Viimsi korvpalliklubi hooaeg 2023/2024 | Sportland Magazine

Jaga „Eesti-Läti korvpalliliiga noorimal meeskonnal Viimsil ei jää tahtmise ja motivatsiooni taha mitte midagi“

Eesti-Läti korvpalliliiga noorimal meeskonnal Viimsil ei jää tahtmise ja motivatsiooni taha mitte midagi

Viimsi korvpallimeeskond saavutas 2022/2023 hooajal Kaamos karikavõistlustel 2. koha, tuli korvpalli Eesti meistrivõistlustel neljandaks ja jõudis teist hooaega järjest PAF Eesti-Läti liigas play-off´i. Tänavu on koosseis oluliselt noorem, aga suure potentsiaaliga.

Käesoleval hooajal moodustavad viimsilaste põhituumiku eestlastest noormängijad, sh kuus Viimsi korvpallipüramiidist välja kasvanud noort, kes kogenud kaaslaste kõrval on esimesel kahel hooajal väärt teadmisi ja oskusi omandanud. Lisaks on meeskonnas kaks Ukraina mängijat. Kolmandat aastat järjest on peatreeneriks Valdo Lips ning tema kõrval teise treenerina teist aastat Dmytro Kolomyichenko Ukrainast, kes elab perega Viimsis.

Peatreener Valdo Lips
Peatreener Valdo Lips

Noored ja vihased

Peatreener Valdo Lipsu jaoks oli selle hooaja algus rohkem kui väljakutsuv. Asendamatu musta töö tegija Aleksander Oliver Hint sai vigastada ning on senini eemal. 18-aastane täiendus Gerrit Lehe, kes esindas suvel Eestit FIBA U-18 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel, oli samuti vigastusega kimpus ja sai platsile alles möödunud aasta lõpus. Kuna kõige kogenumad mängijad lahkusid, siis pidid noored kandma senisest suuremat rolli või Eesti-Läti liigas suisa esmakordselt väljakule jooksma.

Kõike arvesse võttes, liiga kõige noorimale ja kogenematule meeskonnale enne hooaja algust võite ei ennustatud, seda enam, et korvialune oli päris hõre. Suurte kogemustega jõulise ja emotsionaalse Ronalds Zakise kohal haigutas tühimik, kuid mäng-mängu haaval tõusis meeskonna üheks võtmemängijaks tsenter Artem Kovalov, kes 26-aastasena on meeskonnas vanim!

Vaaks
Stefan Vaaks

Neljast neli võitu järjest

Novembri lõpus-detsembri alguses näitas noor meeskond head minekut ning teenis kodusaalis neli järjestikust võitu Läti klubide üle. Tegu ei olnud nõrkade vastastega, sest kaks neist olid tabelis Viimsist eespool, aga treenerite ja juhtkonna jaoks ei olnud resultaat üllatav.

Kui vigastused ja haigused välja jätta, siis on Valdo Lipsu sõnul läinud asjad plaanipäraselt. „Oli selge, et hooaja algus saab olema tulemuste mõttes raskeim aeg, sest kõik mängijad olid rollis, kus nad Eesti-Läti liiga tasemel ei olnud enne eriti mänginud. Iseenesestmõistetavalt vajasime aega, sest reeglina kulub harjumiseks vähemalt kuus nädalat, et toimuksid muutused nii füsioloogiliselt kui psühholoogiliselt. Eesmärgiks oli esimene tulemustes kajastuv arenguhüpe teha novembri teises pooles, kus oli neli kodumängu järjest. Selle eesmärgi ka saavutasime, võites kõik need mängud. Lisaks tegime head esitused detsembris BC Kalev/Cramo ja Keila Coolbetiga, kus viimase vastu jäi võidust lahutama vaid paar punkti. Selles kohtumises oli meil platsil väga poolik koosseis, sest lisaks vigastatutele, haigestus üks meeskonna liidritest koroonasse. Aga poisid võitlesid kuni lõpuvileni,” võtab peatreener hooaja esimese poole kokku.

Artem Kovalov tõusis komeedina

Artem
Artem Kovalov

Viimsi on igas mängus tegutsenud ühtse rusikana ja patt oleks kedagi eraldi välja tuua, kuid siiski – korvi all on kõva tegija 26-aastane ukrainlane Artem Kovalov. Loomult tagasihoidliku natuuriga korvpallur sulandus meeskonda samm-sammult ning on nüüdseks kujunenud pea asendamatuks. 202 cm pikkuse keskmängijana ei ole Artem oma positsioonil ülemäära pikk, kuid saab pea igas mängus hakkama kaksikduubliga (double-double). See on saavutus, kus korvpallur kogub ühe mängu jooksul viiest statistilisest näitajast (punktid, lauapallid, resultatiivsed söödud, blokeeringud, vaheltlõiked) kahes duubli ehk kahekohalise (10 või rohkem) tulemuse.

Delfi korvpallisõbrad Ats Kuldkepp ja Eigo Kaljurand valisid Viimsi keskmängija novembris liiga parimaks. Ka statistika räägib mehe kasuks selget keelt – 45% visketabavust neljas matšis, keskmiselt 19,3 punkti, 9 lauapalli (neist enam kui kaks vastase korvi alt), 2,3 vaheltlõiget ning 1,5 blokeeritud viset. Sealjuures aitab tsenter ka mängu laiali tõmmata, sest meeskonna kolmepunktivisete protsent sellel perioodil oli 40.

Eesti-Läti liiga novembrikuu parimate treenerite valikul eelistasid eksperdid Valdo Lipsu, kes kolmandat hooaega järjest on suutnud hooaja esimestel kuudel maksimumilähedase tulemuse saavutada.

Siit on hea edasi minna

Hetkeseisuga hoiab Viimsi viie võidu ja 15 kaotusega Eesti-Läti liigas 16 meeskonna hulgas 13. kohta. Viimsi on näidanud, et isegi suures kaotusseisus suudetakse tugevamatele vastu hakata. Seda tõestas novembri lõpus mäng Rigas Zelliga, kui vahepeal isegi 15-punktilises kaotusseisus suudeti end kokku võtta ja võita lahing viie punktiga. Uustulnuk Lätist hoiab hetkel tabelis viiendat kohta.

Jorgen
Jorgen Rikberg

Viimsi poisid on näidanud igas mängus, et tahtmise ja motivatsiooni taha ei jää mitte midagi. „Selleks, et järgmine arenguhüpe teha, tahame kõigepealt püsida stabiilselt tasemel, mille novembriks saavutasime. Alles siis on võimalik uus samm astuda. Kahjuks on sel hooajal olnud palju ebaõnne. Kaks mängijat on saanud nii raskelt vigastada, et nende hooaeg lõppes. Samuti on meie liidrid mõne olulise mängu pidanud viiruste tõttu vahele jätma. Arengule suunatud treeningprotsess on alati seotud ka asjaoludega, mis ei ole sinu kontrolli all ning riskidega, et vigastus või haigus takistab plaanitut,” räägib peatreener.

Noorte potentsiaal on võimas

Dima
Dmytro Kolomyichenko

Dmytro Kolomyichenko, kes on ka duubelmeeskonna peatreener ning treenib U11 ja U15 järelkasvumeeskondi, näeb noortele pühendumises suurt potentsiaali. „See on hea võimalus näidata, et meie klubis sirgunud noored veavad välja ja on väärt usaldust. Esindusmeeskonnas on kuus mängijat n-ö meie akadeemiast. Osad neist said juba mullu kõrgemal tasemel mängimise kogemuse. Nii mõnedki on veel tõesti väga noored, aga ma hindan meie juhtkonda, kes usaldavad nii treenereid kui ka mängijaid. Olen veendunud, et paari aasta pärast on neil noortel nii palju kogemusi ja oskusi, et nad suudavad stabiilselt meistriliigas mängida. Viimsis on kõik võimalused noorte mängijate professionaalseks arendamiseks. Meil on suurepärane saal ja treenimisvõimalused, hea treenerite kaader, toetav juhtkond,“ kiidab ta.

Publik toetab omasid vankumatult

Tanel Einaste
Tanel Einaste

Viimsi klubi tegevjuht Tanel Einaste on mees nagu orkester, kes viimased 20 aastat on võtnud vastu järjest suuremaid väljakutseid. Ta on ka igal mängul meeskonna kõrval pingil toetamas ja kaasa elamas. Tema sõnul on käesolev hooaeg mitmekordselt väljakutsuv, sest üldine majanduslangus annab ka spordis tunda. „Sportliku poole pealt nõustun Valdoga, et tulemusi ja protsesse hinnates võime rahul olla ja kui vigastused välja jätta, on meil läinud nii nagu eeldasime. Platsiväliselt on meeskonda ümbritsevad taustajõud uue olukorraga väga hästi kohanenud. Nende professionaalset tööd on hea jälgida ning klubi asi on luua need võimalused, protsessis me järeleandmisi ei tee. Eks poistel on lisaks korvpallile veel pikk tee minna kasvamaks profiks nii kehalt kui vaimult. Mul on hea meel kõigi nähtavate ja nähtamatute poolehoidjate üle. Eriti rõõmus olen, et publik ei ole meid hüljanud ning ilmselt ei ole Eestis korvpallisõpra, keda meie meeskond sel aastal ei kõnetaks. Kui aga toetajate juurde jõuda, siis selles osas on tunded veelgi segasemaks muutunud nagu ka üldine majandusolukord,“ ütleb ta.

Järelkasvuga tegeletakse järjepidevalt

Lõpetuseks põikame esindusmeeskonna tegemiste juurest püramiidi alumisele korrusele. Viimsi korvpalliklubis treenib 740 last, kellest noorimad on 4-5-aastased ning keda juhendavad 26 treenerit. Mullu tähistas klubi 20. juubelit ning 2021. aastal valiti Korvpalliklubi Viimsi Harjumaa parimaks spordiklubiks.

Lisaks Viimsile toimetab klubi Tallinna kesklinnas ja Lahemaal – Kuusalus ja Kolgal. Selleks, et tuua juurde professionaalseid korvpallureid, peab ka võimalikult suurele hulgale lastele pakkuma võimalust ala proovida.

Viimsi on olnud mitmetele mängijatele korralikuks hüppelauaks teel Euroopa klubidesse või Eesti koondisesse. Kõige tuntum Viimsist tuule tiibadesse saanud korvpallur on kindlasti Eesti rahvuskoondise põhimängija Sander Raieste. Aastast 2016 mängib ta Hispaania kõrgliigas Saski Baskonia meeskonnas, millega mullu liitus meie hetke tuntuim korvpallur Maik-Kalev Kotsar.

Meeskond
Meeskond

Viimsi esindusmeeskonnal tasub silma peal hoida – rõhk on sõnal tulevik. „Olen meeskonnaga rahul. Esialgsed eesmärgid oleme täitnud, töine meeleolu on hea ja kõik pingutavad nii treeningutel kui ka mängudes. Kui lasta mõttel lendu minna, siis minu soov on jätkata samade mängijatega veel vähemalt kaks järgmist hooaega, sest need poisid on näidanud perspektiivi tõusta Eesti klubide tippu,“ lausub peatreener Valdo Lips.

PAF Eesti-Läti liiga turniiritabelil saad silma peal hoida siin.
Korvpalliklubi Viimsi tegemisi saab jälgida veebilehel ja Facebookis.

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Korvpalliklubi Viimsi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

2024. aasta esimese poolaasta spordisündmused, millelt ei tohiks puududa ükski spordisõber

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus