Baltikumi hokitähed kohtuvad Tallinnas | Sportland Magazine

Jaga „Baltikumi hokitähed kohtuvad Tallinnas“

Baltikumi hokitähed kohtuvad Tallinnas

Eesti hokis puhuvad uued tuuled. Sellest hooajast on käima lükatud uus võistlussari ning koondise treener tuleb maailma suurimalt hokimaalt Kanadast.

„Uueks võistlussarjaks on CROWNS Baltic Challenge Cup, mis koosneb hooajal kolmest eraldi turniirist. Esimene neist toimub juba 25. – 27. augustil Tallinnas Tondiraba jäähallis, teine novembris Klaipedas ja kolmas veebruaris Riias,“ tutvustab Eesti Jäähokiliidu president Rauno Parras. Turniiril osalevad Balti riikide esindajad ning üks klubi välismaalt. Kolme turniiri kokkuvõttes selgitatakse välja Baltikumi meister. Tallinnas mängivad Eesti ja Leedu koondised, Läti Optibet Meistriliiga All-Star meeskond ning Rootsi klubi Hammarby IF. „CROWNS Baltic Challenge Cup turniirid on olulised osad ettevalmistustsüklist kevadiseks MM-iks ja seega osaleb Eesti nendel parima võimaliku koosseisuga,“ ütleb Parras.

Hoki

Eesmärgiks kuldmedal

Võime rõõmustada selle üle, et Eesti hokikoondise tase on tõusuteel. „Kui paar aastat tagasi balansseeris Eesti maailma üldarvestuses 28. ja 29. koha vahel, siis tänavu kevadel I divisjoni B grupi turniiril (maailma üldarvestuses mängitakse kohtadele 23. – 28.) saavutas Eesti neljanda koha, mis maailma üldarvestuses tähendab 26. kohta,“ selgitab Parras.

Suur muudatus uuel hooajal on see, et Eesti koondiste vastutavaks treeneriks sai kanadalane Spiros Anastasiadis. „Koos Spirosega on koondistele tehtud väga korralik tööplaan, mille sarnast ei ole Eesti hokiajalool ette näidata. „Minu eesmärgiks on alati kuldmedali võitmine. Isegi kui see jääb saavutamata, aitab teekond ülima eesmärgi poole edukalt läbida väiksemaid sihte ning areneda. Võitlus kuldmedali nimel on sõnum kõikidele meeskondadele. Pead minema igale mängule uskudes, et suudad võita,“ paneb koondise vastutav treener Spiros Anastasiadis eesmägid paika.

HokiSihid peavad olema kõrged

Programmiliselt on Anastasiadise sõnul üks peamistest eesmärkidest mängijates rahvustunde kasvatamine. „Soovime tõsta välismaal mängivate Eesti hokimängijate huvi oma kodumaa esindamiseks. See käib koos professionaalsuse, arengu ja võimaluse pakkumisega. Arvan, et kõikide meie koondiste viimine 1. divisjoni B-tasemele on igati reaalne eesmärk koos veelgi kaugemale suunatud pilguga,“ usub treener ja lisab, et veel üks eesmärk on teenida välja austus. „Tahame, et meid tuntaks hea klassiga professionaalse meeskonnana. Peame seadma kõrged sihid heade inimestena nii jääl kui selle kõrval. Veelgi enam – kas võidame või mitte, aga tahame, et vastane meid austaks. Tahame selle saavutada meeskonnana, kelle vastu on alati raske mängida. Meil peab olema kõrge tööeetika ning tugev fookus,“ lausub ta ja lisab, et U18 koondisel on hea võimalus võita oma kodujääl ning teenida välja vastaste austus, kui 1.-7. aprillini toimub Tondiraba hallis U18 MM-turniir.

Hoki

Hoki ei jäta külmaks

Tondiraba halli tasub kindlasti kohale tulla nii MM-i ajal kui CROWNS Baltic Challenge Cup’ile, sest lisaks hokile on augusti turniiril plaanis mitmed ägedad tegevused. „Kõikide Eesti mängude esimesel vaheajal toimuvad väikeste hokipoiste omavahelised võistlused. Iga Eesti mängu teisel vaheajal loositakse aga pealtvaatajate vahel välja meie heade partnerite poolt väljapandud auhindu, näiteks lennupiletid kahele Nordicalt ja rulluisud Sportlandilt. Lisaks on muidki üllatusi,“ räägib Parras ja on veendnud, et hokit tasub vaatama tulla. „See on maailma kiireim sportmäng ega jäta külmaks mitte ühtegi inimest.“

CROWNS Baltic Challenge Cup toimub Tallinnas Tondiraba Jäähallis 25.08-27.08

Reedel 25.08 kell 19:30 Eesti – Hammarby

Laupäeval 26.08 kell 16:00 Eesti – Leedu

Pühapäeval 27.08 kell 16:30 Eesti – Läti.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Helmut Hansen Photos

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

SUUR GALERII: Tartu Rulluisumaraton 2017

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus