Jalgpalli MM-i ametlik mängupall Telstar 18 on kohal! | Sportland Magazine

Jaga „Jalgpalli MM-i ametlik mängupall Telstar 18 on kohal!“

Jalgpalli MM-i ametlik mängupall Telstar 18 on kohal!

Jalgpalli maailmameistrivõistlused peetakse järgmise aasta suvel 14. juunist 15. juulini Venemaal. Sellega seoses esitleti Sportland Football kaupluses MM finaalturniiril kasutatavat jalgpalli – adidas Telstar 18.

adidase uue jalgpalli esitlusel andsid pallile hinnangu Eesti koondise poolkaitsja Brent Lepistu ja ründaja Henri Anier. Vägeva triki-show’ga hullutas publikut trikijalgpallur Eno Lints.

Henril ja Brentil oli võimalus uue palli võludega tutvuda juba kahe nädala jooksul enne ametlikku esitlust ning nende esmamulje Telstar 18-st oli väga hea. „Mulle isiklikult väga meeldib,“ kiitis Henri palli. „Olen karjääri jooksul mänginud erinevates liigades väga erinevate pallidega ning oma kogemustest oskan öelda, et uus adidase pall on väga hea ja samuti on selle välimus hästi ilus.“ Brent nõustus Henriga ja lisas, et just klassikaline modernne välimus muudab palli väga kihvtiks.

Palju häid omadusi

Aga mis teeb ühest pallist hea mänguvahendi? „Palliga suhestumine – see kuidas sa end koos palliga tunned. Sellest sõltub palju, kas tunned end palliga ühtsena või on see nagu võõrkeha su jalgade juures. Selle palliga suhestusin ma hästi. adidase pallid on jalgpallimaastikul maailma parimad,“ ütles Brent ning Henri tõi omalt poolt välja Telstar 18-e kerguse ja mugavuse. Eno tõstis aga esile adidase pallide suurima plussi – eriline tekstuur aitab pallil väga hästi jala külge haakuda.

Tuunitud pall

Telstar 18 nimetus tuleb sõnapaarist Telestar 2018. See on sarnase palli teine tulemine pärast 1970. aastat, kui Mehhikos tutvustati esmakordselt MM finaalturniiril musta-valgekirjut palli. Taolist värvikombinatsiooni kasutati selleks, et mustvalgest televiisorist oleks pall paremini jälgitav. Aegade jooksul muutus pall spordiala ikooniks. Esmakordselt on nüüd jalgpalli tuunitud modernsete elementidega ning selle sisse on lisatud NFC kiip. Selle abil on võimalus panna pall äpi kaudu nutitelefoniga suhtlema. Igal Telstar 18 pallil on oma sertifikaat, mille järgi telefon tunneb ära konkreetse palli ning vahendab selle abil informatsiooni.

Kõik võivad võita

Sportlandis toimunud esitluse lõpus said ka kaks osavat tegijat võimaluse koju minna uue Telstar 18-ga. Esimese tuleproovi, milles kõksiti jalgpalli korduste peale, võitis Karel Erm 270 korraga. Teises mängus tuli läbida takistusrada 18 sekundiga ehk oluline ei olnud enam tehniline oskus, vaid ajastus, ja teise adidase palliga läks koju Rimo Hunt.

adidas Telstar 18 jalgpalli on võimalik võita ka kõigil teistel, kes osalevad Sportlandi trikimängus. Selleks tuleb postitada sotsiaalmeediasse video jalgpalliga trikitamisest, lisada juurde #adidaseesti, #sportlandeesti ja #telstar18 ning juba 30.11 selgubki kõikide osalejate hulgast üks õnnelik võitja.

Vaata ürituse otseülekannet:

Tekst: Liisi Rist
Pildid: Getter Kuusmaa

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kõige ägedamad kutid mängivad golfi!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus