Eesti võrkpall tähistab juubeliaastat piduliku galaga Saku Suurhallis | Sportland Magazine

Jaga „Eesti võrkpall tähistab juubeliaastat piduliku galaga Saku Suurhallis“

Eesti võrkpall tähistab juubeliaastat piduliku galaga Saku Suurhallis

Käesoleval aastal tähistab Eesti võrkpall 100. sünnipäeva ning pidulik juubeligala leiab aset 29. detsembril Saku Suurhallis. Vahetult enne galat selguvad samas 2019. aasta Eesti naiste karikavõitja ja meeste Aadu Luukase nimelise karika võitja. Mis täpsemalt toimub, rääkisime Eesti Võrkpalliliidu turundusjuhi Toomas Varaga.

Toomase sõnul on gala suunatud väga laiale publikule. Mõeldud on nii võrkpallihuvilisele, aga ka 2 Quick Starti fännile, sest bänd on õhtu peaesineja ning inimestele, kes otsivad aasta lõpuks meeleolukat pidu. „Piletid on avalikus müügis, kuid võrkpalliliit kutsub ka ise kohale väärikaid külalisi, kes on andnud panuse Eesti võrkpalli arengusse. Palju on treenereid ja endisi mängijaid, sh tegevmängijaid. Kõik koondislased ei pruugi välisklubidest siiski aastavahetuseks koju saada,“ selgitab Toomas Vara.

Tänatakse ja tunnustatakse

Enne pidulikku osa selguvad Saku Suurhallis Eesti naiste karikavõitja ja Aadu Luukase nimeline karikavõitja. „Erinevalt tavalisest karikaformaadist ei anta karikaid võitjatele vahetult pärast mängu, vaid paaritunnise nihkega suurel laval, väga pidulikus õhkkonnas, mil nii mees- kui naiskond tulevad uuesti lavale,“ ütleb Toomas.

naiste karikavõitja 2018

Peo tähtsaim hetk on tema sõnul aga see, kui meenutatakse ja tänatakse neid, kes 100 aasta jooksul on andnud võrkpallile suurima panuse. Meeles peetakse kõiki täiskasvanute tiitlivõistluste, sealhulgas NSVL meistri- ja karikavõistluste võitjaid, olümpiamängudel osalenud mängijaid ja meie esindusmeeskondi ja rahvuskoondiseid eri aegadel juhendanud peatreenereid.

Kokku arvestatakse 500-600 inimesega, kellele pakutakse õhtu jooksul nii söögi- kui ka joogipoolist. Õhtut juhib armastatud näitleja Tambet Tuisk, kes on ka ise kaasa löönud võrkpalli rahvaliigas. „Kuna päev on pikk ning paljud võrkpallisõbrad tulevad juba lõunaks kohale, siis vaikimisi eeldame et riietumisstiil on smart casual,“ ütleb Toomas.

Mis veel toimub?

29. detsembril jagatakse Saku Suurhalli väljak piltlikult öeldes pooleks. Võrkpalliväljak pannakse sissepääsu poole risti. Peo ettevalmistus käib samal ajal teisel pool väljakut ning kahte saaliosa eraldab kardin. Kui meeste mäng läheb viiegeimiliseks, siis arvestatakse finaalide lõpuks 19.30 ning peoga alustatakse kell 20.00, kuid ideaalis loodetakse ühetunnilist puhvrit.

Üritusel on panustatud väga palju produktsioonile, näidatakse ka järgmisel päeval ETV-s jooksva “Eesti võrkpall 100” kokkuvõtva saate teaser’it.

Huvilised saavad soetada eraldi pileteid nii karikafinaalidele kui galale ning kombopiletit tervele päevale.

Saaremaa Võrkpalliklubi

Selguvad karikavõitjad ja uued peatreenerid

Õhtu sportlikumas pooles kohtuvad naiste karikafinaalis Tartu Ülikool/Bigbank ning  TalTech/Tradehouse, mäng algab kell 14.00. Mehed alustavad lahingut 17.00 ning vastamisi lähevad Saaremaa Võrkpalliklubi ja Bigbank Tartu. Naiste finaalist tehakse veebiülekanne ning meeste finaal kantakse üle Kanal12-s.

Galal kuulutatakse välja ka uued koondiste peatreenerid, kelle saabuva aasta peamiseks eesmärgiks saab Euroopa liiga. „Tahame, et mehed ja naised mängiksid oma mänge ühel ajal, sest viimased paar aastat on näidanud, et naistele mõjub see hästi. Naistel on sära silmis ning saalis on rohkem publikut. Paljud naised, kes pidasid loobumisplaane, mängivad ikkagi edasi. Meestel ei tule mingit vaheaastat, sest 2021 mängitakse EM-i alagruppi kodus ning viimane EM oli ikkagi paras pettumus. Fännid ootavad õigustatult tulemust. Euroopa liiga ootab,“ avab Toomas veidi eesootavat.

Võrkpall 100 suvetuur ja kooliprojekt

Kui gala on osa tänavusest juubeliaastast, siis võib ära märkida, et juubeliaasta raames on Eesti Võrkpalliliit toonud võrkpalli järjest rohkem kaardile ka üle Eesti. Käima lükati suvetuur „Eesti on võrkpallimaa 100“ ning võrkpalli tutvustatakse koolides lastele.

Suvetuuri jooksul külastati Narvat, Rakveret, Pühajärvet, Kihnut, Kärdlat ja Kuressaaret ning mängiti kohalike entusiastidega. Esimesel kohtumisel Narvas olid võrkpalliliidu võistkonnas näiteks president Hanno Pevkur, endine tippmängija Jaanus Lillepuu, Narva oma poiss Dima Korotkov ja Sillamäelt pärit Valentin Kordas. Nende vastu jooksis platsile võrkpallifanaatikust Narva linnapea Aleksei Jevgrafovi poolt kokku pandud meeskond. Projekti võib edukaks lugeda ning kui jõudu jätkub, toimub see ka edaspidi.

Kooliprojekt

„Suvel toimusid Paides kehalise kasvatuse õpetajate suvepäevad ning seal sai välja käidud veksel, et tuleme soovi korral koolidesse näidistunde läbi viima ja õpetama. Hetkel on kutseid nii palju, et reklaami ei saa enam tehagi,“ tõdeb kooliprojekti vedaja Rando Soome. Ta lisab, et koolides on käinud mitmed rahvuskoondise mängijad, näiteks kapten Kert Toobal. „Eks lapsed tunnevad meie jalkamängijaid või Ott Tänakut ikka paremini, aga siin ongi koht, kus peame neile tutvustama ka võrkpallimängijaid. Viime läbi näidistunde ning noorematele lastele teeme lihtsamaid mänge üle võrgu.“

Tänavu sai ka võrkpalli Kooliliiga uue sponsori Super Skyparki näol, mis on kogu liigale uue hingamise andnud. Kokku mängivad noored võrkpallurid kolmes liigas – Pallilahing, Miniliiga, Kooliliiga. Kõik maakonnavoorus osalenud saavad Super Skypark batuudi- ja mängukeskuse pileti. Sarja üldvõitjat ootab vägev üllatuste pakett ning ära pole unustatud ka õpetajaid ja treenereid, keda samuti ootavad auhinnad!

Eesti on võrkpallimaa! Tule tähista Sinagi Eesti võrkpalli 100. juubelit koos põnevate mängude ja meeleoluka kontserdiga 29. detsembril Saku Suurhallis!

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Gerturud Alatare / volley.ee

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

TOP 10 kingiideed sõpradele jõuluvana kingikotti

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus