Millistel rulluiskudel uusi teid ja kiirusi vallutama minna? | Sportland Magazine

Jaga „Millistel rulluiskudel uusi teid ja kiirusi vallutama minna?“

Millistel rulluiskudel uusi teid ja kiirusi vallutama minna?

Rulluisutamine on lahe spordiala, mis sobib igas vanuses inimestele. Olgu eesmärgiks kalorite põletamine, füüsiline treening või lihtsalt lõbus kruiisimine – rulluisutamine aitab seda kõike saavutada. Et sõit sujuks aga mugavalt ja turvaliselt, tuleb valida just enda vajadustele, oskustele ja eesmärkidele vastavad rulluisud.

Miks rulluisutamine?

Mida rohkem on sõitjal kogutud kilomeetreid ja kogemusi, seda enam saab nautida kiirust ning arendada vastupidavust, koordinatsiooni ja tasakaalu. Kes vähegi kiirust armastab, sellele võib rulluisutamisest üsna ruttu üks lemmikumaid harrastusi saada. Kui kiirus ja osavus kasvab, saab puhtast sõidurõõmust ka võimalus ennast füüsiliselt heas vormis hoida. Kõige enam saavad rulluisutajatel koormust jalad ning regulaarselt treenides saab heasse vormi nii reied kui ka tuhara. Seljalihaseid saavad rulluisutamisel samuti väga hea koormuse.

Treeningu raskusastet saab reguleerida tempo ja sõiduasendiga – mida sportlikuma asendiga sõita, seda suurem on koormus seljale ja reitele. Püstises asendis võib rahulikult kruiisida. Kasulik on rulluistamine igal juhul, sest rahulikumas tempos sõites põlevad kalorid ja areneb vastupidavus. Kiire sõiduga kasvab lihasjõud ja kiiruslik võimekus.  Osavus, rütmitunne ja koordinatsioon arenevad igal juhul.

Hea on see, et rulluisutamine sobib ka neile, kes liigeseprobleemide, näiteks põlvemurede tõttu, ei saa käia jooksmas, sest uisutamine ei põruta liigeseid.

Sõidumugavuse tagavad kvaliteetsed uisud

Selleks, et rulluisutades ennast kindlalt ja mugavalt tunda, on tarvis sobivaid uiske. Sportlandi valikust leiavad endale K2 brändi rulluisud igas vanuses rulluisutajad, nii need, kes selle alaga alles alustavad kui ka need, kes on rulluisutamisega pikemalt tegelenud ja vajavat uut sportlikumat uisupaari.

Laste rulluisud

K2 rulluisud sobivad hästi lapse esimeseks uisupaariks, sest on kvaliteetsed, pehmed ja mugavad. Sel aastal tuli K2 välja uute mudelitega Marlee BEAM ja Raider BEAM. Need on noorte kategooria uhiuued rulluisud, mille varvastele ja keelele on lisatud LED tuled, mis pakuvad lastele ainulaadset rulluisukogemust. Akutoitel tuled saab aktiveerida keelel oleva nupuga. Tuledel on kolm valgusmustrit – pidev, kiire ja aeglane vilkumine.

Kuna lapsed kasvavad kiiresti ning igaks hooajaks uusi uiske osta on liiga kulukas, siis on K2 laste rulluiske võimalik reguleerida vastavalt uisutaja kasvule viies suuruse vahemikus. Uiskude rataste materjal on pehme ja haakub hästi pinnasega, tänu sellele neelevad rattad vibratsiooni ja sõit sujub mõnusamalt.

Täiskasvanute rulluisud

K2 pakub erinevaid rulluisumudeleid ka täiskasvanutele. Sobivat uisupaari valides tuleks lähtuda eelkõige sellest, millised on kogemused ning kas rulluisutamine on pigem mõnus aja veetmine või suurtel kiirustel treening.

Rulluiskudel saavutatav kiirus sõltub uisu rataste suurusest. Neid on K2 valikus vahemikus 80 mm kuni 125 mm. Mida suuremad on rattad, seda suuremat kiirust saab veeredes arendada. Kui võrrelda näiteks 84 mm suuruste ratastega harrastajate uiske 110 mm ratastega võistlusuiskudega, siis on kiiruse vahe väga suur.

Sportlandis müüdavad K2 rulluisud jagunevad eri sarjadesse.

K2 Fitness sarja kuuluvad uisud ratastega 80 mm, 84 mm ja 90 mm. Kogu sari on mõeldud neile, kes naudivad aktiivset liikumist värskes õhus ja soovivad mõnusalt üksi või koos sõpradega kruiisida.

Fitness rulluisud

X-trainig sarjas (avafotol) on 90 mm ja 100 mm ratastega uisud. Need rulluisud näevad lahedad välja, toetavad jalga, on mugavad ning on kõige selle juures piisavalt kiired.

K 2 Trio sarja rulluisudTrio sarja kuuluvad 100 mm ratastega uisud meestele ja naistele. Nende kolm ratast ja lühem raam teevad uisu kergemaks ning lihtsamini juhitavaks. Need uisud on justkui sündinud „linna džunglisse“, et aidata uisutajal kiiresti ja mugavalt ringi liikuda. Trio sarja rulluisud sobivad aktiivsele inimesele nii transpordivahendiks kui ka sportimiseks.

Maratoni sarja uisud MOD110 ja REDLINE 125 on korralikud sportliku harrastaja uisud. Tavauiskudest madalama toestusega ning 110 mm ning 125 mm ratastega rulluisud võimaldavad tõsiselt treenida ning ka võistelda.

Maratoni sarja uisud

Kaitsevarustus

Lastel ja algajatel on rangelt soovituslik kasutada rulluisutades kiivrit ning randme-, küünarnuki- ja põlvekaitsmeid. Neid on Sportlandis saadaval poistele ja tüdrukutele erinevates värvides ja kahes suuruses – XS ja S. Täiskasvanute kaitsmed on eraldi naistele ja meestele. Naistele suuruses S-L ning meestele suuruses M-XL.

Tegelikult peaks kiivrit ja kaitsmeid kandma ka kõige kogenumad sõitjad, sest mida suurematel kiirustel uisutada, seda tõenäolisemaks muutub risk, et midagi juhtub. Isegi, kui rulluisutaja ise midagi valesti ei tee, ei saa kindel olla, et mõni kivi kergliiklusteel ratta alla ei jää või mõni eessõitja või vastutulija mingit ohtlikku manöövrit ei tee.

Rulluisu kaitsevarustus

Kus rulluisutada?

Õnneks on Eesti igas kandis nii palju heas korras kergliiklusteid, et sobiva raja leiab igaüks. Kergliiklusteede kõrval on ka mõnedel Terviseradadel asfalteeritud teed, kus rulluisutada saab. Näiteks Jõulumäel, Valgehobusemäel, Alutagusel, Narvas, Tähtveres, Kubijal, Lillepi pargis, Tondirabas, Hiiu-Merimetsa kergliiklusteel, Käärikul, Tehvandil ja Kõrvemaal.

Kõrvemaal asub ka Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus, kus on 2.1 km pikkune rullirada, kuid pikema ringi saab teha siis, kui sõita keskusest Aegviitu, kuhu kulgeb 5 km kergliiklustee. Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskussesse võib rulluisutamist proovima minna ka siis, kui endal uiske veel ei ole, sest keskusest saab rentida K2 rulluiske nii lastele (alates suurusest 32) kui ka täiskasvanutele.

Vaata rulluiskude, kiivrite ja kaitsmete tootevalikut Sportlandi e-poest või külasta Sportlandi kaupusi.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: K2

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Miks osaleda Bosch Eesti Maastikurattasarjas ning millise rattaga maastikule sõitma minna?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus