Tänu WRC Rally Estoniale saab juuli keskel esmakordselt Eesti teedel sõitmas näha uue generatsiooni Rally1 hübriidautosid. Lisaks põnevale võistlusele ootab kõiki fänne vinge meelelahutusprogramm.
WRC sari tähistab tänavu 50. juubelit ja Rally Estonia kuulub sel erakordsel aastal autoralli maailmameistrivõistluste kalendrisse kolmandat aastat järjest. Kaheaastase pausi järel on eesti suurima rallisündmuse suurejooneline stardi- ja finišipoodium tagasi Tartu Raekoja platsil, kus ühtlasi leiab 14. juulil aset ka avatseremoonia. Kolmandat aastat järjest võõrustab hooldusalana maailma parimaid rallimeeskondi, WRC promootorit ja Rally Estonia korraldusmeeskonda Eesti Rahva Muuseum.
24 kiiruskatset ja 313,84 kilomeetrit
Kokku ootab nelja võistluspäeva jooksul sõitjaid 24 kiiruskatset ja 313,84 katsekilomeetrit. WRC Rally Estonia avakatsena sõidetakse neljapäeva õhtul 1,66 km pikkune SS1 Visit Estonia/Tartu 1 kiiruskatse. Reedel alustatakse päeva Jõgevamaal ja liigutakse edasi Lõuna-Eesti poole. Ees ootavad tehnilised ja kiired Peipsiääre, Mustvee, Raanitsa ja Vastsemõisa kiiruskatsed. Laupäeval leiavad aset legendaarsed Rally Estonia kiiruskatsed, kust ei puudu kurikuulus Alaküla trampliin, Truuta pealtvaatamisala ja Kulbilohu rallikrossirada. Tänavuse Eesti MM-ralli lõpetab Wolf Power Stage Kambja kiiruskatse, mis on ühtlasi ka võistluse punktikatse.
Punktikatse finiš asub Leigol, kus suurima järve saarele püstitatakse unikaalne Power Stage poodium ning pealtvaatajatel on võimalus näha poodiumitseremooniat.
Stardis on kogu Eesti paremik
WRC Rally Estonial on MM-punktide eest võistlustulle minemas kümme Eesti võistluspaari. Ralli üldvõidu eest lähevad heitlema Tänak/Järveoja, kelle viimane võit koduteedelt pärineb aastast 2020. WRC2 ehk Rally2 autode arvestuses on kodusel MM-rallil starti tulemas neli võistluspaari – Egon Kaur/Silver Simm, Georg Linnamäe/James Morgan, Gregor Jeets/Timo Taniel ja Priit Koik/Kristo Tamm. Junior WRC arvestuses on eestlaste lippu kõrgel hoidmas Robert Virves ja tema uus kaardilugeja Julia Thulin. Veel on kodusele MM-võistlusele end WRC arvestustes registreerinud Kaspar Kasari/Rainis Raidma, Patrick Enok/Rauno Rohtmets, Joosep Ralf Nõgene/Aleks Lesk ning Karl-Markus Sei/Martin Leotoots.
Igaüks leiab endale sobiva programmi
Hea uudisena ei ole sellel aastal isikustatud pileteid, seega on rohkem võimalusi ja vabadust pealtvaatajatele. Korraldajad on ette valmistanud üle 70 erineva pealtvaatamisala, mis on jagatud kolme erinevasse kategooriasse – Arena, Area ja Spot. Arena mahutab kuni 10 000 inimest, Area kuni 2000 inimest ja Spot kuni 500 inimest.
Rallifännidel on võimalus valida 14. erineva pääsme vahel, mille seast igaüks leiab endale sobiva – nelja päeva rallipass, päevapassid, nelja päeva VIP-pass ning VIP-päevapassid. Erinevate rallipassidega saab tutvuda Rally Estonia e-poes.
Suurejooneline avashow
Stardipoodiumi juhatab 14. juuli õhtul kell 18 sisse suurejooneline WRC Rally Estonia avatseremoonia, kus esinevad Eesti parimad artistid. Esimene võistlusauto ületab stardipoodiumi kell 18.30 ning sellele järgneb kell 20.38 võistluse avakatse Raadi mõisapargi territooriumil. Esimest kiiruskatset on kõikidel huvilistel võimalik jälgida ka Tartu Raekoja platsil olevalt suurelt LED-ekraanilt. WRC Rally Estonia avapäeva lõpetab 5MIINUST erakordse lavashow’ga. Kontsert toimub Tartu Raekoja platsil algusega 22.30.
Ürituse programm ja ajakava on kättesaadavad Rally Estonia kodulehel, aadressil https://www.rallyestonia.ee/pealtvaatajale. Juuni lõpus tuleb Circle K teenindusjaamades müügile WRC Rally Estonia ametlik ralliajakiri, kust leiab olulist infot kiiruskatsete ja pealtvaatamisalade kohta ning palju põnevaid artikleid.
Igale rallifännile oma särk ja nokats!
Tuhandetel fännidel on võimalus WRC Rally Estonia pealtvaatamisalades asuvatest Sportland rallipoodidest valida endale meelepärane särk, nokats või aksessuaar. Valikus on meeste ja naiste ning ka laste T-särgid ning meeste ja naiste polosärgid, mis on erinevates värvikombinatsioonides. Lisaks saab valida kuumaks rallipäevaks vajaliku nokamütsi või mõnusalt pehme softshell kapuutsiga jaki, mis sobib imehästi Eestimaa heitlikesse ilmadesse.
Tulihingelistel rallifännidel on ilmselt olemas kõikide aastate särgid ning on ääretult tore ka ralliradade ääres igal aastal näha fänne kandmas varasemate aastate kollektsioone. Seda traditsiooni tasub igatahes jätkata ning unikaalsust lisab kindlasti ka see, et tänavune kollektsioon on valminud just WRC 50. juubelihooaja tähistamist silmas pidades. Välismaa fännidele on Rally Estonia sümboolikaga tooted kindlasti head meened, mida Eestist kaasa võtta ja mis jääb positiivset ja võimast ralliemotsiooni pikalt meenutama.
Tekst: Kärt Radik