10 asja, mida võiksid teada laskesuusatamise kohta | Sportland Magazine

Jaga „10 asja, mida võiksid teada laskesuusatamise kohta“

10 asja, mida võiksid teada laskesuusatamise kohta

Laskesuusatamine on üks vaatemängulisamaid ja põnevamaid talialasid. Kuna käesoleval nädalalõpul algab laskesuusatamise MM, siis tuletame meelde, mida enne võistluste jälgima asumist selle ala kohta teada võiks.

Sprint

Sprint on individuaaldistants, kus naised sõidavad 7,5 km ja mehed 10 km. Rajale minnakse 30 sekundiliste intervallidega ning lasketiirus käiakse kaks korda – korra lamades ja korra püsti.

Jälitussõit

Starti saavad sprindivõitluse 60 paremat sportlast ning rajale minnakse vastavalt sprindis sõidetud tulemustele. Võistluse jooksul läbitakse neli lasketiiru.

Tavadistants

Traditsiooniliselt on tavadistants naistel 15 km ja meestel 20 km. Võistluse jooksul lastakse esimene ja kolmas tiir lamades ning teine ja neljas tiir püsti. Iga möödalask lisab lõpuajale 1 trahviminuti.

Johanna Talihärm

Ühisstart

Ühisstardiga sõidus saab rajale 30 sportlast – maailmakarika arvestuse parimad ning sportlased, kes samal MK-nädalavahetusel või tiitlivõistlusel kavas olnud individuaaldistantsidel on näidanud parimaid tulemusi.

Teatesõidud

Naise teatesõit – 4 x 6 km, meeste teatesõit – 4 x 7,5 km, segateatesõidus esindavad riiki kaks naist (2 x 6 km) ja kaks meest (2 x 7,5 km). Teatesõidus käib iga võistleja tiirus korra lamades ja korra püsti.

Paarissegateatesõidus sõidavad üks mees ja üks naine, kes mõlemad läbivad raja ja tiirud (nii lamades kui püsti) kahel korral.

Teatesõitudes saab vajadusel kasutada igas lasketiirus kolme varupadrunit.

Tuuli Tomingas
Tuuli Tomingas

Trahviring

Trahviringi pikkuseks on 150 m, trahviringile tuleb minna iga üles jäänud märgi eest sprindis, jälitussõidus, ühisstardiga sõidus ja teatesõitudes. Paarissegateatesõidus on trahviringi pikkus poole võrra lühem.

Märgid
 
Lamades tiirus tuleb pihta saada 4,5 cm diameetriga märgile ning püstitiirus on märgi diameetriks 11,5 cm. Vahemaa sportlasest märkideni on 50 m.

Relv

Laskesuusatamise relv on 5,6 millimeetrise kaliibriga käsitsi laetav sportpüss, mille miinimumkaal on 3,5 kilogrammi, maksimaalne kuuli väljumiskiirus 380 meetrit sekundis.

Ilm

Ilm mängib laskesuusatamises suurt rolli, kuna lumesadu, tuul, udu ja muud faktorid mõjutavad nähtavust ja kuuli lendu.

Eesti laskesuusakoondis
Eesti laskesuusakoondis

MM ja EM 2020

2020. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlused peetakse 13. – 23. veebruarini Itaalias Antholz-Anterselvas. ETV teeb kõikidest startidest otseülekande.

Esindatud on ka Eesti sportlased. Tänavusel hooajal on meie sportlastel kõige paremini õnnestunud paarissegateatesõid, kui viimasel MK-etapil Pokljukas saavutasid Regina Oja ja Rene Zahkna 2. koha ning hooaja avaetapil Östersundis jõudsid finišisse 5. positsioonil.

Euroopa meistrivõistlused laskesuusatamises toimuvad aga tänavu suisa meie koduõuel, kui 25. veebruarist 1. märtsini lähevad Otepääl võistlustulle nii maailma kui Eesti tipplaskesuusatajad. Tule kaasa elama!

Tekst: Sportland Magazine

Fotod: Jarek Jõepera

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tartu Maraton jääb lumepuudusel ära, selle asemel toimub jalgsimatk. Tule osalema!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus