Kõrvemaa elamusmaratonile emotsioone koguma! | Sportland Magazine

Jaga „Kõrvemaa elamusmaratonile emotsioone koguma!“

Kõrvemaa elamusmaratonile emotsioone koguma!

„Mis maraton!? Ma ei ole ju sportlane!“ mõtleb nii mõnigi lugeja ja hakkab lehte keerama. Kuid oot, see jutuke siin on just sulle!

Kõrvemaa elamusmaratonil 19. augustil saad veeta mõned mõnusad tunnid kauni looduse keskel ja lihtsalt elust rõõmu tunda. Jah, põhirada on küll 42 kilomeetrit pikk, kuid saad valida ka poole lühema 21 kilomeetrise distantsi või hoopis 10 kilomeetrit jalutada.

Elamusmaratonid on Eesti suurim kepikõnni- ja käimismaratonide sari, mis pakub osalejatele motivatsiooni liikumiseks suvises Eesti looduses. Korraldaja Kunnar Karu sõnul on maratonid üha rohkem populaarsust kogumas ja nii sündis idee lülitada sarja veel üks etapp: „Elamusmaratonidel osalemine on kindlasti suve mõnusaim väljakutse ja nüüd on võimalus end ka Kõrvemaa kaunis looduses proovile panna.“

Kiiret pole kuhugi!

Saad teha kõik nii, nagu sulle meeldib. Seltskond – võta sõbrad ja pere kaasa või leia rajalt uusi lahedaid kaaslasi! Tempo – kõnni parajalt põksuva pulsiga või jaluta imetledes looduse iga imepärast detaili. Kindlasti naudi kosutust teele jäävates toidu- ja joogipunktides ning lihtsalt naudi pühapäeva ja stressivaba liikumist.

Rajad on põnevad ka neile, kes on käinud osalemas Kõrvemaa Neliküritusel. Stardi- ja finišikoht on küll sama, aga teekond sootuks teine. Mis kõige tähsam, nüüd saab nautida ja pingevabalt ringi vaadata – kuhugi pole kiiret!

Mis on Kõrvemaal erilist, unikaalset?

Kõrvemaa rada asub Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala terroitooriumil ja annab suurepärase võimaluse nautida puutumatut loodust. Kõrvemaa elamusmaraton on väga vaheldusrikka rajaga – on kitsast rada, on laia spordirada, on sirgeid lõike ja üles-alla mägisemaid kohti, on järvede kallasradu ja ilusa vaatega männimetsa teid. Rada lookleb enamuses metsade ja järvede keskel – vahelduvad männikud, kuusikud, segametsad ja kaasikud. Stardi- ja finišipaik Sportalnd Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses on ainsad kohad, mis reedavad tsivilisatsiooni olemasolu… kui jätta kõrvale muidugi RMK puhkealad järvede kallastel. Järvi on palju ning kes soovib, saab ennast nendes värskendada – raja ääres on mitu kaunist metsajärve koos ujumiskohaga. Seega ujumisriided kaasa!

Kõrvemaa on kuulus ooside poolest – need on pikad järskude nõlvadega pinnavormid, mis on tekkinud jääaja liustikualuste jõgede kohtadesse. 42 ja 21 km rajal tunneb iga osaleja juba mõned kilomeetrid peale starti, kuidas ta kerkib puude kohale. Oosid on siin mitmekümne meetri kõrgused ning üllatuslikult on oosi peal mõnus rada jalutamiseks. 42 km läbijad saavad poolel maal ka teise oosiga tutvuda ning piiluda järvevaateid justkui läbi lindude silmade.

Vihjena olgu öeldud, et Kõrvemaa on üks seenekorjajate lemmikpaiku. Hea seeneaasta korral on raja kõrval tuhandeid seeni – seega lisaks looduse kohapeal nautimisele saab loodust ka talveks kaasa varuda! Unikaalne koht Kõrvemaal on Jussi nõmm – tohutu suur lageala, mis sügise saabudes muutub lillaks õitsvaks kanarbikuväljaks. Seda vaadet saab Terminali elamushetke raames nautida nii kaugele kui silm ulatub.

10 kilomeetri rajale oleme välja hõiganud nö alamürituse – toimub Kärumaraton! Kõrvemaa rajad on sellel distantsil laiad ja kergelt läbitavad, seega on lihtne osalema tulla ka lastega. Kuid loomulikult ei ole see mõeldud ainult lastele ja pakub meeleolukat matka igas vanuses osalejale.

7. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton / foto: Ardo Säks

Emotsioonid ja emotikonid

Kõrvemaa elamusmaratonil saad valida just endale sobiva väljakutse – igal juhul saab see olema suve mõnusaim. Viska telefon hääletu peale ning tee koos sõbraga üks tore selfi looduses. Või mitu. Sest maalilisi jäädvustamist väärt kohti leiab tõesti igal sammul.

Kogu ägedaid emotsioone ja jaga neid sõpradega! Võib juhtuda, et emotikonide hulgast neile täpset vastet ei leiagi 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

LOOKBOOK: Parim valik koolikotte ja jalatseid!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus