Jalkafännid tribüünidele: Sportlandi mängupäev 25. juunil – FC Flora vs Nõmme Kalju FC | Sportland Magazine

Jaga „Jalkafännid tribüünidele: Sportlandi mängupäev 25. juunil – FC Flora vs Nõmme Kalju FC“

Jalkafännid tribüünidele: Sportlandi mängupäev 25. juunil – FC Flora vs Nõmme Kalju FC

Flora ja Nõmme Kalju on tänavu kohtunud vaid korra. Hiiul toimunud mängus jäi peale Flora 2:1. Reedel, 25. juunil on oodata järjekordset tulist raudtee derbit, sest staadionile on lubatud ka fännid. Premium liiga hetkeseisust, Floras valitsevast meeleolust, aga ka EM-ist rääkisime mängu eel Flora peatreeneri Jürgen Henni ja keskväljamehe Markus Poomiga.

Nagu ikka on Premium liiga meeskondade koosseisud võrreldes eelmise hooajaga pisut muutunud. Tallinna FCI Levadiale on viimased hooajad tuska valmistanud, sest nende viimane kodune meistritiitel pärineb lausa 2014. aastast. Selleks hooajaks on kogu meeskond korralikult mehitatud ning igale kohale leiab pingilt võrdväärse vahetuse. FC Florast lahkus näiteks konkurendi juurde Frank Liivak.

Hõbedane Paide Linnameeskond on jätkuvalt tahtmist täis ning igat mängu minnakse ambitsioonika peatreeneri Vjatšeslav Zahovaiko juhendamisel võitma. Nõmme Kalju kutsus peatreeneriks tagasi Sergei Frantsevi, kelle taktikakepi all võideti 2018. aastal esikoht.

Flora olulisematest mängijatest läksid välismaale Eesti koondislased Kreida ja Sinjavski, kuid meeskonnaga liitusid kogenud Henrik Ojamaa ja Sergei Ženjov. „Verevahetus on läinud pigem sujuvalt. Ojamaa ja Ženjov toovad juurde rahvusvahelist kogemust, enamus mängijaid on neile erinevatest koondiseastmetest tuttavad. Klapp leiti suhteliselt kiiresti,” on Flora peatreener Jürgen Henn rahul. Markus sekundeerib: „Meil on väga hea sisekliima, mis läheb iga aastaga järjest paremaks. Kõik saavad omavahel hästi läbi, väljakul toetatakse üksteist, raskematel hetkedel tehakse kõvemat häält ja innustatakse üksteist. Suudame veel paremaks minna.“

Jürgen Henn
Jürgen Henn

Premium liiga esinelikus on vanad sõbrad

Tänaseks on Premium liiga võistkondadel 36-st voorust mängitud erinev arv mänge. Tabelit juhib Levadia 34 punktiga 14-st mängust, kellele järgneb Paide 30 punktiga. Tabeli kolmandal real paikneval FC Floral on kolme vähempeetud mängu juures 29 punkti ehk laual on veel 9 punkti. Flora on ka ainus kaotuseta püsinud võistkond. Nõmme Kalju on esikolmikust natukene maha jäänud, kuid hooaeg on veel pikk. Jürgen Henn võtab seisu kokku: „Nii Levadia, Paide kui ka Kalju on alati ohtlikud. Kalju, kelle trump on alati olnud tugev sisu, ei anna kindlasti hooaja lõpuni mitte üheski mängus järele. Paide alustas hästi, võttes oma võidud ära ning nüüd peavad nad ennast koguma. Arvan, et kõik neli esimest võistkonda väärivad üksteist.“

Markus ootab mänge suurimate konkurentidega põnevusega. „Need on mängud, kus tuleb endast kõik välja pigistada. See on põnev ka pealtvaatajate jaoks. Meistritiitli võitmiseks peab muidugi olema valmis keskendunult mängima kõigi vastu. Aegajalt tuleb endale lõppeesmärki meelde tuletada, siis on kergem ka igaks mänguks häälestuda.“

Tabeli keskosas paiknevad Tallinna JK Legion ning JK Narva Trans on kõigile ohtlikud ning neid ei tohi mitte üheski mängus alahinnata. Alumises nelikus  paiknevatel tiimidel Viljandi JK Tulevik, FC Kuressaare, Tartu JK Tammeka, Pärnu JK Vaprus, on võidud visad tulema ning nemad peavad esialgse mängupildi järgi hakkama võitlema Premium liiga koha säilitamise eest.

Väravalööjate tipus troonivad Levadias suurepärase hingamise leidnud Zakaria Beglarishvili 12, Paide mootor Henri Anier 10 ning 2020. aasta Eesti parim jalgpallur Rauno Sappinen 9 väravaga.

FC Flora

Flora jahib kolmandat järjestikust tiitlit

Kahel viimasel hooajal tiitli võitnud Flora on vaid korra ajaloos suutnud võita kolm meistritiitlit järjest. See juhtus 2001-2003, kui peatreeneriks oli legendaarne hollandlane Arno Pijpers, kes samal ajal juhendas ka rahvuskoondist. Hollandlane on olnud ka Jürgen Henni mentoriks. „Arno kõrvalt olen kõige rohkem õppinud rahulikuks jäämist. Paljud protsessid võtavad jalgpallis aega, mängijaid tuleb usaldada ja neile võimalus anda. Noore treenerina tahaks võibolla igale poole kätt kohe külge panna, aga paljusid asju ei ole võimalik kohe ja kiiresti muuta. Arno õpetas meeskonna juhtimise protsessi toimimist, millal olla karmim, millal leebem,“ on Jürgen Henn tänulik.

Lisaks ihkab Flora Euroopas edasipääsu ning 6. või 7. juulil kohtutakse Meistrite liiga avamängus Malta 12-kordse meistri Hiberniansiga. „Euroopas on alati kõva vastasseis, kõik oskavad kaitses mängida. Kui ennast korra lõdvaks lasta, võib tulla halbu üllatusi. Lähme edasipääsu püüdma,“ ei tule noorel peatreeneril eesmärkidest puudu.

Markus Poom
Markus Poom

Markus Poom on sammukese edasi astunud

Floras ja koondises on sel hooajal head minekut näidanud Markus Poom. „Hooaja algus oli kõikidele natukene raske, isolatsioonid segasid nii treeninguid kui mängugraafikuid. Ise tunnen, et lähen mäng-mängult paremaks, saan stabiilselt mänguaega. Loodan ka edaspidi usaldust õigustada,“ võtab mängumees hooaja alguse kokku. Selle hooaja arengut näeb ta enda puhul just pallita pressingus ja kaitsetöös. „Kui varasemalt olin harjunud olema rohkem palliga ning sellega, et mäng käiks keskväljal läbi minu, siis sel hooajal olen kaitsefaasi kallal rohkem tööd teinud,” on Markusel fookus paigas.

Poomi nimi ei lisa talle pinget, vaid vastupidi. „Tean, kui hästi on mu isa fännide poolt vastu võetud. Aga heas mõttes on mul oma teekond, kus isa on toetavas rollis. Kodus räägime väga palju jalgpallist ja tegeleme erinevate analüüsidega. Suuremas pereringis räägime muudel teemadel ikka ka,“ ütleb ta.

Konstantin Vassiljev
Konstantin Vassiljev

Kostja teine tulemine

Nii Jürgen kui Markus rõhutavad, et noorte ja vanade vahel valitseb hea klapp ning mingit hõõrumist pole. 36-aastasel Konstantin Vassiljevil on käimas imeline hooaeg. „Vaadates täna Kostjat väljakul, tundub et ta on jõudnud parimasse mängijaikka. Võibolla tuleb ta lahti lõigata nagu Zlatan, et aru saada, mis temaga toimub. Igatahes hetkel on ta näitamas oma parimat taset,“ naerab peatreener.

Kogu võistkonnaga hoitakse fännidega tihedat sidet, mis muutus eriti aktuaalseks koroona sulgude ajal, kui mängiti tühjade tribüünide ees. „See käib tänapäeva spordiga kaasas. Kus on huvilisi, seal peab panustama. Fännidega tuleb mingil määral oma elu jagada,“ on Jürgeni seisukoht.

EM-il hoitakse pöialt Prantsusmaale ja Inglismaale

EM-i ajal ei saa jalgpalluritega juttu tehes üle ega ümber käimasolevast tiitlivõistlusest, sest sellel hoitakse silma peal ja elatakse oma lemmikutele kaasa. Jürgen Henn hoiab pöialt Prantsusmaale. „Olen nende fänn 1998. aasta MM-ist alates. 2012. aastal Tallinnas toimunud U-19 EM-il olin Prantsusmaa meeskonna saatjaks ning siiamaani jälgin nende käekäiku ja suhtlen mõnega. Mäng Saksamaa vastu võis tunduda igav, kuna mängiti kaitsest lähtuvalt, ei avatud end ülemäära. Huvitav oli näha, et ka nii võib võita. Positiivselt on üllatanud Itaalia, mängides mitmekülgselt ja ründavalt.”

Markus on aga Inglismaa poolt. „Inglastel on alati tohutu meediasurve, neilt oodatakse palju. Ma usun neisse endiselt, soovin et neil hästi läheks. Samuti hoian pöialt Soomele. Positiivses võtmes on üllatanud Itaalia. Hästi komplekteeritud, enesekindlad ja igaks mänguks korralikult häälestatud. Neid tasub pingsalt jälgida. Nad võivad kaugele jõuda,“ võtab noormees lühidalt esimesed EM-i emotsioonid kokku.

Tule kaasa elama!

FC Flora ootab kõiki pöidlahoidjaid tribüünile reedel, 25. juunil, kui Sportlandi mängupäeval on vastaseks Nõmme Kalju FC. A. Le Coq Arenal pannakse pall mängu kell 20. Mängupäeva täpsem eelvaade ja info on leitav Flora veebilehelt.

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Janek Eslon / FC Flora

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Suur galerii: LHV Maijooks 2022

Pärast kaheaastast pausi ning virtuaalradadel kulgemist said tuhanded naised eelmisel laupäeval jälle kokku Tallinna lauluväljakul. Teiste hulgas oli osalemas üle…

Järgmine postitus:

Unustamatud elamused Koitjärve raba räätsa ja SUP matkalt

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus