Lõbus ja positiivsust täis trennikogemus – Kangoo Jumps | Sportland Magazine

Jaga „Lõbus ja positiivsust täis trennikogemus – Kangoo Jumps“

Lõbus ja positiivsust täis trennikogemus – Kangoo Jumps

Sportland Eesti klienditeenindaja Marit-Maria Hermanson on üle kahe aasta tegelenud treeninguga Kangoo Jumps. Uurisime temalt, millega täpselt tegu on ja miks seda proovida võiks. Oma kogemust proovitrennist jagavad ka Helina Traks ja Marily Männi.

Kangoo Jumps on fintess-programm, mis loodi 90. aastate keskel ja mis on sellest alates pidevalt arenenud – esmalt sündis Kangoo aeroobika, millest sai hiljem Kangoo Power, sellele lisaks on olemas stiilid Kangoo Dance, Kangoo Kick-Punch, Kangoo Discovery ja Kangoo Boot Camp. „Kangoo Jumps’i visioon on luua täiesti uus elu, mis osavalt ühendab tervise ja fitnessi ning on samas ka lõbus. See on fitness-treening, mille teevad eriliseks spetsiaalsed IPS vedrustusega jalanõud, mida trennis kantakse,“ tutvustab Marit-Maria.

Kangoo Jumps

Armastus esimesest trennist

Naine avastas selle omapärase känguru hüppeid meenutava treeningu YouTube’ist. „See tundus minu jaoks väga huvitav ja põnev. Hakkasin selle kohta rohkem uurima ja ühel hetkel tuldi Pärnusse Kangoo Jumps’i tutvustama. Osalesin proovitreeningul ja peale esimest korda sain kohe aru, et see on minu jaoks loodud,“ lausub ta.

Kuna Marit-Maria oli uuest treeningstiilist väga vaimustatud, tehti talle pakkumine asuda treeneri ehk instruktori ametikohale. „Käisin koolitusel ja hakkasin vaikselt harjutama. Esimeses trennis oli mul üks klient ja iga korraga tuli neid juurde, kuni lõpuks oli saal rahvast täis,“ räägib ta.

Marit-Maria Kangoo Jumps Baltic Festivalil Riias
Marit-Maria Kangoo Jumps Baltic Festivalil Riias

Palju positiivseid omadusi

Kangoo Jumps’i näol on tegu rühmatreeninguga, kus tehakse muusika saatel erinevaid harjutusi ja liikumisi. Marit-Maria on spetsialiseerunud Kangoo Power ja Kangoo Dance treeningutele. Need on mõlemad aeroobikalaadsed trennid, aga Kangoo Dance sisaldab rohkem tantsulisemaid ja veidi keerulisemaid elemente.

Kuna trenni tehakse Kangoo Jumps’i saabastes, mis kaaluvad umbes 2 kg, siis on see parajaks lisaraskuseks ja nii võib ühe trenniga kulutada kuni 1000 kalorit. Vetruvate saabaste suureks plussiks on see, et nendega treenides ei põru põlved ega lülisammas ning seda harrastades võib isegi seljaprobleemidest vabaks saada. „Inimestel, kellel on terviseprobleemid, soovitan siiski enne trenni tulekut konsulteerida oma arstiga,“ ütleb Marit-Maria.

Kangoo JumpsTreener usub, et kõik, kes vähegi tahavad, on võimelised Kangoo Jumps’iga hakkama saama. „Kangoo Jumps sobib igas vanuses inimestele. See parandab rühti, arendab tasakaalu ja võhma. Lisaks on see on super fun. Boonuseks on see, et pärast trenni ei jää lihased valusaks,“ kinnitab treener. „Treening maandab stressi, kasvatab enesekindlust ja annab energiat. Hea on see, et suvel saab trenni teha värskes õhus, et veelgi paremini patareisid laadida. Trennist saadavaid emotsioone on raske kirjeldada, sest need võivad olla positiivses mõttes väga erinevad, aga peale trenni lõppu on kõik naerul näoga ja energiast pakatamas,“ teab ta omast kogemusest.

Tasakaal tuleb esimeses trennis

Et aga kõige parema ettekujutuse saab treeningust seda ise proovides, siis kutsus Marit-Maria eelmisel nädalal mõned kolleegid kokku, et üheskoos Kangoo Jumps’iga tutvust teha.

Trennis osalenud Helina Traks ja Marily Männi arvavad, et kõige raskem oli kohaneda saabastega, aga nad said sellega siiski hakkama. „Tasakaalu leidmine oli alguses ikka tükk tööd, kuid treeneri juhendamisel sain selle õnneks enam-vähem selgeks,“ lausub Helina. Marily lisab: „Saabastega harjumine võttis veidi aega, et tasakaal kätte saada, aga kui see sai selgeks, oli edasine liikumine nendega puhas rõõm.“

Trennist lahkusid mõlemad naised äärmiselt meeldivate emotsioonidega. „Muljed jäid väga positiivsed. Ülioluline on ka treener, kes sind niimoodi tundma paneb. Mulle meeldis väga energia, mis treeningust õhkus, sealt sai väga hea feeling’u ning lisaks suurepärase cardio treeningu,“ kirjeldab Helina. „Soovitaksin seda kõigile, kellele meeldib aktiivne ja energiline trenn, kus end välja elada. Samuti neile, kes tahavad väljuda mugavustsoonist ja proovida midagi uut,“ lisab ta.

Kangoo Jumps
Trenni tegid Kristina Vinogradov, Jane Lanno, Marit-Maria Hermanson, Helina Traks ja Marily Männi

Ühteaegu väljakutse ja rõõm

Marily jäi samuti trenniga väga rahule. „Pean tunnistama, et ma ei olnud alguses sellest eriti vaimustuses, ilmselt seepärast, et ei teadnud, mida oodata, aga tegelikkus on see, et olen nõus minema sinna veel ja veel, sest oli niivõrd äge,“ tunnistab Marily. Tema sõnul on Kangoo Jumps ühteaegu väljakutse, rõõm, nauding ja hea muusika rütmis liikumine. „Ei ole võimalik, et sealt positiivset laengut ei saa. Tuju on siiani laes ja olen õnnelik, et sain sellest osa,“ lisab ta ega ole kitsi kiidusõnadega treeneri aadressil. „Marit-Maria on treenerina oma ala professionaal ja andis suure motivatsioonilaengu edasiseks. Ta teeb seda kogu südamest ja see on osalejale kohe märgata. Äärmiselt lahe on omada nii rõõmsameelset ja aktiivset töökaaslast, kes on enda jaoks leidnud Kangoo Jumpsi näol õige ala, millega tegeleda. Soovitasin kohe peale trenni seda mitmele sõbrannale, kes olid juba minu emotsioonide tõttu sellest vaimustuses, seega loodan, et ka nemad proovivad trenni ära,“ räägib Marily.

Uuteks väljakutseteks valmis

Marit-Maria tegutseb treenerina praegu peamiselt Pärnus, kus annab trenne kolm korda nädalas. „Proovin jõuda ka igale poole Eestisse seda ala tutvustama ja loomulikult olen igasugusteks väljakutseteks valmis,“ ütleb ta. „Soovin pidevalt ennast arendada, et muuta kavad ja liigutused tõhusamaks. Naudin igat oma trenni, sest näen, kuidas inimene esimest korda tuleb eelarvamusega, et ta ei saa hakkama, aga peale trenni on emotsioonid nii laes. See annab väga palju jõudu ja energiat juurde. Ma armastan Kangoo Jumps’i, sest see on nii lõbus ja kaasakiskuv,“ lausub ta.

Treeneriamet on ideaalne lisa Marit-Maria põhitöökohale Sportland Pärnu Keskuse poes, kus naine on töötanud juba üle viie aasta. „Enne Sportlandisse tööle asumist olin 13 aastat tegelenud tantsimisega ning tantsida meeldib mulle siiani. Sportlandisse tööle tulingi sellepärast, et sportlik kollektiiv innustaks ka mind edasi sporti tegema,“ lausub ta.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

SUUR GALERII: IRONMAN 70.3 OTEPÄÄ

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus