VÕITJATE VALIK: Kristina Kuusk unistab suurelt | Sportland Magazine

Jaga „VÕITJATE VALIK: Kristina Kuusk unistab suurelt“

VÕITJATE VALIK: Kristina Kuusk unistab suurelt

Kristina Kuusk (31) seadis sõbrannaga sammud vehklemistrenni juba enne kooli, kuid tänu mängulistele harjutustele ei saanudki ta alguses päris täpselt aru, millega tegu. Täna kuulub Kristina vehklemismaailma tippseltskonda.

Mängulistest harjutustest päris vehklemiseni jõuti treeningutel paar aastat hiljem ning siis tundis Kristina, et ala talle üldse ei meeldigi. „Nii palju haiget sai kogu aeg ning igal pool olid sinikad,“ meenutab tänavu naiskondlikus epees maailmameistriks kroonitud vehkleja heatujuliselt ja lisab: „Aga inimene harjub vist kõigega.“ Ja kuigi vahepeal pani neiu ennast proovile ka iluvõimlemis-, peotantsu- ja korvpallitreeningutel, võitis tema südame jäägitult siiski vehklemine. „Seal oli ikkagi nii põnev ning ei tekkinud kordagi rutiini. Adrenaliin oli laes ja sain ennast väga hästi välja elada,“ kirjeldab ta.

Ajaplaneerimisoksus on tähtis

Vaatamata sellele, et erinevad treeninglaagrid hõivavad suurema osa tänavu esimese MK-etapi võitnud Kristina ajast, võib teda leida ka jõusaalist, erinevatest rühmatrennidest, jooksuradadelt ja ujulast. „Mulle meeldib hästi palju ringi toimetada,“ tutvustab Kristina oma aktiivset elustiili. „Kõik käimised ja treeningud on päeva peale väga täpselt ära planeeritud. Logistika on paigas.“

Vabal ajal meeldib 2013. ja 2016. aasta naiskondlikul Euroopa meistril looduses olla, võtta ette pikki jalutuskäike ning lihtsalt kaduda kogu virr-varrist mitmeks tunniks metsa. „Looduses viibides on väga hea ennast välja lülitada. Vaikuses kuulen ja kuulan ma iseennast paremini,“ lausub ta.

Kristina lemmikud

Positiivset energiat ammutabki Kristina loodusest, väga headelt sõpradelt ning omamoodi vingelt perekonnalt. Lemmikpaigaks on 2013. ja 2014. aasta Eesti parima võistkonna liikmel Saaremaa. „Mulle meeldib kõik vana, ehe ja originaalne,“ paljastab ta ühe vähetuntud fakti enda kohta. „Vanad talukohad, hooned ja säilinud esemed tekitavad minus suurt vaimustust. Jackpot on see, kui nendes kohtades elavad veel inimesed, kes on seal olnud kogu oma elu. Nii on võimalik uurida ka ajalugu.“ Veel meeldivad Kristinale ekstreemsed olukorrad, mis ajavad adrenaliinitaseme kõrgele ning vajavad kiiret lahendamist või kiiret mõtlemist. Oma unistustest Rio de Janeiro olümpiamängude neljanda koha omanik valjult ei räägi. „Usun, et siis need lihtsalt ei täitu,“ paotab ta ettevaatlikult. „Aga võin öelda, et neid on palju ning iga unistuse täitumisega tuleb neid juurde.“

Nike on Kristina valik number 1

Kristina peab ennast õnnelikuks inimeseks, sest saab tegeleda armastatud alaga maailmatasemel. Oma pika ja eduka sportlaskarjääri jooksul on ta jõudnud proovida pea kõiki Eesti turul olevaid spordibrände ning lemmikuks neist on Nike. „Mis seal salata, Nike tooted on kõige mugavamad,“ toob Kristina välja eelistuse põhjuse.

„Vehklemine on nõudlik ala, kus seljas on palju varustust. Seepärast peavad ihu vastas olevad riided olema eriti mugavad. Mitte miski ei tohi segada või veel hullem, hõõruda. Materjalid peavad olema mõnusad. Nike on need punktid suurepäraselt täitnud,“ ütleb Kristina ja toob Nike teise suure plussina välja kvaliteedi. „Pesen oma spordiriideid peale igat treeningut ning need ei ole kaotanud häid omadusi – kuskilt ei hargne midagi ja isegi värvid ei ole tuhmunud! Oma lemmiktooteid olen kasutanud juba mitu aastat ja need kestavad siiani,“ kinnitab ta.

Tekst: Liisi Rist
Pildid: erakogu, Jake Farra ja Siiri Kumari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

VÕITJATE VALIK: Linda Ling haarab võimalustest ja tegutseb!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus