2. septembril ootab vutifänne Eesti ja Belgia valikmäng | Sportland Magazine

Jaga „2. septembril ootab vutifänne Eesti ja Belgia valikmäng“

2. septembril ootab vutifänne Eesti ja Belgia valikmäng

Septembri esimene pool pakub meie spordisõpradele palju põnevust. Lisaks Euroopa meistrivõistlustele võrkpallis, mis toimuvad Tallinnas, kohtub MM-valikmängus meeste A-koondis A. Le Coq Arenal Belgiaga. Maavõistlusmängus minnakse vastamisi vana tuttava Põhja-Iirimaaga. Oktoobris aga ootavad ees lahingud Valgevene ja Walesiga.

Suvel rõõmustas Eesti koondis uue peatreeneri Thomas Häberli käe all mängides meid Balti turniiril ajaloolise võiduga, mida oli oodatud 83 pikka aastat. Samuti võitis koondis Helsingis Soomet, kes oli teel Euroopa meistrivõistlustele. Tasub mainida, et Leedu ja Soome ei suutnud Eesti vastu lüüa mitte ühtegi väravat.

Ka FIFA jooksvas edetabelis on Eesti positsioon veidikene tõusnud ning me asume nüüd 110. tabelireal. Balti riikidest oleme sellega parimal positsioonil, kuid meie sügisestest vastastest tagapool.

jalgpall.ee

Hirmkõva Belgia

Meie esimene vastane Belgia asub värskelt avaldatud FIFA edetabelis esimesel real, edestades Brasiiliat, Prantsusmaad ja Inglismaad ning värsket Euroopa meistrit Itaaliat, kes on viies.

Belgia nn kuldne põlvkond, mis kubiseb staaridest, püüab jätkuvalt oma sinilindu. Suvel peetud Euroopa meistrivõistlustel, mis olid aasta varem koroonapandeemia tõttu edasi lükatud, alistati oma alagrupis nii Soome, Taani kui ka Venemaa kokku väravate vahega 7:1. Ainus meeskond, kes suutis belglastele värava lüüa, oli Taani, kes mängis tõesti südikalt ja innukalt – eriti pärast oma staarmängija Christian Erikseni kokku kukkumist esimeses mängus Soome vastu.

Kaheksandikfinaalis pandi paika valitsev Euroopa meister Portugal, kuid veerandfinaalis sai kahjuks punaste kuradite teekond jälle otsa. Alla tuli vanduda tulevasele Euroopa meistrile Itaaliale.

See, kas Eesti vastu tulevad oma võimu näitama ka kõik staarid, eesotsas Romelu Lukaku, Eden Hazardi ja Kevin De Bruyne’ga, selgub järgmisel nädalal.

Eesti on kohtunud Belgiaga kokku kuus korda ja korra on õnnestunud meil võidurõõmu maitsta. See juhtus 2009. aasta sügisel, kui Eestil õnnestus Belgiat kodus 2:0 võita.

Mäng Belgiaga algab 2. septembril kell 21.45!

jalgpall.ee

E-alagruppi juhib Belgia

Järgmised jalgpalli maailmameistrivõistlused toimuvad 2022. aastal teadupärast Kataris. Paksu pahandust on tekitanud võistluste aeg (november-detsember), aga ka väidetav inimõiguste rikkumine (staadionite ehitamisel on hukkunud palju võõrtöölisi). Kuid karavan läheb siiski edasi.

Eesti kuulub valikmängudes Euroopa E-alagruppi koos Belgia, Tšehhi, Walesi ja Valgevenega, kellest kõigil on peetud vähemalt kaks mängu. Praegu on Eestil null punkti ja oleme viimasel kohal, kuid mängida on veel palju. Kindlasti on Eesti koondise eesmärk vältida viimast kohta, ja see peaks meil teoorias õnnestuma. Kui eespool oli pikemalt juttu tugevast Belgiast, siis tabeli tagumise poole vastu on meil siiski lootust.

jalgpall.ee

Valgevenega oleme kohtunud kokku üheksa korda. Nii Eesti kui ka Valgevene kontol on neli võitu ja üks viik. Selle aasta märtsis kaotas Eesti väravaterohkes mängus Minskis Valgevenele 2:4 ja võib kindel olla, et uue peatreeneri käe all soovitakse kodus revanši.

Meie teine vastane on oktoobrikuus koduväljakul Wales, kes on jõudnud kahel viimasel korral Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. Meeskonnas on staare nagu Bale jt, kuid varem oleme nende vastu südikalt mänginud ja kindlasti on meil kodus võimalus midagi suurt korda saata, sest jalgpall on alati ümmargune. Eesti on kohtunud Walesiga vaid kahel korral ja kaotanud mõlemad mängud väga napilt ehk ühe väravaga.

jalgpall.ee

5. septembril toimuv maavõistlusmäng Põhja-Iirimaaga ei tule vähem põnev kui MM-sarja valikmängud, sest Põhja-Iirimaaga on meil alati olnud väga tulised ja kaasahaaravad lahingud. Eesti on neile kaotanud neli korda, kuid võitnud lausa kaks. Need mängud juhtusid tolles mälestusväärses EURO 2012 tsüklis, kui me oleksime peaaegu jõudnud lõppvõistlustele. Play-off’is pidime siiski alla vanduma „puhastele“ iirlastele ehk Iiri Vabariigi jalgpallikoondisele.

Tule ela omadele kaasa!

Ametlikel mängupäevadel on Lilleküla staadionil asuv Sportland Football enne mängu algust avatud ja seda kuni mängu lõpuni ehk praktiliselt südaööni! Ei pea üldse muretsema, kui sall või lipp on koju jäänud. „Müügil on meil nii Eesti kui ka Belgia koondise mängusärgid ja tuleb eraldi mängupäevasall. Selle peal on mõlema riigi sümbolid ja mängu kuupäev. Muidugi leiab poest eraldi Eesti salli. Lisaks saab endale soetada näiteks siiliparuka, näomaalingud, fännisümboolikaga päikeseprillid, võtmehoidjaid, pudeleid, mütse, salle, kruuse ja pusasid,“ tutvustab Sportland jalgpallipoe juhataja Sören Rothberg.

Sportland Football

Eesti koondise mängud A. Le Coq Arenal

2. september   Eesti-Belgia, mäng algab 21.45 (MM-valikmäng)

5. september   Eesti-Põhja-Iirimaa, mäng algab 19.00 (maavõistlus)

8. oktoober      Eesti-Valgevene, mäng algab 21.45 (MM-valikmäng)

11. oktoober    Eesti-Wales, mäng algab 21.45 (MM-valikmäng)

Mängud korraldatakse kooskõlas Eestis kehtivate koroonaviiruse tõkestamise reeglitega, mis tähendab, et kõik staadionil viibijad peavad esitama kehtiva COVID19-tervisetõendi (vaktsineerimine, läbipõdemine viimase kuue kuu jooksul, negatiivne PCR-test viimase 72 tunni jooksul või negatiivne antigeeni kiirtest viimase 48 tunni jooksul). Alla 18-aastastelt koroonatõendit ei nõuta.

Lisainfo www.jalgpall.ee.

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Sören Rothberg, jalgpall.ee

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportlandist leiad kõik vajaliku nii sportimiseks, kui ka sportlikuks rõivastumiseks

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus