Kuhu nädalavahetusel suusatama ja talverõõme nautima minna? | Sportland Magazine

Jaga „Kuhu nädalavahetusel suusatama ja talverõõme nautima minna?“

Kuhu nädalavahetusel suusatama ja talverõõme nautima minna?

Nädalavahetuseks plaane tehes ei ole kindlasti küsimus, kas suusatama minna. Küsimus on selles, kuhu minna. Et oleks lihtsam valikut teha, panime omalt poolt kokku mõned soovitused.

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus on suusasõprade rõõmustamiseks valmis! 1,5 km, 3 km ja 5 km rajad on hooldatud rajatraktoriga ning 19 km rada on hooldatud rajasaaniga. Võimalik on suusatada vabatehnikas, soovitavalt mitte võistlussuusaga. Kui endal suusavarustust ei ole, siis kohapeal on võimalik see laenutada, täpsemat infot saab söögimajast.

Kui suusatama minna ei soovi või tahaks aktiivset päeva looduses pikemalt veeta, siis leiab selleks Kõrvemaal teisigi võimalusi. Avatud on kelgumägi ja tuubinõlv, aga saab minna ka tõukekelkudega matkama või mootorsaaniga lõbusõidule.

Mootorsaani lõbusõit

Keskus soovitab näiteks tellida mootorsaanisõidu Venemäe lõkkeplatsile, pidada seal väike piknik ja tagasi tulla matkates. Venemäe lõkkeplats asub keskusest 4 km kaugusel, seega peaks distants olema jõukohane nii väikestele kui suurtele. Mootorsaani lõbusõitu saab teha terve laupäeva vältel või pühapäeval alates kella 14-st. Eraldi seda ette broneerima ei pea – oma soovi saab esitada elavas järjekorras söögimajas

Hea on ka teada, et varasemaid ärkajaid oodatakse Kõrvemaale hommikul 10.00 ning kõikidel tulijatel soovitatakse arvestada sellega, et tipptund kohalikus söögimajas on päeval kell 12-14.

Kes aga tahab ennast suusarajal rohkem proovile panna, leiab selleks Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses võimaluse pühapäeval 1. märtsil, kui toimub tänavuse aasta esimene Estoloppeti sarja maraton – 22. Tallinna Suusamaraton. Valida saab 19 km (start 11.15) ja 38 km (start 11.00) distantsi vahel. Lisaks on lastel vastavalt vanusele võimalik osaleda 0,6 km ja 1,5 km sõidul.

Kiviõli Seikluskeskus

Kiviõli Seikluskeskuses avatakse laupäeval 29. veebruaril kell 12.00 350 meetrine mäesuusanõlv. Kvaliteetse varustuse saab laenutada kohapeal ning kui kõht tühjaks läheb saab keskuses keha kinnitada maitsvate toitudega.

Nõmme-Harku suusarada

Eilse õhtu seisuga sai suusatada kogu Nõmme-Harku suusarajal ehk 15 km pikkusel ringil. Klassikajälge hetkeseisuga sees ei ole, sõita saab vabatehnikas, aga pole välistatud, et nädalavahetuseks tehakse sisse ka klassikasoon. Täpsemat infot radade seisukorra kohta saab Nõmme Spordikeskuse Facebooki lehelt.

Rajameister soovitab ettevaatlik olla Tähetorni tunneli all, Kadaka pst viadukti silla all ning 13 km alguses müüri ääres, kus lumi on lagendikul minema tuisanud. Samas on seal juba isetekkinud klassikajälg, mille abil saab lagendikust kenasti mööda.

Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskus

Valgehobusemäel saab murdmaasuuskadega minna 3 km ja 5 km ringile, nädalavahetuseks lubatakse ka klassikajälge. Avatud on tuubimägi, lumelaua- ja mäesuusamägi ning lumelaua-ja mäesuusakrossirada. Kohapealt saab laenutada kogu varustust, mida talverõõmude nautimiseks vaja.

Valgehobusemäe

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus

Nädalavahetusel saab talvemõnusid nautida kindlasti ka Alutagusel. Suusarajad on sees 2 km, 3 km, 5 km, 2,4 km ja 4 km kergliiklustee osal, kuid sõidetavad ainult vabatehnikas. 1 km, 2,4 km, 2 km ja 3 km rajad on valgustatud kuni 21.00-ni. Töötab suusalaenutus. Samuti on avatud tuubipark – R 12.00-17.00 ning L-P 11.00-18.00.

Tehvandi Spordikeskus

Tehvandil on sõidetavat suusarada 2 km jagu, kuid suure tõenäosusega klassikajälge ei tehta, sest nädalavahetusel toimuvad võistlused, mis on vabatehnikas. Kuna nii laupäeval kui pühapäeval toimub kaks võistlust päevas, on tavasuusatajale sõiduaega ainult õhtupimeduses valgustuse saatel kella 22:00-ni. (Võistlused kestavad eeldatavalt laupäeval kella 18.00-ni ja pühapäeval 16:00-ni).

Suusad MadshusÜle Eesti leidub ka palju väiksemaid keskusi ja terviseradasid, kus nädalavahetusel suusatada saab. Head infot suusatamisvõimaluste kohta leiab Terviseradade veebilehelt, kus saab ka täpsemat teada radade pikkuse ning klassikajälje olemasolu kohta.

Suusarajal näeme!

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: suusakeskused

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Mis on uudist jooksu- ja treeningjalatsite maailmas?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus