Korvpalliklubi Viimsi tähistas 20. sünnipäeva | Sportland Magazine

Jaga „Korvpalliklubi Viimsi tähistas 20. sünnipäeva“

Korvpalliklubi Viimsi tähistas 20. sünnipäeva

30. oktoobril tähistas Korvpallikubi Viimsi oma 20. juubelit. Klubi, mis 2021. aastal valiti Harjumaa parimaks spordiklubiks, on tänasel päeval koduklubiks üle 700-le korvpallurile. Viimsi/Sportland esindusmeeskond mängib teist aastat järjest Paf Eesti-Läti korvpalliliigas, kus debüüthooajal hooajal saadi kaela hõbemedalid.

Pidulik päev algas konverentsiga „Viimsi Eesti korvpallis & Korvpall Viimsis”. Klubi kahe asutaja- ja tänase kahe juhatuseliikme Teet Tiisvelti ja Tanel Einaste kõrval esinesid ja õnnitlesid sünnipäevalast Viimsi vallavanem Illar Lemetti, Keio Kuhi Eesti Korvpalliliidust, konkurendid ja kolleegid Rait Käbin (TalTech Spordiklubi), Jaak Karp (Rapla Korvpallikool & Avis Utilitas Rapla), klubi toetajad Taavi Vesilaid (Exmet OÜ) ja Rainer Tops (Jalajälg AS), lapsevanem Nelli Nilson, endine õpilane Alan Joonatan Rebane ning klubi noortesüsteemi juht Kaarel Traumann.

Viimsi KK juubel

Kolm musketäri Tanel, Teet ja Anti

Korvpalliklubi Viimsi loodi aastal 2002. Klubi sünni juures oli kokku kolm meest: noored ja hakkajad Tanel Einaste ja Teet Tiisvelt ning veidi vanem, aga kõvasti kogenum endine tippmängija Anti Kalle.

Korvpallialaste saavutuste osas ongi neist kõige tuntum Sportland Eesti üks omanikke Anti Kalle, kes juba 16-aastaselt alustas mängimist Eesti meistriliigas. Anti on tulnud kahel korral Eesti meistriks ning samapalju kordi hõbemedalile, lisaks on ta pikalt kuulunud Eesti Korvpalliliidu juhatusse.

Teet ja Tanel tegelesid nooruses samuti korvpallimängimisega, kuid mõlemad meenutavad, et mingit korralikku saali, rääkimata spordiklubist, eelmise sajandi lõpus Viimsis polnud. „Pärast kaitseväe läbimist tekkis mõte alustada Viimsi koolis treeningutega, sest lapsi oli Viimsis küll. Umbes sama juttu oli käinud vallas rääkimas ka Anti Kalle, kellega me Taneliga kokku saime. Antil oli palju elukogemust ainuüksi Sportlandi loomisega, meil Taneliga oli jälle palju tahtmist,” meenutab Teet. Taneli ja Teedu ülesandeks jäi organisatoorne pool ning Anti hoolitses finantside eest. Täna kuuluvad Tanel ja Teet klubi juhatusse, Tanel on ametis tegevjuhina.

Viimsi KK juubel
Teet Tiisvelt, Anti Kalle ja Tanel Einaste

Panus kohalikku korvpalliellu

Konverentsil osalenud Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi ei olnud viimsilaste suunas kiitusega kitsi. „Kui koostada Eesti koondis, võttes arvesse korvpalliklubisid ja organisatsioone, siis korvpalliklubi Viimsi oleks kindlasti esiviisiku mängija,“ ütles ta. Lisades, et Viimsis tegutsev korvpalliklubi on parim näide ülimast professionaalsusest. „Eesti korvpall lähtub peaasjalikult neljast visiooniga seotud eesmärgist. Organisatsioon, mis pakub treenerile häid tingimusi arenemiseks ja töötamiseks, on elujõuline. Teine oluline eesmärk on professionaalsed treenerid. Ka selles liinis on Viimsi väga tubli. Soovime, et meie liigad oleksid samuti atraktiivsed nii mängijatele kui ka pealtvaatajatele. Siin on oluline roll kanda klubidel ning Viimsi on kindlasti üheks lipulaevaks, kuidas organiseerida elamusi kõige kõrgemal tasemel. Viimane, kõrgeim tase, on rahvuskoondis ning Viimsi mängijaid leiab alati erinevatest vanuseastme koondistest. Samuti on Viimsist sirgunud arvestataval hulgal kohtunikke,“ võttis Keio Kuhi kokku Viimsi korvpalliklubi kahekümneaastase panuse Eesti korvpalli.

Viimsi KK juubel

Nelli Nilson naudib korvpalli igal rindel

Sportland Eesti tegevjuht Nelli Nilson ei ole ise küll korvpalli mänginud, kuid tänu oma abikaasale ja pojale on korvpallile alati kaasa elanud. „Rocki hiilgeaegadel sai tõesti korvpallile ägedalt kaasa elatud ning finaalide aegu ka ümber Saku suurhalli auringe tehtud. Tallinnasse kolides hoidsin mõnda aega ikka Tartule pöialt. Tänaseks on nii, et kuigi ma olen ikka tuline Viimsi fänn, siis Eesti meistrivõistluste finaalis hoidsin pöialt hoopis Pärnule, mitte Tartule,“ ütles Nelli sissejuhatuseks.

Igapäevaelus elab ta kaasa oma pojale, kes treenib KK Viimsi ridades. „Klubis tehakse väga head tööd laste ja noorte edukaks inimeseks kasvatamisel. Et õpitaks rohkem pingutama, osataks kaotada, et lapsed püüaks ka võita. Kindlasti kasvatavad treeningud ka üldiselt respekti õpetajate ja treenerite vastu, kes teevad Viimsis väga professionaalset tööd. Kodus kuulen tihtilugu, kuidas mõni treener suudab käte abita kätekõverdusi teha ning seda räägitakse suure austusega. Kokkuvõttes aitab klubi minul ja abikaasal ühte edukat noort kasvatada,“ on Nelli lapsevanemana tänulik.

Viimsi KK juubel
Sportland Eesti tegevjuht Nelli Nilson ja Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi

Hoia end kursis – kkviimsi.ee ja sotsiaalmeedias viimsisportland

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Raigo Tõnisalu, KK Viimsi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Karu jälgedes: eestlased võitlesid Nepaalis karmide oludega

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus