Nike esitleb: Eesti-Malta UEFA Rahvuste liiga mäng 23. septembril | Sportland Magazine

Jaga „Nike esitleb: Eesti-Malta UEFA Rahvuste liiga mäng 23. septembril“

Nike esitleb: Eesti-Malta UEFA Rahvuste liiga mäng 23. septembril

Septembri lõpus on Eesti jalgpalli rahvuskoondist ees ootamas hooaja kõige tähtsamad mängud. 23. septembril kohtutakse kodus Maltaga ning 26. septembril võõrsil kääbusriigi San Marino esindusega. Just Malta vastu peetavast mängust sõltub, kas tõustakse tagasi C-divisjoni või jätkatakse võitlust.

Kevadises voorus võitsid nii Malta kui ka Eesti mõlemad San Marinot 2:0. Malta võitis San Marinot ka teises mängus. Meie omavaheline mäng Maltal kulges pea mängu lõpuni võrdselt ning oli jõudmas viigisadamasse, kuid Eesti teenis siiski Henri Anieri neljanda lisaminuti väravast magusa 2:1 võidu. Meie esimese värava autor oli vanameister Konstantin Vassiljev, kes lõi palli kaugelt ja madalalt postipõrkega sisse.

Eesti jalgpallikoondis

Eesti ja Malta on võrdsed vastased

Eesti ja Malta on omavahel kohtunud seitse korda Tegu on vastastega, kelle kohta võib kindlalt öelda, et mõlemad väärivad teineteist. Eestil on nendest mängudest kirjas kolm võitu, kaks kaotust ning kaks viiki.
Esimest korda kohtusid Eesti ja Malta juba 1992. aastal, kui mängiti väravateta viiki. Kui enamik mänge on kulgenud võrdselt, siis mõlemal võistkonnal on kirjas ka üks suureskooriline võit. 2004. aastal võitis Malta Eestit lausa 5:2 ning 2017. aastal võitsid eestlased omakorda Maltat 3:0. Seega on oodata kodusel A. Le Coq Arenal tulist vastuseisu.

Hetkel on nii Maltal kui ka Eestil võrdselt 6 punkti, kuid Eestil on üks mäng veel San Marino vastu mängida. San Marino on kaotanud kõik 3 mängu. Eesti võidu või viigi korral võime rõõmustada mudaliigast pääsemise üle. Kaotus jätab meie lõpliku saatuse viimase vooru otsustada.

Sündmustest ette rutates peab kindlasti mainima, et pisikest San Marinot ei tohi mingil juhul alahinnata. Viimases kahes mängus oleme kääbusriiki võitnud tulemusega 2:0, kuid korra oleme mänginud ka 0:0 viiki.

Eesti läheb väljakule pea parimas koosseisus

Koondise peatreener Thomas Häberli on juba avalikustanud nimekirja 25 mängijaga, kes kogunevad 19. septembril. Tervislikel põhjustel jäävad koondisest eemale kaitsjad Ragnar Klavan, Maksim Paskotši ja Marco Lukka ning poolkaitsja Markus Poom.

38-aastane kapten Konstantin Vassiljev on väga heas hoos. Seda on tõestanud tema väravad koduses Premium liigas, mida juhib kindlalt FC Flora. Välismaal pallivatest palluritest on pigem platsile saanud meie kaitsemängijad, kuid seda näljasemad on ründajad, kel mängupraktikat nappinud, välja arvatud Henri Anier, kes mängib teist hooaega Tai liigas.

Uus murukate A. Le Coq Arenal

Meie esindusstaadion uueneb pidevalt ja nii leidis septembri keskel aset A. Le Coq Arenal muruvahetus, kui uue katte said karistusalad nii lõuna- kui ka põhjatribüüni poolel.

Staadioni lõunapoolne osa saab looduslikult vähem päikesevalgust, sest madalam temperatuur pärsib muru kasvu. Seetõttu tuli ette võtta laialdasem kattevahetus. Põhjapoolse tribüüni juures olevas karistusalas sai vahetatud väiksem osa.

Festivalialal astub üles räppar villemdrillem

Reedese kohtumise eel kell 17 avatakse festivaliala, kus villemdrillem astub lavale kell 17.30. A. Le Coq Arenaga seostuvad muusik villemdrillemil mitmed erinevad mälestused. „Näiteks olin kunagi Eesti – Gruusia kodumängul see kutt, kes mängijad väljakule saatis. Meenub ka dramaatiline Eesti – Iirimaa kodumäng, kus kohtunik mängu meie eest ära otsustas…” meenutas ta. Rahvuskoondise mängupäeval esinemist peab villemdrillem väga eriliseks sündmuseks. „Mingil määral on see võib-olla olnud ka üks unistustest. Ise A. Le Coq Arenal mängimise unistus täitus selle aasta augusti lõpus ning nüüd siin esinemine tundub igati loogiline järgmine käik. Esinemine kestab tund aega, seega jõuan repertuaarist esitada palju laule, ka selliseid, mida iga kord esitada ei saagi!” rääkis villemdrillem.

Festivalialal jätkub melu ohtralt, sest kohal on maskott Siil, müügil mängukavad ja fännidel on võimalus saada endale sinimustvalge näomaaling. Tühjade kõhtude ja joogipoolise eest kannavad hoolt Amps ja The Sunset Truck. Festivalialalt leiab ka põnevad atraktsioonid, kus on võimalik proovile panna oma löögitäpsus ja -tugevus.

Jalgpallisõpru ootab fännikaup, mida saab soetada müügitelkidest. Jalgpalliga seotud atribuutikat saab enne mängu osta ka Sportland Football poest.

Kohtumise avavile kõlab Eesti aja järgi kell 19.

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Liisi Troska/jalgpall.ee ja Sören Rothberg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Vanalinna Open discgolfis tõi kokku üle 300 mängija

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus