Uues kuues Sportland Kõrvemaa triatlon toimub 9. juulil | Sportland Magazine

Jaga „Uues kuues Sportland Kõrvemaa triatlon toimub 9. juulil“

Uues kuues Sportland Kõrvemaa triatlon toimub 9. juulil

Maalilisel Kõrvemaal toimuv triatlon sobib hästi just nendele spordisõpradele, kellel plaanis elu esimene raudmehe või raudnaise võistlus, sest suhteliselt lühike ujumisdistants, maastikurattasõit ja mõnus metsajooks on jõukohased igale sportlikule inimesele. Samas on see sobiv ka tõsisemale triatlonisõbrale.

Kokku oodatakse Kõrvemaale 500 osalejat ning tegevust jagub kogu perele! Kõiki lõpetajaid ootab kaunis medal ning lisaks loositakse välja erinevaid auhindu. Lapsi ootab finišis magus auhind.

Tõeline rahvatriatlon

Sportland Kõrvemaa triatloni põhidistantsi moodustavad 350 meetrit ujumist, 20 km rattasõitu ning 4 km jooksu. Lastele ja noortele toimub duatlon. Noorte distants koosneb 4 km rattasõidust ning kilomeetrisest jooksuringist. Kõige pisemad väntavad 800 meetrit ja jooksevad 400 meetrit.

Nelikürituse rajameistrina tegutseb 2022. aastast Sven Luks, keda paljud tunnevad kui parimat Kõrvemaa loodusgiidi. Veidi vähem on teada, et Sven on ka tubli harrastusrattur ja hobisportlane. Seega pakub uus rada üllatusi ka kõikidele varem osalenutele.

Ujumisdistants esimest korda Kõrvemaa keskuses

Kõikidel eelnevatel aastatel on ujumine toimunud Soodla veehoidlas, kuid sel aastal ujutakse Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. „Sellel suvel toimub ujumine meie keskuses asuvas tiigis, mis peaks kõikide spordisõprade elu tegema palju mugavamaks, sest kõik on käe-jala juures. 350-meetrine ujumisdistants on jagatud kahe ringi peale, starditakse väiksemates gruppides ning järgmine grupp läheb vette alles siis, kui eelmine on lõpetanud,“ räägib peakorraldaja Rebeka Kübard.

Ujumisdistantsi toomine keskusesse muudab võistluse jälgimise ka kaasaelajatele nauditavamaks, sest võistlejad on otsekui peopesal, rääkimata sellest, et kogu korralduse logistika muutub mugavamaks. „Kogu melu on nüüd kokku toodud. Tiigis saab väga hästi ujuda. Pealtvaatajad saavad tiigi ümber ilusti kaasa elada. Usun, et see muudatus meeldib ka võistlejatele. Korraga hüppab vette 50 triatleeti,” räägib Rebeka muudatustest.

Turvalisuse tagab vetelpääste, seega muretsema ei pea. „Tegu on tõelise rahvatriatloniga ning kontrollaega pole ujumisdistantsile kehtestatud. Finiš suletakse 15.30, usun et sellega saavad kõik osalejad hakkama,“ selgitab peakorraldaja.

Rattarada on samuti uus

20-kilomeetrine rattarada on samuti läbinud uuenduskuuri ehk põnevust peaks jaguma ka kõigile neile, kes ka varem Kõrvemaal võistelnud. 4-kilomeetrine jooksurada jääb samaks. „Varasematel kordadel on rattarada kulgenud Soodla veehoidlast Kõrvemaa keskusesse, kuna ujuti Soodlas. Tänavune uus rattaring lookleb keskuse ümber ning on rajameistri sõnul kõigile jõukohane. Valdavalt sõidetakse metsateedel,” annab Rebeka ülevaate.

Sul ei ole oma ratast?

Meil kõigil on ilmselt olemas nii ujumispüksid või trikoo kui ka tossud, millega joosta. Rattaga on veidike keerulisem, sest isegi kui see on olemas, ei pruugi seda olla mugav transportida. Korraldajad on mõelnud ka sellele. „Meilt on võimalik rentida nii maastikurattaid, kui ka paksukesi ehk FAT-tüüpi rattaid. Et neid kõigile soovijatele jaguks, palume need eelnevalt broneerida emaili teel: [email protected],“ paneb peakorraldaja kõigile rendihuvilistele südamele.

Mine ise rajale ja jäta laps lastehoidu!

Kõrvemaale on alati oodatud ka pere kõige väiksemaid, kelle jaoks on avatud lastehoid, aga ka erinevad tegevused ja mängud. Vanemad võivad rahumeeli minna ise võistlema, sest nende võsukestel hoitakse silma peal.

Lastehoid on avatud võistluspäeval kell 11.33-15.00. Sinna oodatakse lapsi alates 4. eluaastast. Lastega tegeleb spetsiaalselt palgatud inimene, kes sisustab nende aega erinevate tegevustega. Lastehoidu võetakse vastu vaid terveid lapsi eelneva registreerimise alusel, mida saab teha siin. Lastehoiu tasu on 5 eurot.

Kõht täis ja saunas puhtaks

Pärast võistlust ja eneseületust ootab kell 13.30 võistlejaid  Kõrvemaa supp ja Salvesti smuutike. Puhtaks saab end pesta saunas ning see on osavõtjatele tasuta.

Tasuta bussitransport Aegviidu raudteejaamast

Kõrvemaale ei pea tulema ilmtingimata autoga. Korraldajad pakuvad transporti kõigile Sportland Kõrvemaa Triatlonil osalejatele marsruudil Aegviidu rongijaam-Kõrvemaa keskus-Aegviidu rongijaam.

Buss väljub Aegviidu rongijaamast Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusse kell 10.55 ning Aegviidu rongijaama tagasi 15.15 ja 16.15. Bussitransport on kõigile tasuta. Muretsema ei pea ka rataste pärast, nende jaoks on eraldi buss.

Anna oma transpordisoovist eelnevalt teada, emaili teel: [email protected].

Internetis saab registreeruda kuni 7. juuli südaööni. Registreeri ja tutvu juhendiga siin.

Programmi, info, juhendid ning rajaskeemid leiad siit.

Nelikürituse sarja üldarvestus

Kohtumiseni 9. juulil Kõrvemaal!

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Reigo Teervalt ja Jan-Henrik Pärnik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Südasuvine jooksusündmus rannakuurortis ootab peresid ja liikumissõpru

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus