Kes pälvisid EVIKO rammumehe ja rammunaise tiitli? | Sportland Magazine

Jaga „Kes pälvisid EVIKO rammumehe ja rammunaise tiitli?“

Kes pälvisid EVIKO rammumehe ja rammunaise tiitli?

Eestimaa tugevaimad naised ja mehed võtsid maikuust augustini mõõtu EVIKO rammumeeste sarjas. Kokku toimus üle Eesti kaheksa etappi, naised osalesid neist neljal Võitjateks krooniti Marianna Bogdanova ja Mihkel Raadik.

Võitjad

Et selgeks teha, milliste raskustega rinda tuleb pista, toome esmalt välja mõned alad, millel EVIKO sarjas osalejad end proovile panema pidid: rehvi kantimine (rehvi raskus on naistel 120-150 kg, meestel ca 300 kg); kohvrite kandmine (naistel üks kohver 50-60 kg, meestel 120-150 kg) – kohvrit hoitakse mõlemas käes ja joostakse teatud distants; Timberi raami kandmine – sarnane kohvritega, aga käes tuleb hoida raami (naistel 115-150 kg, meestel 320 – 350 kg) ja distants võimalikult kiiresti läbida; Meremees – naistel 110-150 kg ja meestel 280-340 kg kaaluv raam, mille raskuskese on viidud allapoole ja mida turjal kandes peab läbima teatud distantsi võimalikult kiiresti. Atlase kivid on aga ümmargused betoonist kivid, mida tõstetakse teatud kõrgusele. Tavaliselt on see võistluste viimane ala ja naistel tuleb tõsta viit kivi raskusega 45-100 kg ja meestel kuut kivi raskusega 100-210 kg, kuid vahel on vaja jõudu katsuda naistel 80 kg ja 100 kg ning meestel kuni 215 kg raskusete kividega.

Võistlus on hea vaheldus
Naiste võitja Marianna Bogdanova põhialaks on jõutõstmine, aga rammunaiste võistlusele tõi teda ala mitmekülgsus. „Rammunaiste spordiala on põhiharrastusele vaheldus, mida saab teha värske õhu käes. See toob saalist välja, on mitmekülgsem ja väljakutsuvam,“ räägib ta. Lemmikalasid on tal selles lausa kaks – rehvi kantimine ja Atlase kivide tõstmine. „Minu trumbiks on tugev selg, seetõttu need kaks ala mulle sobivad. Atlase kivi rekord on võistlustel 100 kg, ent trennis olen sülle võtnud ka 110 kg kivi. Rehvi kantimine tuleb mul lihtsalt hästi välja,“ selgitab ta oma eelistusi. Tema sõnul on kogu rammunaise treening mitmekülgne, kus olulisel kohal on nii jõud, kiirus kui ka plahvatus.

Marianna toob näiteks ühe oma treeningu. „Alustuseks soojendus sõudeergomeetril, siis kangi rinnalevõtt saalis (kuni 50 kg), 120 kg rehvi kantimine õues (10 kordust, 2 seeriat). Seejärel tagasi saali, et teha kükke kuni 100 kg raskusega, lisaks jalapress 125 kg raskusega (10 kordust, 3 seeriat). Järgnevad harjutused jalalihastele – eemaldaja, lähendaja, kakspealihas, nelipealihas. Oluline on ka kerelihaste treening staatiliste harjutustega ehk plank kõhule, külgedele, seljale. Iga treening lõppeb reeglina korraliku venitusega,“ kirjeldab ta. Üks trenn kestab 1,5 kuni 2 tundi ja trenni teeb naine 3-4 korda nädalas.

Konkurents viib edasi
Marianna sõnul oli EVIKO sarjas kõva konkurents. „Oli naisi, kelle põhiala on sangpommi rebimine, kuulitõukamine või jõutõstmine. Mõni oli tugeva kergejõustikutaustaga, aga samas oli naisi, kes teevad füüsilist tööd, ent spordikirg on nii suur, et otsustasid väljakutse vastu võtta ja nad olid äärmiselt tublid,“ tõdeb võitja, et igaühel olid oma trumbid. „Võit ei tulnud kergelt, konkurendid olid tugevad või siis kiired. Oluline on, et jäin terveks ja arenesin märgatavalt, konkurents on ju edasiviiv jõud. Lisaks sain palju häid emotsioone, sest konkurendid olid üksteist toetavad ja sõbralikud,“ kiidab Marianna.

Graafik on tihe

Meeste võitjaks kroonitud Mihkel Raadik on jõutrenniga tegelenud põhikooli lõpust. Ülikooli ajal (2012) osales ta tudengite rammumehe võistlustel ja sealt jäi pisik lõplikult külge. Praegu harrastab ta nii jõustõstmist kui rammumehe sporti. „Olen kogu elu eri spordialadega tegelenud, kuid parimaid tulemusi olen alati saavutanud just jõuspordis,“ ütleb Mihkel, kelle lemmikalaks rammumeeste sarjas on Meremees. „Ilmselt seepärast, et see ala tuleb võrreldes teiste aladega kõige paremini välja,“ lausub ta ja tutvustab lühidalt oma treeningkava.

„Üldjoontes toimub võistluseelsel nädalal esimene trenn esmaspäeval 80 % koormusega maksimaalsest sooritusest. Trenni käigus teen läbi harjutused seljale ja jalgadele (kükk ja jõutõmme) ja abistavad harjutused. Teine trenn on kolmapäeval või neljapäeval (sõltub kui raske võistlus on tulemas), siis on koormus 50-60 %. Harjutuste poolest jääb trennikava esmaspäevaga samaks. Mitte võistluseelsel nädalal on trenninädal jagatud neljaks – rind, jalg, selg, õlg,“ räägib ta. Mihkel tunnistab, et sarja võit tuli üllatavalt lihtsalt. Oma sõnul jäi tal küll korralikuks ettevalmistuseks ja trenniks vähe aega, sest võistlusgraafik oli väga tihe – viie nädala jooksul võis ette tulla koguni kuus võistlust, aga nagu tulemused näitavad, siis sellest piisas, et esimene koht võtta.

Toetajad on olulised

EVIKO sarja korraldab SK Jõuspordi meeskond, kes jäi hooajaga väga rahule. „Eriti tore oli, et jätkuvalt oli välisvõistlejatel huvi kaasa lüüa. Samuti oli positiivne kasvav naiste huvi, mida ilmestas viimasel etapil hästi see, et naisi oli võistlemas rohkem kui mehi. Lähenesime täiesti uue nurga alt võistluste kajastamisele ja tegime peagi televisioonis eetrisse minevatele telesaadetele lisaks kolmel korral veebis live-ülekandeid, mida varem ei ole Eestis rammumeeste võistlustel tehtud,“ toob peakorraldaja Peeter Aan välja ja tänab kõiki toetajaid. Esmalt lähevad suured tänud nimisponsorile EVIKO-le, Sportlandile ja Under Armourile. Just viimati nimetatud bränd on ka rammunaiste ja rammumeeste poolt väga hästi omaks võetud.

„Sportlasele on spordiriiete kvaliteet väga oluline. Terve sarja jooksul oleme võistelnud Under Armouri särkidega, mis on eri alad vastu pidanud ja säilitanud hea väljanägemise. Brändi tooted näevad väga head välja, on vastupidavad ja mugavad. Riideid on hea kanda, sest materjal on nahasõbralik. Hiljuti ostetud dressipluus on nii pehme, et seda kandes tunnen end kui „kaisus“,“ kiidab naiste võitja Marianna, kes hindab kõrgelt ka Under Armouri vastupidavaid jalatseid. Mihkel lisab, et igal brändil on omad plussid ja miinused. „Kasutan Under Armouri tooteid vabaaja- ja treeningriietusena. Üldiselt on jäänud positiivne mulje, kuid toodete valik võiks laiem olla,“ ütleb ta.

Uus hooaeg tulekul

Korraldajate tänusõnad lähevad veel Baltyre Eestile ja Saku Õlletehasele ning kohalikele omavalitsustele, kus sarja etapid toimusid. „Samuti tänan kõiki võistlejaid ja kogu SK Jõusport suurepärast meeskonda, kes on aidanud sarja korraldada. Väga suured tänud ka kõigile pealtvaatajatele,“ ütleb Peeter Aan.

Täna on korraldajate pilk suunatud juba uuele hooajale ja läbirääkimised sarja toetajatega täies hoos. Lisaks EVIKO sarjale on plaanis läbi viia jõuproov harrastajatele, sest tänavu toimunud kaks naiste ja kolm meeste võistlust näitasid, et huvi selle vastu on samuti olemas.

Rohkem infot leiab Facebookis SK Jõusport lehelt ja EVIKO Rammumeeste sarja lehelt või veebiaadressilt www.jousport.ee.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Friday Night Run meelitab jooksusõbrad Tartusse

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus