Anastassia Psenitsnaja: Annan endast maksimumi naeratus näol | Sportland Magazine

Jaga „Anastassia Psenitsnaja: Annan endast maksimumi naeratus näol“

Anastassia Psenitsnaja: Annan endast maksimumi naeratus näol

CrossFit võidab järjest uusi südameid. Anastassia Psenitsnaja on üks neist, kes ala enda jaoks on avastanud ja sellest vaimustunud. Hiljuti võitis ta meie regiooni suurima CrossFiti jõuproovi Battle of Riga.

Anastassia, kui kaua oled CrossFitiga tegelenud ja miks valisid just selle ala?

Olen tegelenud CrossFitiga kõigest ühe aasta, aga sporti olen teinud alates 8. eluaastast. Kõigepealt 14 aastat aerutamist, siis aasta bikiinifitnessi ja nüüd siis CrossFit.
Armusin sellesse, kuna see spordiala esitab mulle väljakutse iga päev. Et olla hea crossfitter, pead olema tugev igal alal – ujumises, jooksmises, tõstmises, akrobaatikas jne. Eriti tugev peab olema masin sinu sees ehk aeroobne võimekus.

Mitu korda nädalas treenid?

Treenin 5-6 korda nädalas, suvehooajal rohkem. Käin trennis Tallinn CrossFitis ja treeningplaanid teevad mulle treenerid Priit Meier ja Rasmus Zarubin.

Mis sulle CrossFiti juures kõige rohkem meeldib?

Mulle meeldibki kõige enam see, et CrossFitis pead sa igal alal väga hea olema, et maailmas parimate sekka jõuda. See sunnib mind iga päev endast maksimumi andma ja ma teen seda naeratus näol.

Millal hakkasid CrossFitis võistlema ja miks?

Oma esimese võistluse tegin eelmisel suvel, kodulinnas Narvas. Võitsin võistluse “Fittest in Ida-Virumaa”. Kuna korraldajaks oli mu koduklubi Narva Baza, siis loomulikult otsustasin võistlusel kaasa lüüa.

Võitsid hiljuti spordi kategoorias meie regiooni suurima crossfitterite võistluse Battle of Riga. Mis sellest kõige rohkem meelde jäi?

Eredalt jäi meelde seik, et pole vahet, millisest riigist sportlased tulid, olid nad omavahel konkurendid või mitte – kõik toetasid üksteist lahinguväljal nagu vanad sõbrad. Crossfitterid nimetavad seda crossfit community’ks – ühtne ja tugev! Seepärast erineb CrossFit teistest spordialadest ja see on märkimisväärne.

Miks sulle meeldib võistelda ja mis on selle juures kõige suuremat väljakutset pakkuv?

Võistlen iseenda ja teistega juba ammu – 8. eluaastast algas minu “võistlemine”. Mulle meeldib olla võitja, olen spordis liider. Kui tegelesin veel aerutamisega, siis olin Eestist ainuke, kes saavutas maailmameistrivõitlustel 10. koha. Olen ka 38-kordne Eesti meister naiste seas, kuulusin seitse aastat Eesti koondisesse ning olin oma kodulinnas viis aastat järjest parim sportlane. Igal CrossFiti võistlusel leian endas aga vähemalt ühe nõrkuse ning iga selline leid annab mulle power’it juurde, et need nõrkused oma tugevusteks lihvida. Tahan olla homme tugevam, kui olin eile.

Milliseid eesmärke soovid CrossFitis saavutada?

Hetkel valmistun suvehooajaks, et võtta osa väljakutsuvast FitGamesi seeriavõistlustest Eestis.  FitGamesil saab igaüks ennast proovile panna. Paralleelselt otsin võistlusi välismaal ning praegu on väike plaan sõita võistlustele Leetu.
Pikemas perspektiivis valmistun järgmiseks hooajaks. Jaanuaris algab CrossFit Open 2019, kus tahan taas proovida jõudu ja õnne maailma parimatega. Eesmärk on tagada pääs The 2018 Reebok CrossFit Games Europe Regionals’ile, kuhu pääseb ainult 20 parimat sportlast Euroopast.

Hakkad tegema koostööd Sportlandi ja Under Armouri brändiga. Miks just Under Armour?

Under Armouril on väga hea kvaliteet. Riided istuvad nagu valatult ning kuna mulle väga meeldivad erksad liibukad ja maikad, siis selle brändi tooted on just mulle loodud.

Millega lisaks CrossFitile tegeled?

Aasta algul lõpetasin Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse erialal ja praegu töötan Põhja-Eesti Regionaalhaiglas õena hematoloogia osakonnas.
Vabal ajal veedan aega perega – 3,5 aastase poja ja mehega. Kuna ma olen hästi elava loomuga, siis kõik aktiivsed tegevused teevad mind rõõmsaks. Suvel on eriti vahva rannas sõpradega vollet mängida, samas naudin vahel ka heade raamatute seltsi.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Milline on lapsevanema roll lastespordis?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus