsus oli see, mis tõi tulemusega -30 võidu just Metsamaale. Talviste meistrivõistluste kuld oli ilmselgelt vaid sissejuhatus suurtele tegudele.
Naiste avatud divisjonis oli oodata lahingut Eesti ja praegu ka maailma kõrgeima reitinguga Kristin Tattari ning valitseva Eesti meistri Keiti Tätte vahel. Tattari tasemele kellelgi siiski tõusta ei õnnestunud. Teise ja kolmanda koha kaarte segasid esimestel päevadel Kaidi Allsalu, Anneli Tõugjas-Männiste ja Kristi Unt. Par’iga võistluse lõpetanud Tattar võitis tagasi meistritiitli, seekord juba kuuendat korda. Talle järgnesid tulemusega +24 Allsalu ja viimasel päeval endast maksimumi andnud Tätte (+31).
Ka seeniorite hulgas saime kroonida uue meistri. Esimesel päeval võttis liidripositsiooni valitsev meister Raimo Kimmel. Ühe viske kaugusele jäi Rait Saluri, kes pidi talle eelmisel aastal napilt alla vanduma, lisaks Evgeni Smirnov ja Madis Liiber. Kuuendalt positsioonilt kerkis teisel päeval juhtima Kristjan Liiv, kes väljus lõpuks võitjana. Tulemusega -1 krooniti ta 2022. aasta meistriks.
Videod ja päevakokkuvõtted on nähtavad ja kättesaadavad Eesti Discgolfi Liidu kodulehel.
Elva discgolf’i-radadele on oodatud mängima kõik
Discgolf’i-radu kerkib Eestis nagu seeni pärast vihma. Selle ala harrastajaid on Eestis juba julgelt kokku üle 25 000. Elva rajad võivad sellel aastal tähistada juba esimest väikest juubelit, kuna need avati sügisel viis aastat tagasi.
Nagu nimigi – Sportland Prodigy Elva discgolf’i-park – ütleb, on pargil tihe seos Sportlandiga, kes on pargi loomist tublisti toetanud.
Rajad asuvad Mahlamäel 2,7 km peal, korve on kokku 18 ja mängima on oodatud kõik, kellele meeldib discgolf või kes soovivad selle vahva alaga alles tutvust teha. Mitmekesine metsamaastik lausa kutsub proovima!
Veeda terve nädalalõpp Elvas
Lõuna-Eesti väikelinn on aastate jooksul muutunud aina populaarsemaks puhkusepaigaks ning suurepärased sportimistingimused meelitavad suvekuudel Elvasse aina rohkem seiklushimulisi peresid ja sõpruskondi. Lisaks on viimastel aastatel avatud Elvas palju uusi söögikohti ja majutuskohtigi tuleb pidevalt juurde. Nende võimalustega saad lähemalt tutvuda Visit Elva lehel.
Elva linnas asuv Verevi järv on suvel üks Eesti kõige soojemaid veekogusid. Soe vesi meelitab supelranda palju avaveeujujaid ja muidu veesõpru. Osavamad saavad julguse proovile panna järvel asuvas hüppetornis. Lisaks on liivarannale rajatud korralikud võrkpalliplatsid, kus sõpruskonnaga aktiivselt ja lõbusalt aega veeta.
Üks suviselt mõnus paik on Arbi järve kaldal asuv Kohvik Lohvik, mis ei ole teps mitte tavaline kohvik. Koolinoorte ärilabori loodud Lohvik – laste oma kohvik – avas rannaalal uksed eelmise aasta mais.
Kui soovid närvikõdi, siis pane end proovile Elva seikluspargis, kus kõige peadpööritavamaks atraktsiooniks on õhusõit üle Verevi järve. Kokku koguni 800 m vabalaskumist vee ja taeva vahel! Seikluspargist leiab kolm põnevat eri raskusastmega rada, kus saavad ennast proovile panna nii suured kui ka väikesed seiklejad. Tillurajale oodatakse kõige pisemaid alates kolmandast eluaastast.
Elvas näeme!
Tekst: Kärt Radik
Fotod: Margo Peters, Kristjan Noormets, Rando Kall, Jan Henrik Pärnik