Spordirinnahoidjate valik Sportlandis | Sportland Magazine

Jaga „Miks kvaliteetne spordirinnahoidja on oluline ja kuidas seda valida?“

Miks kvaliteetne spordirinnahoidja on oluline ja kuidas seda valida?

Trennivarustusest rääkides on kõige olulisemad kindlasti jalatsid, seda nii meeste kui naiste puhul, kuid viimastele on sama tähtis spordirinnahoidja.

Spordirinnahoidja eesmärk on pakkuda treeningu ajal kindlat tuge ja minimeerida rindade liikumist. Kvaliteetne, õige suuruse ja sobiva kujuga spordi-bra toetab sinu treeninguid, tagab mugavuse ja võimaldab tegevust täiel määral nautida.

Sports braSporti tehes ei liigu rind mitte ainult üles alla, vaid teeb hüppel koguni kujundit number 8. See tähendab, et rinnakoed saavad palju koormust ning vähene toestus intensiivsel treeningul kahjustab rinda. Tagajärjed võivad ilmneda alates rinna valulikkusest kuni selleni, et rind venib kiiremini välja. Kahju ei ole alati koheselt näha või tunda, see võib endast märku anda alles aastate pärast.

Tarbija on õnneks teadlik, mis võib rinnaga juhtuda, kui kasutada treeningul vale toestusega või nn oma eluea ära elanud rinnahoidjat. Naine, kes armastab oma keha, armastab ka seda hoida ning kvaliteetne spordirinnahoidja aitab kaitsta ühte hellemat kohta naise kehal.

Kui pikk on spordi-bra eluiga?

Kui arvestame, et keskmine spordiharrastaja teeb trenni kaks-kolm korda nädalas, siis peaks spordirinnahoidja aasta möödudes välja vahetama. Silmnähtavalt ei pruugigi aru saada, et bra´d on palju pestud ja kantud, kuid õmblused ja materjal ei ole pärast regulaarset kandmist enam need, mis võiks rinna toestamiseks olla. Lisaks ei soovita ma kindlasti kasutada pesupehmendajat jm aineid, mida ka tavaliste spordiriiete pesemisel ei ole soovitatud.

Sports bra

Mitte ainult sportimiseks

Tegelikult armastatakse spordirinnahoidjad mugavuse päras kanda ka igapäevaselt. Just selleks on Nike turule toonud Alate bra, mis annab kerge toestuse, kuid on oma materjalilt ja mugavuselt mõeldud eelkõige naistele, kes soovivad tunda end suurepäraselt kogu päeva vältel.

Kuidas teha õige valik?

Treeningule minnes tuleks kindlasti arvestada selle intensiivsusega ning valida oma spordi-bra vastavalt. Laias laastus jagatakse spordirinnahoidjate toestusastmed kolmeks – kerge, keskmine ja tugev.

Kerge toestusega spordirinnahoidjad on mõeldud väikese intensiivsusega treeninguks. Sinna kuuluvad näiteks jooga, pilates, kõndimine ehk treeningud, kus liigutakse pigem sujuvalt ja rahulikult.

Sports braKeskmise toestusega rinnahoidja sobib keskmise intensiivsusega treeningule. Näiteks rattasõit, jõusaalitrenn, rühmatreeningud, rahulikumad tantsutrennid, matkamine vms, kus liikumine on küll aktiivne, kuid mitte liiga intensiivne.

Tugeva toestusega bra´d on valmistatud kõrge intensiivsusega treeningutel kandmiseks. Nagu näiteks HIIT trennid, jooksmine, poks, ratsutamine, korvpall, CrossFit ja muu tegevus, kus liigutakse intensiivselt ja sooritatakse rohkem hüppeid.

Vali hästi istuv mudel

Naistel, kellel on veidi suurem rind soovitame kindlasti valida spordirinnahoidja alates keskmisest toestusest. On see siis Nike Swoosh bra, Zip bra või mõni muu mudel. Suurem rind liigub rohkem ning ka maa külgetõmbejõud teeb liikumisel tööd. Hea on teada, et armastatud Indy mudel, mida siiani oleme pakkunud vaid kerge toestusega, sai samuti enda kõrvale tugevama ja keskmise toestusega tootegrupi.

Igal mudelil on omad detailid, millele tähelepanu pöörata. Näiteks reguleeritavad õlapaelad, perforeeritud augud, mis tahavad parema hingavuse või materjali erinevused. Rinnahoidja võib olla tagant lahtikäiv, mitme erineva haagiga või ülepea tõmmatav.

Sports bra

Valik Nike kollektsiooni toodetest

Selle spordirinnahoidja valmistamisel on kasutatud parimaid materjale Nike valikus. Sobib naisele, kes armastab mugavust ja naiselikkust. Reguleeritavad õlapaelad tagavad hea istuvuse ja polsterdatud rinnakorvid annavad meeldiva toestuse. Madal minimalistlik lõige lubab sobitada bra´d erinevate toppide ja särkidega. Tänu klassikalisele haakkinnitusele on see seljas mugavalt igapäevane. Super pehme sisemine võrk suurendab hingavust.

Sports braSee mudel on nüüd taas sisseõmmeldud patjadega, seega ei mingit liikumist ega kortsumist. Parim balanss katvusest ja mugavusest koos Nike Dri-Fit tehnoloogiaga, mis aitab higi kehalt pühkida ning sellel kiiresti aurustuda. X-kujuline seljatagune annab suurima vabaduse teha trennis laia amplituudiga liigutusi. Kui varasemalt oli Nike Swoosh´il keskmise toestusega (medium support) mudel, siis nüüd saab valida ka tugeva toestusega Nike Shoowsh HS (high supportbra, mis on mõeldud intensiivseteks treeninguteks ning sellel ei ole korvide suurust erinevalt seni turul olnud Alpha high support rinnahoidjast, millel on korvid.

Selle mudeli reguleeritavad õlapaelad ja haakidega kinnitus tagavad ideaalse istuvuse. Ventileerivad augud eesosas aitavad hoida keha jahedana. Seljaosa on mugavalt suletud, kuid siiski hingav. Leia endale parim korv, et tagada rinnale parim kvaliteet. Nii nagu kõikides teistes Nike bra´des on ka Alpha mudeli valmistamisel kasutatud taaskasutatud materjale.

Mida veel silmas pidada?

Spordirinnahoidjat tasub ostes alati proovida, sest ka sama suurusnumbri eri mudelid istuvad kandjale pisut erinevalt. Lisaks kõigele on oluline, et tähtsat eset selga proovides ja ka trenni tehes on rinnanibud otse. Samuti ei tohi bra seljas pigistada ega olla liiga suur. Igal juhul peab spordirinnahoidjat selga proovides end koheselt hästi tundma.

Spordisaalis või õues trenni tehes soovime eelkõige tunda end mugavalt, aga paljudele naistele on sellel ajahetkel tähtis ka hea ja hoolitsetud välja näha. Kaasaegsed ja kvaliteetsed spordi-bra´d on silmale ilusad vaadata ja sobituvad ideaalselt kollektsiooni muude esemetega, näiteks lühikeste pükste või retuusidega. Bra-Tights on hetkel väga moes ja eriti pilkupüüdev, kui need on ühest kollektsioonist või lausa ühte värvi. Spordirinnahoidjat saab kanda mistahes spordisärgi või spordipesu all, aga võib kasutada ka lihtsalt topina, näiteks liiva peal rannatennist või rannavollet mängides, aga miks mitte ka jõusaalis või palavama ilmaga jooksutrennis.

Sports bra

Kindlasti tuleks arvesse võtta, et sportimiseks mõeldud rinnahoidja ei tee mingil määral rinda suuremaks ega ka väiksemaks. Kompressioon, mis rinnale mõjub on eelkõige hea sinu kehale, et rind tervena hoida.

Suure valiku spordirinnahoidjad leiad Sportlandi e-poest ja kauplustest.

Tekst: Margit Käbin, Nike kategooriajuht
Fotod: Nike

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Nike Well Festival turgutab keha, vaimu ja hinge ning viib sinu heaolu järgmisele tasemele

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus