Lapsehoolduspuhkuselt tagasi tööle – Sportlandi emade kogemus | Sportland Magazine

Jaga „Lapsehoolduspuhkuselt tagasi tööle – Sportlandi emade kogemus“

Lapsehoolduspuhkuselt tagasi tööle – Sportlandi emade kogemus

Sportland Pärnu ja Rakvere kaupluste tegusad töötajad said hiljuti rõõmustada lapsehoolduspuhkuselt naasnud juhtide üle, kes sära silmis taas oma tiimi eest veavad. Just nemad on õiged inimesed jagama kogemust, kui lihtne on taas töösse sukeldada ning kuidas pere- ja tööelu ühendada.

Kolme lapse ema ja Rakvere poe juhataja Kattre Sokolov (avafotol) on Sportlandiga seotud üle kümne aasta. „Olen pea kaks kuud tagasi tööl olnud, mõnus on!” kinnitab ta rahulolevalt ja jätkab: „Meil on püsiv ja äge kollektiiv ning aktiivne töö, saan ennast erinevate ülesannete ja väljakutsete juures kenasti teostada. Päevad lähevad lennates, kogu aeg on midagi teha ja organiseerida.“

Suurim murekoht enne tööpostile naasmist oli Covid-19 viirusest tingitud ebakindlus. „Kartsin, et kui meie esimese klassi laps koduõppele peab jääma, siis ei saa ta üksinda hakkama. Õnneks pole kooli suletud ja selles osas kõik sujub. Pere pesamuna sai mullu augustis kaheseks ning läks sügisel lasteaeda. Kohanemine oli pigem raske, jõudsin juba tööle minemise mõtte headuses kahtlema hakata. Rääkisin hirmudest ka tööandjale, kes oli väga toetav ning soovitas asja rahulikult võtta. Selline suhtumine sobis mulle väga,” ütleb Kattre.

Krista (vasakul) koos kolleegidega. Foto: Nike
Krista (vasakul) koos kolleegidega. Foto: Nike

Ootas õiget aega

Pärnu Sportlandi poe juhataja Krista Puks ootas samuti, millal tema väike maailma avastaja lasteaias end hästi ning turvaliselt tunneb, et siis rahuliku südamega taas tööelu juurde tagasi tulla. „Aega läks tegelikult planeeritust veidi kauem ja eks kartust oli ka omajagu,“ tunnistab ta ja lisab, et sisseelamine on veel täies hoos. Eelkõige vaevas naine oma pead töökeskkonnaga seotud muudatuste üle ja oli ootusärev kolleegidega kohtumise osas. „Ma ei teadnud, kuidas mind uuesti juhina vastu võetakse ja kas suudan vahepeal kaks aastat hoopis teises valdkonnas tööd teinud ajurakkudelt tolmu maha pühkida.“

Sportland on Krista tööandjaks olnud üle kümne aasta. „Tulin siia tööle ülikooli kõrvalt, alustasin teenindajana. Mõne aasta pärast tekkis võimalus kätt proovida vanemteenindajana ning sealt edasi juba juhataja positsioonil. Tänu saadud kogemustele on mul lihtsam end erinevate ametikohtade n-ö kingadesse panna ja töötajaid mõista,” sõnab ta. „Tööandja juurde olen pidama jäänud suuresti tänu poes valitsevale atmosfäärile, headele kolleegidele ja sellele, et sport on minu teema. Tiimi liidrina on mul võimalus tegeleda väga paljude huvitavate nüanssidega ja igal pool kaasa lüüa. Töö Sportlandis pakub selleks ohtralt võimalusi.”

Puhkus koos perega on Kristale oluline. Foto: Anete Toming
Puhkus koos perega on samuti Kristale oluline. Foto: Anete Toming

Ema roll on Kristale õpetanud kodus väikseid lapsi kasvatavate kolleegide vajadustega paremini arvestama. „Üritan graafikute koostamisel kuulda võtta töötajate soove, mis on seotud lapsehoidjate olemasoluga teatud päevadel. Siinkohal saangi öelda, et lapsevanemana on Sportlandi poes hea võimalus graafiku alusel töötada. Mina saan endale vajadusel lubada ka kodukontorit,“ toob ta välja eelised.

Kattre suusamäel
Kattre suusamäel Foto: erakogu

Töö- ja pereelu tasakaalu otsides

Mõlemad emad leiavad, et töö aitab neil kodusest elust puhata, kuid nii mõnigi kord on argitoimetuste lainele ümberhäälestamine pigem keeruline. Krista võtab seda omamoodi uue väljakutsena, mis hoiab meeled erksana. Kattre püüab oma aega ja tähelepanu jagada kolme lapse vahel võimalikult võrdselt. „Kui poistel pole tuju õppida või asjad ei saa tehtud, siis on päris keeruline. Eks neid nii-öelda võimatuid päevi tuleb ette, kuid õnneks ununeb kõik kiirelt.“

Aeg on laste kõrvalt muutunud oluliselt väärtuslikumaks teguriks. Sportliku ja aktiivse inimesena kasutab Krista hommikuid endorfiinide vabastamiseks. Olen väga liikuv. Viimased kaks aastat on mitmetunnised käruringid olnud minu igapäevaseks saatjaks. Kohe kui sain, naasin ka jooksurajale. Hetkel olen leidnud sportimiseks võimaluse hommikuti pärast lapse lasteaeda viimist ning enne tööle minemist. Kui mind ka õhtul nii-öelda kodust välja lastakse, siis see on vaid boonuseks,“ naerab ta.

Krista käruga jooksurajal. Foto: Viktor Tund/Sportfoto
Krista koos perega jooksurajal. Foto: Viktor Tund/Sportfoto

Kattre eelistab perele pühenduda ja vaba aega ühiselt sisustada. „Lastega koos olles väärtustad teisi asju ja tuleb hoida seda, mida on. Sain tänu ühele õnnetusele väga väärtusliku õppetunni – murdsin mõlema käe luud ja jäin ootamatult väga abitusse seisu. Noorim laps oli sel hetkel aastane ning mehel tuli kogu pere eest hoolitsemiseks koju jääda. Muid variante polnud. Sellistel hetkedel saad aru, mis on päriselt oluline.“

Lõviosa ühiselt veedetud ajast kulub nende peres sportimisele. „Meile meeldib nii kelgutada, suusatada, rulluisutada, joosta, ujuda kui rattaga sõita. Seitsmeaastane poeg võistleb ATVga ning tema vanem vend tegeleb maadlusega. Minu kireks on mäesuusatamine ning süda kuulub ratsaspordile, millega tegelesin väga aktiivselt keskkooli ajal ning pärast seda,“ räägib Kattre.

Kattre naasis Rakvere poodi tööle kaks kuud tagasi.
Kattre asus Rakvere poodi taas tööle pea kaks kuud tagasi. Foto: erakogu

Sportland innustab liikuma!
 
Spordivarustust ei tule kummalgi perel kaugelt otsida, sest Sportlandist saab soetada kõik, mida vaja. Ettevõte pakub oma töötajatele ka mitmeid häid võimalusi erinevate spordisündmustega liitumiseks. Kattre tunnistab, et võttis ette lausa rulluisuvõistluse, millega jäi väga rahule. „Tegelikult ei ole võistluspinge minu jaoks ning ilmselt poleks ma seda ilma tööandja sõbraliku utsituseta mitte kunagi teinud.”

Krista kinnitab: „Sündmusi, kuhu saab end tööandja kulul registreerida, on tõesti palju. Enne koroona aastat oli see nimekiri ikka väga pikk. Paljudele ettevõtmistele on võimalik ka oma pereliikmed kaasa haarata. Põhiline, et inimesed tuleksid välja kõik koos. Lisaks kehakultuurile saab kosutada ka vaimu. Loomulikult toimuvad meil ka mõnusad ühisüritused,“ kiidab ta.

Tekst: Marta Vasarik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Kõrvemaa Neliküritus – neli eri spordiala, neljal aastaajal

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus