Millised on uue aasta suurimad spordisündmused? | Sportland Magazine

Jaga „Millised on uue aasta suurimad spordisündmused?“

Millised on uue aasta suurimad spordisündmused?

Uus aasta on saabunud ning suits viimastest ilutulestikurakettidest hajunud, mis tähendab, et on õige aeg visata pilk peale alanud aasta tähtsamatele spordisündmustele ühe keskmise Eesti spordisõbra pilgu läbi.

Tõsisemad fännid on tõenäoliselt oma 2019. aasta plaanid ammu ära teinud, kuna suur hulk olulisi võistlusi leiab aset kohe aasta alguses. Nii on jaanuaris tähtsad stardid ees freestyle-suusatajal Kelly Sildarul, uut MM-hooaega alustab Ott Tänak ning Otepää võõrustab kahte suurt MK-etappi. Aga suuri sündmusi ja palju põnevust jagub ka ülejäänud 2019. aastasse.

Kelly Sildaru

Eesti edukaim freestyle-suusataja Kelly Sildaru üritab peale vigastuse tõttu sisuliselt vahele jäänud olümpia-aastat uuel hooajal kerkida tagasi maailma tippu. Noor eestlanna on hooaega juba edukalt alustanud, kui teenitud on üks MK-etapivõit nii pargisõidus kui rennisõidus. Pargisõidus on MK-sarjas ees veel viis etappi – kaks jaanuaris ja kolm märtsis. Rennisõidus võisteldakse korra veebruari keskel ja kahel korral märtsis. Kahel korral saab Kelly võistelda MK-tasemel ka Big Air hüpetes, kui märtsis on kavas etapid Kanadas ja Norras.

Kelly
Foto: Graeme Murray / Red Bull Content Pool

Kõik Kelly fännid peaksid kalendritesse eriti rasvaselt kirja panema 24.-27. jaanuari, kui USA-s, Aspenis peetakse tänavused X-mängud. 16-aastane eestlanna, kel juba varasematest ette näidata kaks X-mängude kuldmedalit ja kaks hõbedat, saab tänavu võimaluse auhinnakollektsiooni tunduvalt suurendada, kuna on kutsutud võistlema kõigil kolmel alal – pargisõidus, rennisõidus ja Big Airis.

Kahevõistluse ja murdmaasuusatamise MK-etapid Otepääl

Talispordi fännidele tuuakse kaks rahvusvahelist tippsündmust koju kätte, kui aasta alguses, 5.-6. jaanuaril, võistlevad Otepääl maailma kahevõistluse tipud ja 19.-20. jaanuaril mõõdavad samas kilomeetreid murdmaasuusaässad. Kahevõistluse MK-etapp toob Otepääle Eestist ja mujalt kokku ligi 500 osalist, sealhulgas vähemalt 60 sportlast ja 84 tugimeeskondade liiget. Eesti suurimad lootused on seotud Kristjan Ilvesega.
Murdmaasuusatamise MK-etapil on laupäeval 19. jaanuaril kavas naiste ja meeste klassikasprindid ning pühapäeval naiste 10 km ja meeste 15 km klassikasõidud. Eesti spordisõbrad loodavad kindlasti, et meie suusatajad suudavad just kodusel võistlusel näidata hooaja parimaid tulemusi.

Ott Tänak – Martin Järveoja

Kogu aasta saab spordifänn kaasa elada rallipaarile Ott Tänak – Martin Järveoja, kellelt oodatakse pärast kahte MM-sarja üldarvestuse 3. kohta kindlasti taas pretendeerimist maailmameistritiitlile. Rallihooaeg läheb käima 24. jaanuaril, kui Monte Carlo rallil sõidetakse nelja päeva jooksul aasta esimesed 323 võistluskilomeetrit. Maailmameister selgub 14.-17. novembril Austraalia rallil. Sinna vahele jääb 12 põnevat etappi ning ainsaks rallivabaks kuuks on juuli.

Tänak
Foto: @world / Red Bull Content Pool

Võrkpallikoondis

Eesti meeste võrkpallikoondise jaoks on kõige tähtsam kuu september, kui toimub EM-i finaalturniir. Korraldajariike on sel korral neli: Prantsusmaa (Montpellier), Belgia (Brüssel ja Antwerpen), Holland (Amsterdam, Apeldoorn ja Rotterdam) ja Sloveenia (asukoht veel teadmata). Eesti on üks viieteistkümnest riigist, kel pääse finaalturniirile juba olemas.

Viimased üheksa edasipääsejat selguvad jaanuaris EM-valikturniiri otsustavates mängudes. Alagruppide loosimine toimub 16. jaanuaril Brüsselis. Siis saab ka selgeks, kus ja kellega Eesti alagrupimängud peab. Eesti koondis on seni EM-i finaalturniiril mänginud neljal korral ning saadud on 14. (2009), 12. (2011), 11. (2015) ja 13. (2017) kohad.

Ka Eesti naistel on võimalik lunastada pääse EM-ile. Kas see õnnestub, selgub 9. jaanuaril, kui mängitakse Soomega.

Simple Session

Ekstreemspordi austajad saavad taas Saku Suurhallis nautida maailmakuulsate rulatajate ja parimate BMX ratturite sooritusi, kui 2.-3. veebruaril peetakse järjekorras juba 19. Simple Session. Maailmatasemel ürituseks kasvanud talvisest jõuproovist võtavad sel korral osa ligikaudu 150 oma ala tippu 35 riigist. Saku Suurhalli kerkib võistluste ajaks unikaalne võistluspark, mis ühendab kahe erineva võistlusala nüansid.

Simple Session
Foto: Simple Session

Jalgpalli Meistrite liiga 2018/19

Kuna jalgpallimaailmas 2019. aastal suuri tiitlivõistlusi pole, siis kõige väärtuslikumaks karikaks saab olema 1. juunil Madridis välja mängitav Meistrite liiga tiitel. Alagrupiturniir on praeguseks mängitud ning konkurentsi on jäänud 16 klubi. Kaheksandikfinaalidega alustatakse veebruari keskel. Loomulikult on konkurentsis viimasel kolmel hooajal tiitli võitnud Madridi Real, kes peab kodulinnas mängitavasse finaali jõudma ilma klubist lahkunud Cristiano Ronaldota. Nende tiitlijada üritavad lõpetada kõik teised Euroopa hiiud eesotsas Ronaldo uue klubi Torino Juventuse, FC Barcelona, Müncheni Bayerni, Manchester City, Liverpooli ja Paris St. Germainiga.

Eesti jalgpallikoondise EM 2020 valikturniiri kodumängud

Eesti jalgpallikoondis alustab uuel aastal võitlust pääsu eest 2020. aasta EM-finaalturniirile ning neli kohtumist peetakse ka kodupubliku ees. Eesti kuulub ühte alagruppi Saksamaa, Hollandi, Põhja-Iirimaa ja Valgevenega. Esimeses kodumängus 8. juunil on meie meeskonna vastaseks Põhja-Iirimaa, septembris võõrustatakse nelja päeva sees Valgevene ja Hollandi koondiseid ning oktoobri keskel tuleb külla hirmkõva Saksamaa.

Magnus Kirt
Foto: Marek Metslaid

Kergejõustiku MM ja Teemantliiga

Pärast Gerd Kanteri lõpetamist on Eesti kergejõustiku lipp jäänud odaviskaja Magnus Kirdi kätte. Tema jaoks oli 2018. aasta senise karjääri edukaim, tipnedes MM-i pronksiga ning Eesti rekordiga, mida ta parandas kokku kolmel korral, jõudes välja 89.75-ni. Kataris, Dohas toimuval kergejõustiku MM-il peab Kirt oma parimas vormis olema 1. ja 4. septembril, kui toimuvad vastavalt kvalifikatsioon ja lõppvõistlus. Suurima rahavõistluse ehk Teemantliiga hooaeg kestab 3. maist kuni 6. septembrini ning koosneb 14-st etapist. Odavise on kavas neist täpselt pooltel.

OlyBet Eesti-Läti korvpalliliiga finaalturniir

Tänavusel korvpallihooajal tasub kindlasti oodata esmakordselt peetava Eesti-Läti korvpalliliiga final fourturniiri. Üheks peamiseks tiitlifavoriidiks on Tallinna klubi BC Kalev/Cramo, kellele eeldatavasti pakuvad suurimat konkurentsi lätlaste Riia VEF ning BK Ventspils. See kolmik peaks tõenäoliselt endale tagama koha 5.-6. aprillil mängitavale finaalturniirile, kuid neljandale positsioonile on pretendente mitmeid. Kõik see annab aluse oodata väga põnevat ja tasavägist hooaja kulminatsiooni.

IRONMAN Tallinn ja Tallinna Maraton

Kõigil rahvaspordisõpradel tasub kalendrisse märkida 3. august ja 6.-8. september, kui esmalt saab Tallinna hetkeks maailma triatlonipealinnaks ning kuu hiljem peetakse järjekordne Tallinna Maratoni nädalavahetus. Tegemist on väga mitmeilmeliste üritustega: tippspordihuvilised saavad jälgida võidu peale toimuvat konkurentsi ning harrastussportlased saavad realiseerida oma pikad treeningtunnid ja üritada võistlusrajal ennast ületada.

Tallinna Sügisjooksu start
Foto: Kristo Parksepp

Raudmehed stardivad Tallinna kesklinnas karmile katsumusele 3. augustil. Iga-aastasele Tallinna maratoni jooksupeole antakse avalöök reedel, 6. septembril Nike noortejooksuga, laupäeval on kavas Mesikäpa lastejooksud ja 10 km Sügisjooks ning pühapäeval joostakse maraton ja poolmaraton.

Tekst: Siim Semiskar

Avafoto: Gertrud Alatare

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kuidas muuta trenn ja tervislik toitumine elustiiliks?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus