Friday Night Run’il kohtuvad muusika, sport, lahe atmosfäär ja lõbusad inimesed | Sportland Magazine

Jaga „Friday Night Run’il kohtuvad muusika, sport, lahe atmosfäär ja lõbusad inimesed“

Friday Night Run’il kohtuvad muusika, sport, lahe atmosfäär ja lõbusad inimesed

Oktoobri esimesel nädalavahetusel on jooksusõbrad oodatud Tartusse, kus laupäeval, 3. oktoobril antakse start 9. Tartu Linnamaratonile. Spordipidu läheb aga lahti juba reedel, 2. oktoobril, kui toimub üks Eesti ägedaim jooksusündmus Friday Night Run.

Friday Night Run sobib suurepäraselt väikeseks soojenduseks järgmisel päeval toimuvale Linnamaratonile, aga seda võib võtta ka täiesti eraldiseisva jooksuüritusena. Sündmuse teeb eriliseks see, et start antakse hilisõhtul, kell 21.00 ning kuna distantsi pikkuseks on 4 km, siis on selle läbimine jõukohane igaühele. Tegemist ei ole võistlusega, sest võitjaid välja ei kuulutata, aga iga osaleja saab siiski registreerimisel otsustada, kas soovib jooksu läbida ajavõtuga või ajavõtuta.

Friday Night Run
Foto: Ardo Säks

Ka rada on põnev. Start antakse Tartu keskel Raekoja platsil ning jooksuring kulgeb mööda südalinna tänavaid, võttes sarnaselt 2018. aasta trassiga suuna mööda Vallikraavi tänavat üles Toomemäele. Läbi Toomkiriku varemete ja pargisoppide lipates saab nautida kauneid valguslahendusi ja vaateid. Mõnusalt langevas profiilis raja viimane kolmandik viib jooksjad läbi vanalinna tagasi Raekoja platsile.

Meeleolu tõuseb taevasse juba enne starti

Friday Night Run pole aga pelgalt spordiüritus, sest enne starti, algusega 20.00, annab võimsa kontserdi pop – elektrooniline duo Púr Múdd, kuhu kuuluvad muusikud Joonatan Siiman ja Oliver Rõõmus. Kuna teada on, et Púr Múddi laivid on energilised ja kaasahaaravad, siis pole kahtlust, et kontserdilt saadud emotsioonide najal ning tulede valgel möödub 4 km hilisõhtuses Tartus hea tujuga lausa linnulennul.

Friday Night Run
Foto: Kiur Kaasik

Seda emotsiooni kinnitab harrastusjooksja Teesi Tuul, kes kaks aastat tagasi osales Friday Night Run’il esimest korda. „Tulin jooksma, kuna see tundus midagi hoopis erinevat võrreldes teiste kogemuste ja võistlustega. Tegelikult ma polnudki enne Friday Night Run’i kunagi õhtul või öösel jooksuüritusel osalenud ning ega mulle hiline treenimine eriti ei sobi, sest kardan pimedust. Aga kuna elukaaslane kutsus, siis otsustasin temaga ühineda,“ räägib Teesi.

Saadud emotsioonid jäid neiule kauaks meelde ning olid jooksma tulemist kuhjaga väärt. „Esimesena meenub kindlasti öine Tartu vanalinn, hea meeleolu, küünlad ja meeldiv seltskond. Mulle tohutult meeldis just küünaldega ääristatud tee, kuna see andis jooksule nii mõnusa tunde. Samuti ei saa unustada külalisesinejat, kes enne starti tuju üles kerib ja annab hea emotsiooni tervele jooksule,“ sõnab ta.

Friday Night Run
Esiplaanil Teesi Tuul Foto: Ardo Säks

Võimalus sporti ja seltskonda nautida

Friday Night Run ei ole selline jooksuüritus, kus kindlasti rekordeid püüda või endale mega suuri eesmärke püstitada. See on pigem koht, kus sporti, head seltskonda ning liikumisrõõmu nautida. Ka Teesi ei läinud rajale viimast välja panema. „Eesmärki ma endale ei seadnud ega rekordit jooksma ei läinud. Võtsin antud üritust kui sportlikku aja veetmist kaaslasega, kellega nautisime rada mõnusas tempos,“ ütleb ta.

Sel aastal läheb ta kindlasti taas hilisõhtust Tartut avastama. „Friday Night Run jättis suurepärase mälestuse ja emotsiooni, sinna lihtsalt tuleb uuesti minna. Lisaks on see hea soojendus järgmisel päeval toimuvale Tartu Linnamaratonile, kus jooksen poolmaratoni,“ lausub Teesi. „Soovitan kõigil osaleda, sest see on niivõrd omanäoline jooks, millist sa varem pole näinud. Lisaks on see täpselt õige koht, kuhu võtta kaasa oma kaaslane või miks mitte laps ning minna ja nautida Tartu vanalinna sportlikus võtmes.“

Friday Night Run
Foto: Kiur Kaasik

Õhus hõljub eriline energia

Jooksule soovitab hilisõhtust Tartut imetlema tulla ka fotograaf Adam Illingworth, kes ise küll võistlema ei lähe, aga jäädvustab raja kõrval osalejate emotsioone ja vaimustavaid vaateid. „Parim on tulla Friday Night Run’ile koos mõne sõbraga. See pole võistlus, vaid lõbus õhtu, millest rõõmu tunda. Alguses toimub kontsert, et saaks mõnusat muusikat nautida ning sellele järgneb igaühele jõukohane jooksudistants, mis keerleb ümber Tartu eri piirkondade. Sündmus sobib suurepäraselt kõigile, kellele meeldib hea muusika, sport ning vabas õhus olemine,“ leiab Adam.

Friday Night Run
Foto: Adam Illingworth

Õhtu lustakat ja erilist meeleolu tunnetab ta fotograafina ka läbi kaamerasilma. „See on lõbus õhtu ja sel jooksul ei ole vaja esimesena üle finišijoone jõuda. See on hoopis hea võimalus sõpradega mõnusasti ja aktiivselt aega veeta. Fotograafi jaoks on samamoodi tegemist teistsuguse energiaga, mis jätab tunde nagu kohtuksin sel õhtul heade sõpradega,“ lisab ta.

Tulede valgel pildistamine pakub Adami jaoks tavapärasest erinevat kogemust. „Mulle meeldivad tänavavalgustus ja varjud, mis pimedas välja tulevad. Need muudavad asjad teistsuguseks ja huvitavamaks. Öine aeg teeb fotograafi töö raskemaks, sest valgust on vähem, nii et peab hoolikalt kasutama oma olemasolevat tehnikat ja oskusi või kasutama välku. See kõik muudab pildistamiseks parima rajakoha valimise oluliseks. Mina proovin valida kohad, kus oleks võimalikult palju valgust ning taustal hubased vaated või tuled,“ selgitab ta oma tööpõhimõtteid. Ta lisab lõpetuseks: „Kõige toredam Friday Night Run’il on pildistada sportivaid lõbusaid inimesi!“

Friday Night Run
Foto: Adam Illingworth

Kui ka sina soovid Adami kaamerasilma ette jääda ning sportlikult ja lõbusalt aega veeta, siis 2. oktoobril Tartus on selleks võimalus. Pane ennast Friday Night Run’ile kirja siin.

NB!
·      Üritusel ei ole lubatud viibida inimestel, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused).
·      Kontserdi ajal on soovitatav kanda maski, kuid see ei ole kohustuslik.
·      Oluline on hoida distantsi. Tegemist ei ole võistlusega.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Veetka Ultra tahab saada meie regiooni armastatuimaks maastikujooksuks

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus