Shira sõnul pole enda stiili leidmine raske | Sportland Magazine

Jaga „Laulja Shira sõnul pole enda stiili leidmine raske: tuleb lihtsalt enda sisse vaadata ja mõista, mida praegu vajad“

Laulja Shira sõnul pole enda stiili leidmine raske: tuleb lihtsalt enda sisse vaadata ja mõista, mida praegu vajad

Laulja Marika Rodionova (26), kes on tuntud artistinimega Shira, on muusikaga tegelenud sisuliselt kogu elu ning see on talle alati sümboliseerinud vabadust. Mõni aeg tagasi otsustas ta aga hakata leiba teenima kaitsetööstuses, mille kõrvalt oma loominguga jätkab. Kuigi kahe erineva valdkonna sidumine pole lihtne, naudib ta mõlemat. Tema üks oluline põhimõte ongi just see: kõik, mida oma elus teed, peab sulle meeldima.

Shira teeb kaasa Sportlandi kampaanias “Ole sina ise”, mille idee kõnetas teda kohe. „Olen ka varem Sportlandiga koostööd teinud ning tunnen, et nende meeskonnaga koos loodud asjadel on minuga otsene seos ja saan olla loominguline. “Ole sina ise” kampaania puhul tundsin end eriti hästi, kui kuulsin, et saan kanda Puma asju. Ma ei ole otseselt Puma tuline fänn, aga mulle väga meeldib, mida nad on viimasel ajal tegema hakanud,“ selgitab laulja.

SpeedcatKetsid sobivad ka elegantse riietusega

Ta tõmbas jalga Puma Speedcat ketsid, mis talle väga meeldivad. „Nendega on minu arvates umbes samasugune seis nagu koriandriga – osad inimesed armastavad, teised vihkavad. Mulle Speedcatid väga meeldivad,“ sõnab ta.

Ketse kannab Shira tihti ja neid õnnestub tema sõnul suurepäraselt sobitada erinevate rõivastega. „Mulle meeldib ketse kanda ka sellise riietuse juures, kus need pole tavapärased. Näiteks Pumasid kannan viimasel ajal pigem pika seelikuga, aga hästi sobivad need ka pintsaku või viigipükstega. Mulle tundub, et nad annavad ka elegantsemale kostüümile ägeda efekti, eriti kui sobivad sokid juurde valida,“ arutleb muusik.

Mood on tema elus olulisel kohal juba kaua. Isegi kui vaid trenni minna, siis ikka maitsekalt. „Oleks vaid nii, et ma oskaksin uksest lihtsal moel välja astuda. Pigem mõtlen üle ja mind väga huvitab, mis mul seljas on. Tahan hea välja näha ja mulle loevad detailid, sealhulgas isegi sokid. Trenniriietuse puhul on esmatähtis kindlasti materjal ja see, kuidas rõivad mulle istuvad. Eks pean lähtuma alati oma vormist, kas soovin kuskil midagi välja tuua või hoopis peita. Praegu eelistan värvidest näiteks pruuni,“ sõnab ta.

Shira kinnitab, et aja jooksul on tema stiilitunnetus arenenud ja seda on soosinud just muusikavaldkond, kus artistina tuleb moega palju kokku puutuda. „Kõik on erinev juba olenevalt sellest, kas lähme pildistama, lavale või lihtsalt mõnele sündmusele. Artistina saad koostööd teha stilistide ja teiste ägedate inimestega, kellelt nippe õpid. See inspireerib mind kogu moemaailma jälgima. Kuigi ilusad riided on mulle alati meeldinud,“ lisab neiu.

Shira

Trendid ei loe, kui tead, mis sulle meeldib

Endaks jäämisel ja oma stiili leidmisel mängib Shira sõnul palju rolli sisetunne ja teadlikkus sellest, mis inimesele meeldib ja sobib. Maailm areneb kiires tempos ja pidevalt on populaarsed erinevad trendid, kuid siiski on muusiku sõnul tänases maailmas piisavalt vabadust, et eristuda ja iseendaks jääda.

„Praegu aktsepteeritakse palju rohkem asju ja inimesed on avatumad kui varem. Sotsiaalmeedia trendid mõjutavad inimesi kindlasti, aga lõpuks on küsimus pigem selles, kas sul on olemas enda tunnetus või arusaam, mis sulle meeldib ja kuidas tahad ennast väljendada. Tegelikult ei ole see nii raske,” ütleb muusik.

Mida ta soovitab aga kellelegi, kes ei tea, mis talle sobib? Üht õiget vastust tema sõnul pole ning kõik sõltub inimese eluetapist.

Puma„Siin sõltub palju sellest, kui vana oled või mis su elus üldse toimub. Üldiselt arvan, et tuleb lihtsalt enda sisse vaadata ja mõista, mida praegu vajad. Vahel peab laskma endal oma tundeid tähele panna, mitte neid alla suruma. Muidu kõik kasvab, kuni lõpuks plahvatame. Siis on sellest august palju raskem välja ronida. Seega soovitan märgata oma tundeid ja emotsioone ning lasta endal kõik läbi elada, olles endaga leebe ning valida rutiin, mis sind hästi tundma paneb,” selgitab Shira.

Kui elus on asju, mis inimesele ei meeldi, siis on tema sõnul kaks valikut: see asi oma elust eemaldada või muuta oma mõtteviisi. Näiteks leida igas asjas midagi kasulikku. Just sellised põhimõtted on teda elus alati edasi viinud.

„Minu puhul kehtib sada protsenti, et mulle peab meeldima see, mida ma teen. Muidugi tuleb elus ette kohustusi, mis ei meeldi, aga kõik asjad, millega laias laastus tegeled, peaksid sulle meeldima. See suhtumine on mind elu jooksul nii edasi viinud kui ilmselt ka tagasi hoidnud. Näiteks on mul siiani autojuhiload tegemata, sest ma ei viitsi teooriat õppida. See tundub minu jaoks igav. Seega pean ma selle endale huvitavaks muutma ja teistmoodi mõtlema,“ räägib Shira.

Enda elus peab ta oluliseks ka aega iseendaga, täiesti omaette. „Mulle on vaja neid momente, kus ma ei ole pere, elukaaslase või kellegi teisega, vaid endaga täiesti üksi. Ilma selleta ei saa. Kvaliteetaeg iseendaga on mulle äärmiselt tähtis. Olgu siis tegemist trenni, jalutuskäigu, peegli ees meikimise või millegi muuga,“ selgitab muusik.

Ühtlasi armastab ta teha sporti ning naudib tunnet, mis sellega kaasneb. Üht kindlat spordiala Shira ei eelista, vaid palju sõltub konkreetsest perioodist. Varem meeldis talle pilates, nüüd aga proovib ta kombineerida jõu- ja kardiotreeningut ning sel kevadel on see hästi õnnestunud.

„Ma püüan viimasel ajal oma järjepidevust hoida. Isegi kui ma ei viitsi alati trenni minna, siis kui selle lõpetan, on tunne ülihea. Mul tekib emotsioon, et sain hakkama ja tegin ära. Kui teen trenni, on kogu mu füüsiline vorm ja tervis üldse palju parem,“ ütleb ta.

Shira

Esimesed laulud jäid kauaks sahtlisse

Muusikani jõudis Shira juba lapsepõlves ning hakkas nelja-aastaselt klaverit mängima. Muusikakooli eduka lõpetamise järel hakkas neiu lugusid kirjutama, aga need jäid algselt pigem sahtlisse. Veel vähem arvas ta siis, et võiks sellega tulevikus läbi lüüa.

„Mu esimene unistus lapsepõlves oli saada lauljaks ja teadsin, et tahan seda teha, sest armastan muusikat. Küll aga oli pere selle valiku osas ettevaatlik, kuna see ei tundunud piisavalt tõsiseltvõetav karjäär. See omakorda tekitas kaitserefleksi ja soovi end tõestada,“ meenutab ta.

Läbimurre karjääris saabus 2019. aastal. Siis laulis Shira stuudioversioonis taustavokaali Victor Crone’i 2019. aasta Eesti Laulu võiduloole „Storm“. Ühtlasi andis ta Taani plaadifirma Spinnin’ Records alt samal aastal välja koos Kismaga singli „Shine Over Me“.

„See aasta oli kindlasti murdepunkt. Ma ei võtnud muusika tegemist toona liiga tõsiselt, vaid tegin seda, mis mulle meeldis. Kuidagi juhtusid asjad nii, et olin õigel ajal õiges kohas ning tutvusin Stig Rästaga. Ta kuulis mu häält ja sealt sai kõik alguse. Tundsin, et mul tekib ideid ja see, mida ma teen, tuleb hästi välja. Eesti Laulul osalemine oligi väga suur hüppelaud ning ma tõesti tundsin, et minu muusika kõnetab inimesi. Tuli palju positiivset tagasisidet, esinemisi ja uusi tutvuseid,“ ütleb laulja.

Shira2020. aastal osales ta Eesti Laulul looga „Out In Space“, mis sai finaalis kuuenda koha ja hinnati rahvusvahelise žürii poolt kolmanda koha vääriliseks. Kaks aastat hiljem võttis ta Eesti Laulust ainsa artistina osa kahe looga. „Under Water“ pääses veerandfinaali, PurMuddiga tehtud „Golden Shores“ poolfinaali. Samal aastal ilmus Shiral neo-souli hõnguline debüütalbum „Unravel“.

„Eesti Laul on olnud minu teekonnal väga kasulik, aga praegu tagasi vaadates olin ikka peast segane, et seda kõike tegema läksin, endal praktiliselt null lavakogemust. Ühelt poolt oli see väga hea võimalus, aga kui aus olen, siis ka traumeeriv kogemus. Inimesele, kes ei ole valmis sellise pingega toime tulema, võib see jätta tugeva jälje. Ometi ei saa üle ega ümber sellest, et Eesti Laul on väga hea platvorm, kus saab publikuni jõuda, eriti kui sa pole väga palju oma valdkonnas tegutsenud ja ei tunne veel teisi,“ kinnitab neiu.

Praegu jagab ta oma aega kahe valdkonna vahel: muusika ning kaitsetööstus. Laulja väärtused on ajas muutunud ning nüüd on eesmärk luua endale majanduslik stabiilsus. „Paraku on Eesti turg niivõrd väike. Ma ei jaksaks igal nädalavahetusel esineda. Mõnele see sobib, aga minule mitte. Olen üsna ärev inimene ja vajan vahepeal puhkust, seega minu jaoks on raske pidevalt pildis olla. Nende mõtete najalt ma tundsingi, et vajan muutust ja pean leidma viisi, kuidas tagada finantsiline stabiilsus, aga hoida looming oma elus alles,“ tõdeb ta.

Kui keegi oleks poolteist aastat tagasi öelnud, et ta hakkab töötama kaitsetööstuses droonide tuvastussüsteemide arendamisega, siis poleks ta seda uskunud. „Minu kaaslane töötab ka selles ettevõttes ja olen aastaid nende tegemiste kõrval olnud. Ühel hetkel oli neil abi vaja, minul aga soov stabiilsuse järele ning võtsin pakkumise vastu. Tänaseks on see avanud ukse uude maailma ja minu silmaringi palju laiendanud. Varem ma ei jälginud põhjalikult uudiseid ega polnud kursis, mis maailmas toimub – nüüd tuleb mul seda teha. Ja see on tegelikult väga positiivne, kuna need teadmised aitavad kujundada väärtushinnanguid ja avardavad üleüldist maailmapilti. Töö meeldib mulle ja päris äge on tegutseda korraga kahes nii erinevas valdkonnas,“ sõnab Shira.

Ometi tunnistab muusik, et tasakaalu tuleb kõige vahel veel otsida. „Viimasel ajal on tihti mõtted kinni kiilunud ja ideid muusika loomiseks ei tule. Eks olen aru saanud, et kui üritad kahte asja korraga teha, siis loomingulise energia ressurss läheb teise kohta. Pärast pikka kontoripäeva võid ju minna stuudiosse ja üritada muusikat kirjutada, aga sealt ei tule midagi tarka. Minu jaoks on alati oluline leida hea idee, mida saaksin ja tahaksin inimestega jagada. Tähtis on väljendada muusikas seda, mis minu sees parasjagu toimub,“ ütleb ta.

Shira ei välista tulevikus Eesti Laulul osalemist. Praegu soovib ta aga lihtsalt end turvaliselt tunda, et siis selle põhjalt elu üles ehitada. „Minu jaoks on muusika puhul välja kujunenud, et mida rohkem sõltud rahaliselt esinemistest, siis seda suurem pinge on loominguga seotud. Ma saingi aru, et ma ei taha muusikast rahaliselt sõltuda, vaid teha asju nii, nagu mulle meeldib. Tahan oma loominguga inimestele midagi kinkida.“

Tekst: Lenel Karu
Fotod: Liina Notta

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Janelle Uibokand: Treki kaheamordiline maastikuratas sobib minu sõidustiiliga suurepäraselt!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus