KK Viimsi/Sportland unelmate algus PAF Eesti-Läti korvpalliliigas | Sportland Magazine

Jaga „KK Viimsi/Sportland unelmate algus PAF Eesti-Läti korvpalliliigas“

KK Viimsi/Sportland unelmate algus PAF Eesti-Läti korvpalliliigas

Hooaja eel Viimsi korvpallurite väljahõigatud eesmärgid tundusid pigem lennukad. Kuigi juba novembris lahkus meeskonnast Itaaliasse põhiviisikumees Karl Johan Lips, ei murdnud see meeskonda. Hetkel hoitakse Eesti-Läti korvpalliliigas lausa neljandat kohta.

Uustulnukast ettepoole jäävad vaid kolm suurt: VEF, Ventspils ja Kalev/Cramo. Viimsikate tegutsemist on ka laiemalt märgatud. Möödunud aastal tunnustati neid lausa kahe tiitliga. Lisaks Viimsi aasta sporditeole, valiti Korvpalliklubi Viimsi Harjumaa aasta spordiklubiks. Räägime klubi eestvedaja Tanel Einastega pöörasest aastast ja heidame pilgu tulevikku.

Räägi palun käesoleva hooaja tegemistest-toimetamisest.

Hooaeg algas taustajõudude ja meeskonna komplekteerimisega. Samuti oli vaja paika panna kõik tugi-, olme- ja tehnilised teenused ning partneritega läbi rääkida. Olen veendunud, et need põhimõtted, otsused ja ka taktikalised lahendused on olnud õiged nii käesoleva hooaja kui ka tuleviku võtmes.

Meil on väga ühtehoidev meeskond. Segu klubi enda kasvandikest ning kogenud mängijatest, kelle kõrval noored saavad areneda ja kogemusi omandada.

Viimsi aasta sporditegu ehk meistriliigasse tõus on komplekt sportlikust edust –  korvpalli Eesti esiliiga võit, ja teiselt poolt ühtaegu nii organisatoorne, logistiline, aga ka finantsiline väljakutse. Aga koos heade kolleegide ja partneritega jõudsimegi otsusele, et aeg on küps järgmiseks sammuks. Nagu öeldud, siis suur osa otsusest oli finantsiline, meeskonna aasta eelarve on ligikaudu 500 000 eurot. Selle summa katame eelkõige Sportlandi, Nike ja Viimsi valla toel, aga loomulikult on meil palju teisi partnereid, kes panustavad meie meeskonda ja Viimsi kogukonda ja kellele oleme selle eest väga tänulikud.

Harjumaa aasta spordiklubi tiitli tõi ilmselt eeskujulik töö ja tulemused ning nähtavus spordi ja liikumisharrastuse propageerimisel ehk laste ning noorte spordi juurde toomisel. Täna saab meie treeningutel osaleda Tallinna kesklinnast Kuusaluni. Loomulikult kõikjal Viimsis, Püünsist Randvereni – Viimsi on meie kodu ja DNA. Kokku osaleb kõikidel meie treeningutel 650 treenitavat. Pannes siia juurde esiliiga võidu ja liitumise Eesti meistri- ning Eesti-Läti korvpalliliigaga, on ka Harjumaa aasta spordiklubi tunnustus loogiline areng.

Sportland
Tanel Einaste ja Sportlandi asutajad Anti Kalle ja Are Altraja

Kas teie meeskond on hetkel komplekteeritud või otsite täiendusi?

Hoiame silmad lahti ega välista uute mängijate lisandumist, kuid eelkõige ootame tagasi Karl Johan Lipsu, kes on meeskonna ja meie tegemistega tuttav ning kõikide mängijatega suurepäraselt klappis, lisaks on tegu klubi omakasvandikuga. Aga peame olema valmis ka teisteks arenguteks.

Meeskonna sisekliima on suurepärane ja seda võib pidada üheks meie edu aluseks. Me ei tegele distsipliini või isiksustega, vaid meeskonna arendamisega. Meil on meeskond nii platsil kui ka väljaspool platsi, kelle üle Viimsi võib uhke olla ja kelle järgi võivad meie noormängijad joonduda.

KK Viimsi/Sportland
Foto: Rasmus Kooskora

Kuidas on rahvas leidnud tee saali ja kui hästi tunnetate kogukonna toetust?

Meie igat mängu külastab keskmiselt 350 inimest ehk kogukond on meiega. Kodumängud on saanud paljudele viimsilastele oodatud sündmuseks, konkureerides teiste meelelahutussündmustega. Kindlasti toome paljud viimsilased toast välja saali meile vahetult või kodupubis koos sõpradega kaasa elama. Pakume juba täna üht Eesti parimat spordielamust, aga kindlasti on meil siin reservi, kus juurde panna ning teha lisasamme.

Viimsi vald toetab meie tegemisi rahaliselt, aga partneriteks on ka rida väiksemaid kohalikke ettevõtteid, kes panustavad finantsiliselt või aitavad majutuse ja toitlustusega. Kõik partnerid teevad tänuväärset tööd kitsamalt meeskonna, aga tegelikult Viimsi kogukonna arendamisel ja maine kujundamisel.

Loomulikult ootame ühendust võtma uusi koostööpartnereid, kes tahavad kohalikule elule õla alla panna, aga samuti tantsurühmi või teisi esinejaid, kes sooviksid osaleda meie kodumängul. Suudame pakkuda väärika lava ja väljundi igale kohalikule tegijale.

KK Viimsi/Sportland
Foto: Raigo Tõnisalu

Kuidas fännibuss liigub?

Fännibuss on käivitunud. Sõitjate arv sõltub päevast, mängust. Senine rekord pärineb 4. detsembril võõrsil peetud mängust TalTechiga, kui suures turismibussis ei leidunud mitte ühtegi vaba kohta. Selle eest tuleb tänada meie suurimat toetajat Sportlandi.

KK Viimsi/Sportland
Foto: Raigo Tõnisalu

Millised on alanud aasta ideed ja plaanid?

Soovime jätkuvalt arendada nii meeskonda kui ka korvpallimängu kui etenduse viimist uuele tasemele, mis pakuks fännidele ja partneritele veelgi paremaid elamusi.

Ühtlasi vaatame juba 2022/2023 hooaja poole, pannes järjest paberile nimesid, keda meeskonnas näha soovime. Pikkade plaanide tegemise kindluse annab meile just koostöö Sportlandi ja Viimsi vallaga.

Koostöös Sportlandiga arendame edasi meeskonna fännitoodete kollektsiooni ning soovime kodusaalist teha tõelise karukoopa, kus publik oleks meie kuues mängija, keda kardaks iga vastane. Siin näete arenguid juba peagi.

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Eesti esimene päikeseauto pandi proovile Marokos, järgmisega minnakse vallutama Austraaliat

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus