Maikuus toimub suuri spordiüritusi igale maitsele | Sportland Magazine

Jaga „Maikuus toimub suuri spordiüritusi igale maitsele“

Maikuus toimub suuri spordiüritusi igale maitsele

Tõeline spordisõber saab maikuus end suurtel spordiüritustel proovile panna pea igal nädalavahetusel. Vaatame lähemalt, mis ees ootab.

Saabuval nädalavahetusel tasub minna Tartusse, kus toimub 37. Tartu Maastikumaraton. Programm saab alguse reede õhtul Heateo jooksuga. Koostöös Lastefondiga aidatakse selle raames igal aastal mõnda abivajajat. Tänavu toetatakse väikest Olegi, kellel on diagnoositud raske kaasasündinud immuunpuudulikkus ning kes vajab tuge välisraviks Inglismaa haiglas. Heateo jooks toimub Tähtvere spordipargis algusega 19.00, distants on 4,5 km ja selle võib läbida nii joostes kui kõndides.

Laupäev on aga laste päralt, kui Tähtvere Spordipargis leiavad aset lasteüritused. Esimene start antakse kell 11 pisematele spordisõpradele TILLUjooksu raames 400 m distantsil, lisaks on võimalik valida 850 m ring. Veidi vanemad lapsed saavad end proovile panna MINImaratoni 2 km rajal. Kohale tasub kindlasti tulla, sest lisaks jooksmisele leidub lastele ka muud põnevat tegevust.

Tartu Maastikumaraton
Foto: Ardo Säks

Pühapäev on maastikujooksu sõpradele tõeline pidupäev, sest jõukohase distantsi leiab igaüks. Valida saab 5 km, 10 km, 24 km või 42 km raja vahel, mille võib läbida nii joostes kui ka kõndides. Profiililt võib rada pidada pigem kergemapoolseks, kus leidub nii asfalt-, kruusa- kui ka metsalõike. Igal juhul on tegu vaheldusrikka rajaga, mida praegusel, vahest aasta kõige ilusamal ajal, on lausa lust nautida.

Maijooks
Foto: jooks.ee

Unustamatud emotsioonid Maijooksult

Paljude õrnema soo esindajate jaoks on aasta oodatuim spordisündmus Tallink Maijooks, mis toimub juba 32. korda. Tulla tasub sinnagi kogu perega, sest kell 11 algavad Mesikäpa lastejooksud ja kogu päeva on avatud unikaalne Meestehoid. Viimane on osutunud alati väga populaarseks – läbi käib üle 3000 mehe, aga tegevust jagub seal kõigile teistelegi.

Sel aastal tähistab Tallink 30. tegevusaastat ja selle auks on tänavusel Maijooksul enne starti tulemas suurejooneline kontsertshow, kus astuvad üles superstaari saates tuntust kogunud Sissi ja Eesti Laulul publiku südameid murdnud Stefan. Kohal on tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetab suurejooneline kevadkontsert, kus on peaesinejaks Ott Lepland.

Põhisündmus saab aga alguse kell 14, kui tuhanded jooksjad ja käijad stardivad Tallink Maijooksu 7 km rajale. Maijooks on eelkõige tervisespordiüritus ja enamik osalejaid juba teab, et saavutatud koht ja aeg ei olegi siin olulised, tähtis on saadav vägev emotsioon ja energialaeng.

Maaliliste vaadetega rattaralli

Mai viimane nädalavahetus viib spordisõbrad taas Tartusse, kus toimub 38. Tartu Rattaralli. Lasteüritused leiavad aset laupäeval 25. mail ja põhisõidu päev on pühapäev 26. mai, kui saab pedaalima minna 56 km või 124 km distantsile.

Kui lühema sõidu marsruut on sama, mis mullu, siis pikem distants on ligikaudu viiendiku osas uue näoga. 124 km rada kulgeb marsruudil Tartu – Nõo – Tamsa – Elva – Päidla – Otepää – Saverna – Ihamaru – Vana-Kuuste – Tartu. Rajamuudatus puudutab Nõo ja Otepää vahelist osa, mis erinevalt eelmisest aastast ei läbi Pangodit ja Otepää linna. Uus lõik sai eelmisel aastal asfalteeritud ja on looduslikult väga ilus, pakkudes kohati tõeliselt maalilisi vaateid. Teist aastat järjest on rallil ka tempogrupid, kus ratturid saavad kogenud grupipealike juhtimisel nautida Lõuna-Eesti teid võimalikult ohutul moel.

Tartu Rattaralli
Foto: Ardo Säks

Nii Tartu Rattaralli kui ka Maastikumaratoni lõpetajad saavad kaela selleks aastaks valminud uue kujundusega medali. Medalite autor Kaspar Torni sõnul otsisid nad Iseasi disainibüroos Tartu maratonide ühisosa ning jõudsid järeldusele, et enamike ürituste ühiseks nimetajaks on võrratu Lõuna-Eesti kuppelmaastik. Et saada kokku üks vägev kuplitest koosnev rida, tuleb startida kõigil Klubi Tartu Maraton selle hooaja üritustel.

Medalid
Foto: Klubi Tartu Maraton

Abiks on Sportland

Kõikidel mainitud üritustel toimub lisaks spordivõistlusele palju muud ning teiste seas on kohal ka Sportland. „Sportlandil on au olla Eesti suurimate maratonide ja rahvaspordiürituse partner! Olles turuliidrid oma valdkonnas, on meil „kohustus“ toetada ja aidata ellu viia nii suuri üritusi, milleks on näiteks Klubi Tartu Maraton raames toimuvad Maastikumaraton ja Rattaralli ning muidugi regiooni suurim naistele suunatud jooksuüritus Tallink Maijooks,“ tõdeb Sportland Eesti sporditurundusjuht Kert Rang.

Maijooks
Foto: jooks.ee

Sportlandi pop-up poodidest leiab iga jooksja ja rattur endale vajaliku varustuse ning saab küsida nõu ja abi. „Meie jaoks on väga oluline, et suudaksime pakkuda üritustel kõike, mida pakume igapäevaselt oma kauplustes – parimat tootevalikut, suurepärast teenindust, innovatiivseid digilahendusi jne,“ selgitab Kert Rang ja lisab, et olenevalt üritusest on Sportland alati oma „parimas mahlas“ kohal. „Kui selleks on maastikujooks, pakume kvaliteetset tootevalikut maasikujooksuks koos kõrgetasemelise ja informatiivseima teenindusega. Kui selleks on maanteerattamaraton, pakume kohapeal parimat hooldust koos vajaliku tootevalikuga. Lähtume alati ürituse rakursist ja sihtgrupist.“

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Uus Sportland Outlet Tartus

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus