Kergejõustiklane Karmen Mikiver: raskused aitavad tugevamaks kasvada | Sportland Magazine

Jaga „Kergejõustiklane Karmen Mikiver: raskused aitavad tugevamaks kasvada“

Kergejõustiklane Karmen Mikiver: raskused aitavad tugevamaks kasvada

Gümnaasiumis õppiv Karmen Mikiver on kergejõustiklane, kelle eesmärgiks on tulevikus tippsporti jõuda. Hetkel treenib ta spordiklubis Fortis, Kerli Järve käe all. Neiu on olnud juba väiksest saadik äärmiselt sportlik ning hiljuti võttis ta kindla suuna mitmevõistluse poole.

Karmen on juba noorest saadik tegelenud mitmete hobidega, otsides pikalt enda jaoks kõige südamelähedasemat ala. „Väiksena käisin ujumas, ratsutamas, tennises, laulmas, klaveris, loomeringis, iluvõimlemises ja peotantsus. Kergejõustiku avastasin alles viis aastat tagasi,” räägib aktiivne neiu. Nüüd on ta enam kui kindel, et kergejõustik on tema ala ning hiljuti võttis ta endale eesmärgiks saada heaks mitmevõistlejaks. „Mitmevõistluse võlu on see, et sul on seitse ala ja peale igat katset võib tulemus muutuda, kui üks ala läheb halvasti, saad punktid tagasi teenida mõnel teisel,“ jagab sportlane oma mõtteid. Praegu treenib Karmen aktiivselt, et arendada ennast mitmel ala, kuna siiani on ta tegelenud pigem sprindi ja kaugushüppega.

Karmen Mikiver
Foto: Getter Kuusmaa

Eesmärgiks tippsport

Karmen õpib Tallinna Nõmme Gümnaasiumis ning nendib, et koolis käimine on tema jaoks pigem tore kogemus. „Kooli juures meeldib mulle rutiin, kuna see aitab mul enda elu paremini organiseerida,“ ütleb neiu. Sama põhimõtte järgi toimib ta sporti tehes, seades endale kindlad eesmärgid, on ta treenimisest teinud enda jaoks kindla rutiini. Karmen teeb trenni kuni viis korda nädalas, Kadrioru staadionil või Tallinna spordihallis. „Hetkel tahan areneda, saada paremaks, kiiremaks, tugevamaks kui olin eile ja tahan kunagi ennast uhkusega nimetada sportlaseks,“ ütleb neiu enesekindlalt.

Sport on suur osa Karmeni elust ning ta on veendunud, et see jääb alati osaks temast. „Spordi tegemist ei lõpeta ma kunagi, selles olen kindel,“ ütleb ta. Neiu on võtnud omale eesmärgiks tegeleda kergejõustikuga nii kaua kui võimalik. „Soovin siduda oma tulevikku tippspordiga ja unistan sellest, et saaksin kunagi võistelda MM-il ja esindada Eestit,“ lisab ta.

Karmen Mikiver
Foto: erakogu

Raskused ei peata

Noor sportlane on treeningutes väga sihikindel, kuigi vaimselt nõuab see temalt palju tööd. Peale seda kui Karmen otsustas mitmevõistlusega tegelema hakata, avastas ta hirmu tõkkejooksu ees. „Olen juba paar aastat vaadanud kõrvalt oma vanuseklassi meistrivõistluseid mitmevõistluses, kuna ma kardan tõkkeid joosta,“ tunnistab sporditüdruk. Kuid samamoodi mõistab ta, et ainult harjutamine aitab paremaks saada ning oma kartusi ületada. „Tõkkejooksu hirmuga olen tegelenud viimasel ajal just oma peas, üritan leida motivatsiooni ja julgust nende ületamiseks, et saaksin neid stabiilselt joosta igal ajal,“ avaldab ta.

Samuti on Karmenil I astme diabeet, mis muudab treenimise mõnevõrra keerulisemaks. Neiu tunnistab, et mõnikord tahaks ebaõnnestumises süüdistada just haigust, kuid tegelikult mõistab ta, et see ei takista teda oma unistuste täideviimisel. „Olen üritanud ennast läbi raskuste tugevamaks kasvatada,“ sõnab ta.

Suurt rolli nende kartuste ületamisel mängib tema treener, Kerli Järve, kes hoolib Karmeni tervisest ning arvestab alati tema enesetundega. „Ma hindan väga meie suhet, Kerli treenib mind mõistusega ja see on minu arust kõige olulisem,“ arvab Karmen. Lisaks on Kerli alati treenimisel toeks ning üritab õpilast motiveerida. „Ta korrutab mulle, et ma ei mõtleks asju üle, annaksin maksimumi ja võitleksin iseendaga,“ jagab neiu.

Foto: Marko Mumm
Foto: Marko Mumm

Elu on nautimiseks

Kooli ja trenni kõrvalt leidub Karmenil muudeks hobideks vähe aega. Pigem üritab ta vaba aja võtta taastumiseks ning õppimiseks. „Kogu aeg, mis ei ole veedetud koolis, on minu jaoks puhkus,“ tunnistab ta. Puhkamiseks sobib isegi trenn, kuid samas üritab neiu aega leida ka pere ja sõprade jaoks. „Minu jaoks tähendab puhkus magamist, head toitu ja meelepärast tegevust, näiteks perega olemist, raamatu lugemist või kokkamist,“ ütleb ta ning lisab, et söögi tegemine on üks tema lemmikhobidest. Vahel valmistab ta lausa tervele perele õhtusöögi või mõtleb välja täiesti uusi retsepte.

Samuti üritab Karmen leida aega oma mõttemaailmaga tegelemiseks ning teeb esimesi samme mediteerimises. „Olen võtnud omale hetki, et mõelda sellele, miks ma midagi teen ja kuhu see aitab mul lõpuks jõuda,” selgitab neiu. Vaimsed ettevalmistused aitavad ka spordis paremaid tulemusi saavutada.

Karmen on võtnud eesmärgiks tunda rõõmu asjadest enda ümber. „Naudin oma elus sporti, sõpru, pere, tervist ja seda vaba aega, mida mul veel noorena leidub,“ lausub Karmen. Ta on õnnelik, et tema ümber palju toredaid inimesi, kes teda toetavad. „Sõbrad ja pere on kõige aluseks, olen suutnud end ümbritseda tõesti maailma kõige paremate inimestega,“ ütleb ta.

Karmen Mikiver
Foto: Getter Kuusmaa

Loodus aitab taastuda

Karmenile meeldib liikuda palju looduses ning elades Nõmmel ümbritseb teda peaaegu igal sammul mets, kus ta armastab jalutada. „Jalutan iga päev läbi metsa koolist koju, käin koeraga väljas jalutamas ja osad trennid toimuvad samuti metsas,” räägib neiu. „Üldiselt lähen metsa jalutama siis, kui tunnen, et vajan korra muudest asjadest puhkust, võtan koera kaasa ja teen tavaliselt umbes tunniajase tiiru,” ütleb ta. Ta lisab, et väljas liikumine aitab alati mõtteid korrastada ning eriti kasulik on see enne tähtsate otsuste langetamist.

Seda iga ilmaga ning nii et saa ta praegusel aastaajal üle ega ümber mugavatest, soojadest ja tuulekindlatest riietest. Selles osas on tema meelest alati kindel valik The North Face. „Nende toodete puhul hindan väga kvaliteedi ja kvantiteedi suhet. The North Face’i tooted püsivad kaua uue ja stiilsena, erinevaid mudelid sobivad igal pool kandmiseks ja neid saab mitmete teiste asjadega omavahel kokku sobitada,“ ütleb Karmen.

Tekst: Kaisa Kiriliand

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Korvpalliklubi Seitse süvendab korvpalliusku

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus