Suve vingeim nädalalõpp veeda Surfilaagris! | Sportland Magazine

Jaga „Suve vingeim nädalalõpp veeda Surfilaagris!“

Suve vingeim nädalalõpp veeda Surfilaagris!

Mida oleks suvi väärt ilma mere, spordi ja hea seltskonnata? Just need asjad toob kokku 19.-22. juulini Valgeranna puhkekeskuses toimuv Surfilaager.

„Surfilaager on 1998. aastal alguse saanud elustiiliüritus, mida korraldab Eesti Purjelaualiit,“ tutvustab Helen Unt, kes on Surfilaagri korraldusega seotud olnud aastast 2011 ning peakorraldajana tegutseb aastast 2016.

Kuna tegu on juba 20 aastat tagasi alguse saanud sündmusega, siis alates esimesest Surfilaagrist kuni tänaseni on mõndagi muutunud. Alguses oli üritus lihtsalt ühe seltskonna väike ettevõtmine, kus sõideti linnast välja telkima ja surfama. Aasta-aastalt aga muutus surf populaarsemaks ning huviliste ring aina kasvas. „Kui algul tegeleti peamiselt purjelauasõiduga, siis täna on väga populaarsed ka lohesurf ja SUP ehk aerulaud. Surfilaagrist on saanud elustiilifestival, kus hinnatakse viibimist vabas õhus, sportlikke tegevusi, aega pere ja sõpradega ning muidugi head meelelahutust ja muusikat,“ tutvustab peakorraldaja ja lisab, et 20 aasta jooksul on terve uus põlvkond üles kasvanud. „Näiteks meie korraldustiimi liige Annika Valkna on lapsest saati Surfilaagris käinud – täna on ta naiste kiirusrekordi omanik purjelauas – 72 km/h ning pisikese Elise ema. Kes teab, võib-olla on Elise ise 40 aasta pärast Surfilaagrit korraldamas.“

Kolme päevaga surfariks!

Kui sa pole surfiga varem kokku puutunud, siis Surfilaager on just parim paik, kus alaga tutvust teha. „Surfilaager on väga hea koht neile, kes ei ole varem selle alaga tegelenud, aga tahaksid väga rohkem teada ja ise proovida,“ kinnitab Helen ja ütleb, et programmis on suur valik tasuta koolitusi erinevatele tasemetele nii purjelaua-, lohe- kui aerulauahuvilistele. „Sel aastal avab lisaks tasuta koolitustele uksed SurfiKool+, kus saab laagri jooksul väikestes gruppides hästi intensiivse programmi läbida ehk siis “kolme päevaga surfariks” on täiesti tehtav. Seda koolitust me ise väga soovitame, sest instruktorid on tõepoolest ühed Eesti parimad – Andreas Aas (No Work Surf Club) lohesurfis ja Kristjan Kiisk (Laulasmaa Surfikool) purjelauas,“ räägib korraldaja ja märgib, et peale nimetatud kursuse läbimist on kindlasti selge pilt, kas oled omale surfi näol uue armastuse leidnud või mitte.

Samuti saab igaüks minna ja teha tutvust erinevate surfiklubidega, nende seast endale meelepärase instruktori välja valida ning soovi korral eratunde võtta. Samuti on olemas kogu varustus, mida on võimalik koha peal rentida.

Staarid astuvad võistlustulle

Kui oled juba surfiga sina peal, siis sobib laager väga hästi olemasolevate teadmiste ja oskuste lihvimiseks, sest koolitusi pakutakse igale tasemele. Samuti saab osaleda erinevatel sportlikel võistlustel nagu võrkpall, rannatennis ja auhindu võita. „Lisaks on mõnus mõttekaaslastega aega veeta ja lasta oma meelt lahutada, sest aftersurf’i programm on meil ka väga timm,“ lubab Helen. Näiteks esinevad Surfilaagris Púr Múdd, Metsakutsu, Def Räädu, Röövel Ööbik ja mitmed teised.

Eesti staarid ei astu üles aga mitte ainult lavalaudadel, sest mõned neist on vastu võtnud hoopis suurema väljakutse ning panevad ennast proovile surfivõistlusel Borjomi Surf Challenge. Ettevalmistused selleks käivad juba praegu täie hooga, sest võistlema ei minda tühja koha pealt. Parimate treenerite käe all valmistuvad kahe kuu jooksul võistluseks Eesti kõige uuem superstaar Uudo Sepp, riimimeister Uku Arop, kaunis näitlejanna Ingrid Margus, noorpoliitik Raimond Kaljulaid, laulja ning näitlejanna Sandra Ashilevi ning meelelahutusportaali aktiivne ja särtsakas juht Kertu Jukkum. 21. juulil selgubki, kes on neist parim surfar.

Põnevust jätkub

Lisaks Borjomi Surf Challenge’ile toob Helen laagri põnevamate tegevustena välja veel koerte SUP-i võistluse – jah, festivalile tohib kaasa võtta hästikäituva lemmiklooma ning kuna koerad on surfarite sõbrad, kes sageli laual kaasa sõidavad, siis otsustasid korraldajad teha nende jaoks eraldi võistluse. Ka auhinnalaud on vääriline – parimad neljajalgsed saavad preemiaks hot-dogid. Surfilaagri programmist leiab ka mitmed erinevad workshop’id, näiteks 4D vahukunsti workshop Tarrvi Laamanni juhendamisel.

„Alates 2012 korraldame üritust keskkonnasõbralikult, mis on väga kooskõlas surfi olemusega. Kasutame panditopse, loome tingimused prügi sorteerimiseks koha peal ning korraldame keskkonnateemalisi töötubasid ja loenguid,“ toob Helen välja veel ühe olulise Surfilaagri eripära.

Surfioskus ei ole kindlasti festivalile tuleku eelduseks, sest võib tulla lihtsalt mõnusat rannamelu nautima.

Eesti on surfiriik

Mis on aga Heleni arvates need kolm põhjust, miks üldse surfamise peale mõtlema peaks?

„Esiteks – meelerahu. Surf on meditatsioon, aju puhkab ja stress kaob. Kui mitut närvilist surfarit sa tead? Teiseks – hea füüsiline vorm. Mine surfiranda ja rohkem küsimusi ei ole. Kalipso ei valeta. Kolmandaks – Eesti on surfiriik. Meil on üle 3000 km merepiiri, palju randu, piisavalt tuult ja pikk surfihooaeg ehk siis suurepärased tingimused tuule jõul surfamiseks,“ loetleb Helen.

Seega, haara sõbrad kaasa ning veeda üks suvine ja sportlik surfi ning muusikat täis nädalalõpp Valgeranna puhkekeskuses.

Rohkem infot: http://www.surfilaager.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Illustraator Karmo Ruusmaa - päriselt tegija

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus