Möödunud aasta sügisest Sportland International Groupi finantsanalüütikuna töötav Andres Taats on numbrifriik ja kirglik spordimees, kelle üks lähiaja eesmärkidest on läbida koos kolleegidega Ironmani võistlus. Vähesed teavad aga, et Andres on ka Hugo Bossi sertifikaadiga moenõustaja.
Andrese igapäevatöö tähendab lühidalt kirjeldades finantsanalüüsi ja erinevate raportite koostamist, eelarvega tegelemist ning andmetega ümberkäimist. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli rakendusliku majandusteaduse eriala, kus tema peaerialaks oli majandusanalüüs. Enda sõnul on numbrid, matemaatika, punktuaalsus ja korrektsus talle alati meeldinud.
„Õppisin mikro- ja makromajandust ja sealt tulenevalt üritan näha suuremat pilti, mis maailmas toimub. Täna tegelen küll rohkem numbritega, kuid majanduses ja ühiskonnas aset leidva mõistmiseks on üldpildi tunnetamine oluline,” ütleb Andres. Kui talt uurida, kuhu on täna kasulikum investeerida – kas kinnisvarasse või aktsiatesse, nendib mees tagasihoidlikult, et talle ei meeldi kellelegi ette öelda, millal on hea aeg väärtpabereid osta või müüa. „Minu meelest on kõige parem investeering iseendasse ehk siis enda teadmistesse ja koolitamisse ning loomulikult tervisesse läbi spordi!”
Andrese esimene töökoht oli Tallinna Kaubamaja, kus ta oli ametis klienditeenindaja-konsultandina. See meeldis talle ja seal leidis ta ka võimaluse omamoodi karjääriks. „Tänu sellele tööle sain võimaluse läbida näiteks Hugo Bossi ülikooli ning olen tegelikult Hugo Bossi sertifikaadiga moenõustaja,” ütleb mees. Seejärel tuli ülikool ning ta töötas kaks aastat kooli kõrvalt energeetika- ja automaatikaettevõtte ABB andmehaldusmeeskonnas spetsialisti ja hiljem ka vanemspetsialistina.
Lisaks tööle peavad kõnetama ettevõtte eesmärgid
Mõte Sportlandis töötamisest köitis Andrest mitmel moel. „Olen ise spordi taustaga ja minuga sobib igati ettevõtte missioon „Muuta noorte inimeste elu huvitavamaks, paremaks ja emotsionaalsemaks läbi Sportlandi poolt pakutavate toodete ja teenuste“. Samuti on mulle väga oluline, et saaksin end arendada erialaliselt. Seekord tuli kandideerimine nii äkitselt, et ma isegi ei jõudnud ootusi töölesaamisest liiga kõrgele seada. Igatahes läks tööintervjuu hästi ning minu jaoks oli tulemus igati positiivne.”
Ta nendib, et uude kohta tööle minnes on ikka alguses kerge ärevus, kas saab hakkama ja kas ikka on piisavalt kompetentsi. See on justkui iseendale tõestamine, et tuleb hakkama saada erinevates olukordades. Aga Sportlandis kadus ebakindlus kiiresti, kuna kolleegid on toetavad, õhkkond motiveeriv ning kui nähakse teisi keerulises olukorras, pakutakse alati abi. Sest kogu meeskond on ühe asja eest väljas!
„Eriti kõnetab mind siin organisatsioonis inimeste suhtumine oma töösse ja see, et neil on tõeline soov panustada ettevõtte arengusse. Soovin ka ise oma tööd teha parimal võimalikul moel ning aidata teisi inimesi andmete/analüüside abil.”
Ootamas on tõeline tuleproov Ironman
Andres on pikalt tegelenud korvpalliga, üle 10 aasta. Veidi on teinud kergejõustikku ja tennist. „Kuna olen aktiivse elulaadiga, olin väga põnevil sportlikest võimalustest, mida Sportland oma töötajatele pakub. Ja kuna selleaastane väljakutse on Ironman, siis nii huvitavat varianti ei saanud ka mina käest lasta! Olin triatlonist tegelikult varem vargsi unistanud. Huvitav on panna end proovile ning näha, kuidas see protsess mõjub inimesele nii treeningu osas kui ka mentaalselt. Üheksa kuud ühe võistluse tarvis treenida on üsna pikk aeg, mille jooksul õpib tunnetama oma keha uues olukorras füüsiliselt ja samuti vaimselt. Loodan väga, et teen selle ära – tegemist on kindlasti mu elu ühe suurema väljakutsega!”
Ta nendib, et pidas seni enda kõige nõrgemaks alaks ujumist, kuna tal puudusid suuremad kogemused ning tegu on tehniliselt nõudliku spordialaga. „Aga mu ujumine on läinud paremaks. Meil oli programmi raames kaks ujumistreenerit, käisin igal nädalal nende juures õppimas ja tehnikat harjutamas,” räägib ta. „Ühesõnaga – ujumisega sujub, aga loomulikult pole täispikal triatlonil ükski ala kerge ning olen nüüd hoopis jooksmist pelgama hakanud. Eelmisel aastal jooksin Tallinna Maratoni ja meenuvad valud, mis selle pika distantsi peale tekkisid. Püüan teha kõik, et Ironmani ajal poleks nii raske. Ja kuna jalad on tegelikult mu tugevaim külg, siis rattasõit vast nii keeruline olema ei saa.”
Nädalavahetuseti on Andresel samuti oma treeningrutiin – kõigepealt kaks tundi rattasõitu ja jooksu ning seejärel pool tundi ujumist. Ja et treenimise ajal igav ei hakkaks ning ajudel ka tegevust oleks, kuulab ta heal meelel spordi- ja investeerimisalaseid podcaste.
Harrastussportlase elu juurde käib ka teadlik toitumine. Andres jälgib, et tema toit oleks mitmekesine: salatid, köögiviljad, vitamiinid, süsivesikud. „Siiski on mul toitumisalastes teadmistes puudujääke,” tunnistab ta. „See on ju selge, et toit on meie kütus ning kui organism ei saa seda piisavalt, pole ka energiat.”
Nauding lugemisest ja loodusest
„Mulle on hakanud meeldima raamatute lugemine, aga kuna trenn võtab suure osa päevast ja tahaksin piisavalt uneaega ka, siis paraku igapäevaselt ei jää lugemiseks aega. Aga ma tõesti naudin raamatuid, eriti majandusalaseid ja eluloolisi, näiteks meeldisid mulle Elon Muski ja Jaak Salumetsa lood,” räägib Andres.
Lisaks meeldib talle reisida ja seigelda. Ka pärast Ironmani soovib ta sõita puhkama. Mõnus puhkus on aga see, kus saab olla looduses, liikuda, ronida, jalutada. „Aktiivse inimesena on teinekord keeruline oma keskkonnast välja saada, aga see on oluline, et suudaks aega maha võtta, puhata ning rahulikult akusid laadida,” ütleb Andres.
Tekst: Gerli Ramler
Fotod: erakogu