FC Elva sihib suurepärase kogukonna toetusel Premium liigat | Sportland Magazine

Jaga „FC Elva sihib suurepärase kogukonna toetusel Premium liigat“

FC Elva sihib suurepärase kogukonna toetusel Premium liigat

Möödunud hooajal tegi FC Elva esindusmeeskond oma ajaloo parima tulemuse, saavutades Esiliigas kolmanda koha, ent Premium liigasse meeskond veel ei pääsenud. Ettevalmistus uueks hooajaks käib täie hooga ning üheskoos suurepärase kogukonnaga on olemas kõik võimalused tipu saavutamiseks ja Premium liigasse saamiseks.

Marie
Foto: Liis Markvardt

FC Elva tegevjuht Marie Pau jääb eelmise hooajaga väga rahule. Lisaks ajaloo parimale hooajale paistis esindusmeeskond silma ka oma kodumängudega, mida hinnati Esiliigas kõige paremateks. „Kodumängude parimaks nimetamise üle on meeletult hea meel. Meie suurepärasel kogukonnal on väga suur roll kodumängude õnnestumisel, sest see annab meeskonnale väga palju lisamotivatsiooni kogu hooajaks,“ selgitab Marie, kellele tuli kogukonna niivõrd suur toetus üllatusena. „Fännid toetasid meeskonda iga ilmaga, ükskõik kas väljas oli 32 soojakraadi või sadas padukat,“ kiidab ta kohalikke fänne. Jalgpallurid ei jätnud neile suunatud toetust tähelepanuta: paljud mängijad näitasid, et neis on sisu ning üllatasid fänne korduvalt ootamatult kaunite väravate ja oskusliku tegutsemisega platsil. Just vastastikune võimestamine on see, mida iga meeskond ja kogukond vajab.

Soov on astuda samm edasi

Eelmisest hooajast saadud heade tulemuste ja emotsioonide tuules plaanib FC Elva esindusmeeskond astuda sel aastal sammu edasi ehk püüda Esiliiga tippu. Marie hinnangul jäi meeskonnal Premium liigasse pääsemine paljude suuremate ja pisemate detailide taha, millega juba tegeletakse. Näiteks treenis meeskond eelmise hooaja eel väikses saalis, kuid nüüd on meestel võimalus vormi koguda jalgpallihallis, mis pakub palju rohkem võimalusi ja tõstab treeningute kvaliteeti. Lisaks töötatakse pisidetailide kallal, et olla varasemast parem.

Elva
Foto: Liisi Troska

Elva esindusmeeskonda kuuluvad väga erinevad mängijad, kes kõik ei ole sündinud elvakad, aga tiim on niivõrd ühtne ja kokkukasvanud, et võõras pilk ei tee vahet neil, kes on oma jalgpalliteekonda alustanud selles või mõnes teises klubis. Enamik pallivõluritest on pärit Elvast ja lähikonnast, näiteks Valgast, Põlvast, Tartust. „Meeskond on sisemiselt kirju ehk meil on nii õpilasi, tudengeid kui ka töö kõrvalt sporti tegevaid täiskasvanuid, mis on tekitanud väga hea omavahelise läbisaamise ja tunnetuse. Ilmselt ongi mitmekülgsus nii-öelda võluvõti, kõik liikmed võetakse omaks ning omade nimel ollakse alati valmis võitlema,” mõtiskleb Marie tiimi sisekliima üle, mis on meeskonna edukuse üks võtmetähtsusega tegur.

Tiimi ühtsus ei ole oluline ainult võistlusolukorras väljakul, vaid tuleb kasuks ka muudes situatsioonides. Ühiselt hingava meeskonnaga saab draamadeta hakkama ka ootamatutes jalgpalllivälistes olukordades, mida on hiljem naljakas meenutada. Näiteks oli FC Elva mõned aastad tagasi teel võõrsilmängule, kui bussil tekkis tehniline rike, mis sundis kogu meeskonda rehvi vahetama. Õnneks oli aega varutud ning olukord pakkus pigem nalja kui muret.

Fookuses on aktiivne eluviis

Marie hinnangul on spordil suur roll kohaliku kogukonna ühtsustunde tekitamisel. FC Elva on kohalike seas tuntud, kuid saaks veel paremini. „Meil on tekkinud kindel ja seotud kogukond, kes on igal mängul kohal ja elab alati omadele kaasa. Soovime kasvatada ühtse, kokkuhoidva ja püsiva kogukonna, mis on vaikselt õnnestumas.“

Aktiivne eluviis on väga tähtis, selle juurutamisel on oluline roll igal piirkonnas tegutsejal, olgu selleks spordiklubi, ettevõte või mõni muu kohalik algatus. Koostöö Sportlandiga võimaldab jalgpalliklubil suunata kohalikke elanikke, sh noori, veelgi aktiivsemalt liikuma. „Elva noored käivad usinalt Sportland Arbimäe miniarenal palli mängimas. Seda värskendasime eelmisel hooajal koos Sportlandiga, et seal saaks veel paremini pallimänge mängida,“ räägib Marie. Mõistagi meeldib inimestele mõnikord saada ka auhindu, mis innustaks neid veelgi rohkem liikuma. Nii on FC Elva loosinud üritustel välja sporditooteid, millega on aidanud Sportland.

Elva
Foto: Liisi Troska

Liikumisaasta puhul on jalgpalliklubil mitmeid plaane, et parandada kodulinnas ja selle ümbruses sportimistingimusi erinevatele sihtgruppidele. Samuti soovib klubi pühenduda ürituste korraldamisele, näiteks tahetakse läbi viia FC Elva suursündmust Jalkafesti veelgi võimsamalt. Plaanis on ka kunstmuruväljaku arendamine, seal saavad noored palli mängimas käia nii trennides kui ka vabal ajal. Lisaks arendab klubi veelgi Sportland Arbimäe miniarenat, et ka neil noortel, kes jalgpallitrennis ei käi, oleks mõnus koht oma sõpradega aja veetmiseks ja palli taga ajamiseks.

Vastab FC Elva peatreener Veiko Haan: Kuidas on meeskond talvel uueks hooajaks valmistumas?

Veiko
Foto: Liis Markvardt

Uuel hooajal tahame taktikalises plaanis muutuda küpsemaks ja areneda nii kaitses kui ka rünnakutes. Selleks on meie treeneritetiimiga liitunud Joonas Horn, kelle teadmiste ja tähelepanekute järgi arendame taktikalist poolt. Eelkõige soovime parandada palliga mängimist, et me ei peaks ise nii palju kaitsetegevusega tegelema, kui eelmisel hooajal. Muidugi sõltub palju ka konkurentide tasemest, kas tuleb palju võrdseid mänge või on vastased selgelt nõrgemad või tugevamad.

Meiega on liitunud ka tugeva fitnesstaustaga füsioterapeut Siim Luik-Arras, kelle juhendamisel oleme ladunud korralikku füüsilist põhja. Proovime mängijatega ka rohkem individuaalselt tegeleda. Eriti hea meel on selle üle, et oleme saanud väravavahtide treeneri Karli Kütti meie puurivahte ka eraldi juhendama.

Sellel hooajal tahame kaasata esinduse treeningutesse ja mängudesse rohkelt enda klubi kasvandikke, kellest mõned on juba edukalt liitunud, näiteks Rokko Vokksepp, Peeter Alev, Erik Ilves ja Ants Savimäe. Väga loodan, et see nimekiri täieneb hooaja käigus.

Mis peaks sel hooajal paremaks muutuma?

Eelmine kevad oli meie jaoks väga raske. Suvel olime väga heal tasemel ja sügisel tuli sisse nii häid kui ka halbu esitusi. Sellel hooajal on tähtis kogu aeg kõrget taset näidata, et hooaja lõpus ei peaks mõnda kaotatud punkti väga valusalt taga igatsema.

Võrreldes varasemaga on paranenud meie treeningtingimused, saame paar korda nädalas teha trenne Annemõisa jalgpallihallis väga heades tingimustes. Lisaks ei pea me Taliturniiri mängudeks kodust kaugele sõitma. Tahame olla märtsi alguseks paremas vormis kui kunagi varem.

Elva
Foto: Liisi Troska

Mida soovite saavutada?

Kindlasti soovime korrata vähemalt eelmise aasta tulemust, kui tegime FC Elva esindusvõistkonna ajalugu ja saavutasime Esiliigas kolmanda koha.

Maksimumeesmärk on aga sportlike saavutuste abil jõuda Eesti Premium liigasse, olles Esiliigas parim iseseisev klubi või jõuda sinna üleminekumängude kaudu.

Tekst: Pille Kalda

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kuidas suusad ja muu varustus parimal moel suusamaratoniks ette valmistada

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus