Bosch Eesti Maastikurattasari – ratturite maiuspala | Sportland Magazine

Jaga „Bosch Eesti Maastikurattasari – ratturite maiuspala“

Bosch Eesti Maastikurattasari – ratturite maiuspala

Oled sa tõsine rattahunt või plaanid alles oma esimest rattastarti – enam pole vaja kaua oodata, sest juba mai esimesel nädalavahetusel stardib Bosch Eesti Maastikurattasari.

Bosch Eesti Maastikurattasarjas on kokku seitse etappi, mis toimuvad maist augustini laupäeval või pühapäeval ägedatel radadel üle Eesti. Igal rattamaratonil on kavas põhisõit, noorte- ja matkasõit ning lastesõidud, seega tasub kohale tulla kogu perega. Lasteklasse on koguni kolm ja nii saavad rajale minna kõik, kes juba ratta seljas püsivad. Eraldi sõit on nendele, kes on sündinud 2013. aastal või hiljem, ning sõidud toimuvad lastele ka M8/N8 ja M10/N10 vanuseklassis. Kuigi lastesõidud on lühemad, ei pea vanemad muretsema, et lapsed ülejäänud päeva igavleksid. Esiteks saavad nad peale oma sõitu värskes õhus aega veeta ja vanematele raja kõrval kaasa elada, kuid teiseks on korraldajad sel aastal panustanud ka laste aja sisustamisele, korraldades põnevaid interaktiivseid mänge.

Maastikurattasari

Võimalusi on kõigile

Bosch Eesti Maastikurattasarja etapid pakuvad võimetekohaseid sõite kõigile. Noorte- ja matkasõidu distantside pikkus jääb olenevalt etapist vahemikku 15–20 km ja sobivad ka nendele noortele spordisõpradele, kellele lastesõidud enam piisavat väljakutset ei paku. Samal ajal on see hea võimalus nendele, kes tahavad mõnusalt rattaga looduses kulgeda, aga liiga pikka sõitu ette võtta ei soovi. Samuti on see tore vaheldus harrastajatele, kelle jaoks pole rattasport põhiala, aga kes otsivad alternatiive, kuidas aktiivselt aega veeta.

Need, kes ihkavad end tõsisemalt proovile panna, saavad mõõtu võtta põhisõitudel, kus radade pikkused jäävad olenevalt etapist vahemikku 42–50 km. Kellel sellestki väheks jääb, ei pea samuti pettuma, sest kolmel etapil – Alutagusel (75 km), Jõelähtmes (92 km) ja Rakkes (68 km) – saab minna XXL-rajale. Muu hulgas peetakse Alutagusel maha Eesti meistrivõistlused rattamaratonis.

Maastikurattasari

Tule sõitma!

Rattamaratonidele võib registreeruda ühe etapi kaupa või korraga kogu sarjale. Korraldusliku poole pealt on oluline info see, et võrreldes varasemate aastatega on uuenenud punktisüsteem, mis tähendab, et aktiivseima ratturi arvestuses jagatakse vahefinišis preemiapunkte ka XXL-sõitudel. Hea on teada, et kõik, kes osalevad Bosch Eesti Maastikurattasarjas vähemalt viiel etapil ja saavad kirja tulemuse ükskõik millisel distantsil, saavad tasuta osaleda Läti sõsarsarja Vivus MTB-maratons viimasel etapil, mis toimub 7. septembril. Start antakse Vastse-Roosas Võrumaal.

Kõik ratturid (ka lapsed), saavad sarjale mugavalt registreeruda veebilehel rattamaratonid.ee.

Tule sinagi starti ja saa osa põnevatest sõitudest vingetel rattaradadel!

MaastikurattasariBosch Eesti Maastikurattasarja etapid 2019

5.mai Autoeksperdi 19. Mulgi Rattamaraton
18. mai 21. Rõuge Rattamaraton
1. juuni 5. Alutaguse Rattamaraton – Eesti meistrivõistlused rattamaratonis
15.06 13. Jõelähtme Rattamaraton
14. juuli 17. Rakvere Rattamaraton
28.07 Škoda Laagri 19. Rakke Rattamaraton
24.08 22. Tallinna Rattamaraton

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Riho Lüüs / Stuudiopunkt.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Johanna Talihärm inspireerib noori sporti tegema

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus