Olümpiavõitja Katrina Lehis: võitjaks teeb sihikindel igapäevane töö | Sportland Magazine

Jaga „Olümpiavõitja Katrina Lehis: võitjaks teeb sihikindel igapäevane töö“

Olümpiavõitja Katrina Lehis: võitjaks teeb sihikindel igapäevane töö

Tokyo olümpiamängudelt epeevehklemises individuaalse pronksmedali ja naiskondliku kuldmedali võitnud Katrina Lehis usub, et elus ja spordis viib edasi tugev tahtejõud ja oskus teadlikult sihte seada. Ta teeb iga päev tööd selle nimel, et olla iseenda parim versioon.

Palun kirjelda iseenda parimat versiooni.

KatrinaParim versioon endast on minu jaoks see, kui ma tean, et olen kõik ära teinud. Näiteks võistlustel rajale minnes tean, et olen korralikult treeninud ja saan vehklema minna tundega, et olen endast kõik andnud.

Millised on sinu praegused sportlikud eesmärgid?

Praegune eesmärk on teha ettevalmistus maikuus toimuvaks maailmakarikaetapiks. Seejärel toimuvad suvel juba tiitlivõistlused. Need on lähimad eesmärgid.

Kas ja miks on eesmärgid olulised?

Kui ei ole eesmärki, siis ei ole ka tulemust. Eesmärk on nagu soov elus midagi saavutada. Igal inimesel peaksid olema eesmärgid ja tänu nendele liigutaksegi elus edasi.

Mis aitab sul eesmärkideni jõuda? Kas paika pandud eesmärgi saavutamine on alati oluline või lubad endal vahel ka sihti muuta?

KatrinaEesmärkideni aitab jõuda tahe midagi saavutada. Natuke jonnakust läheb samuti vaja, et kasvõi iseendale tõestada, et saan seatud sihtide täitmisega hakkama. Tean omast kogemusest, et viimane on väga suur jõud.

Usun, et seatud eesmärgi muutmine ei ole niisama lihtne. Eesmärgid püstitatakse endale ju sooviga midagi saavutada. Siht võib küll teatud põhjustel muutuda, kuid igaüks meist näeb millegi nimel vaeva ning see juba ongi eesmärgi poole liikumine.

Kuivõrd oluline on sportimise juures mõttetreening? Kes on aidanud sinul vaimset poolt tugevdada?

Ajutreening on kindlasti oluline. Samuti ka ajutöö eest hoolitsemine ehk spordipsühholoogi või mentoriga suhtlemine, kuidas kellelegi. Minu vaimset poolt on aidanud palju tugevdada minu treener Nikolai Novosjolov. Samuti tegin paar aastat koostööd Snezana Stoljarovaga, kes oli minu spordipsühholoog ja aitas mind palju, kasvõi aegajalt lihtsalt ära kuulates.

Kuidas inspireerida inimesi sportima? 

KatrinaSee on keeruline küsimus, sest ühte inspireerib treenima hea rõivastus, teist kellegi saavutus jne. Loodan, et oma tulemustega ja olekuga õnnestub mul inspireerida kedagi lihtsalt liikuma. Ja see on juba suur asi.

Rahva sportimine on globaalne küsimus ja seda peab lahendama riiklikul tasemel. Spordiarmastus algab kodust ja koolist.

Kui sinu juurde peaks tulema inimene, kes palub liikumisega alustamiseks abi, siis mida soovitaksid?

Enne kui soovitaksin mõnda harjutust või konkreetset trenni, annaksin nõu alustada veidi kiirema tempoga jalutamisest, et keha harjuks liikumisega. Pärast seda saaks juba edasi liikuda.

Kas oled leidnud inspiratsiooni mõnest raamatust, mida soovitaksid ka teistel lugeda? 

Mulle meeldis väga Steve Jobsi raamat. Ja kõigile, kes on inglise keelega sina peal, soovitaksin Kobe Bryant’i  „The Wizenard Series“ seeriat. Minul oli sportlasena seda väga huvitav lugeda. Ja arvan, et ka väga kasulik.

Oled Sportlandi PARIM MINA! kampaanias Nike saadik. Kas sulle on oluline olla eeskujuks just Nike vormis?

Ikka on oluline. Olen aastaid suur Nike toodete fänn ja see, et saan olla just Nike saadik, teeb mulle väga palju rõõmu.

Kuivõrd oluline on sportlike eesmärkide saavutamiseks hea spordivarustus?

KatrinaSee on väga oluline. Kuna veedan väga suure osa ajast just spordiriietes, siis tahan end tunda mugavalt ning aegajalt ka midagi ägedat selga panna. Nike seda kõike pakubki. Lisaks on hea kanda asju, mis on kvaliteetsed. Samas tuleks meeles pidada, et sinust ei tee võitjat ükski bränd, vaid sihikindel igapäevane töö.  Jooksutoss võib ju olla kõige parem ja kallim, kuid kui sinna tööd sisse ei pane, siis ei tule ka arengut ega tulemust.

Kui oma varustuse seas ringi vaatad, siis milliseid Nike tooteid näed?

Kuna Nike vehklemisvarustust ei tee, siis veheldes olen vaid Nike tossudes.

Aga muu treeningvarustus koosnebki mul vaid Nike toodetest. Retuusid, topid, särgid, erinevate treeningute tossud.

Miks Nike on hea spordibränd?

Minu jaoks on Nike hea kindlasti juba sellepärast, et mul on alati nende varustuses mugav treenida. Ja kuna neil on väga suur tootevalik, siis leiab igaüks sealt endale meelepärased. Kes soovib rohkem värve või kes otsib veidi tagasihoidlikuma stiiliga treeningvarustust – Nike valikust leiab alati mõlemat.

Millised on sinu viimase aja lemmiktooted?

Minu lemmikud on alati olnud AirMax tossud. Samuti Air Zoom jooksutossud. Mõlemad on minu jaoks ülimugavad.

Tekst: Marta Vasarik
Fotod: Iti-Pätrik Järve

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Nele-Liis Vaiksoo: füüsiline liigutamine vallandab kehas õnnehormoonid

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus