Mis on HEAD Sensor? | Sportland Magazine

Jaga „Mis on HEAD Sensor?“

Mis on HEAD Sensor?

Ei leidu vist ĂŒhtki valdkonda, mida tĂ€napĂ€eval tipptehnoloogia abil edasi ei arendataks. Kohe-kohe on oodata uusi vĂ”imalusi ka tennisemaailmas.

Alanud aasta esimesel poolel toob HEAD turule uue innovaatilise reketisensori. See on pisike nutiseade, mis asetatakse reketi kĂ€epidemesse ja ĂŒhendatakse Bluetoothi kaudu nutitelefoni vĂ”i tahvelarvutiga. HEAD on vĂ€lja töötanud just enda reketitele mĂ”eldud sensori, et andmed oleksid tĂ€psemad kui sensoritel, mis sobivad kĂ”ikidele reketitele.

HEADi professionaalid ja sportlased tegid sensori vÀljatöötamisel koostööd Zeppiga, kes on maailma suurim sensorite tootja. Peale tennise on nad loonud pesapalli-, jalgpalli-, golfi- jms sensoreid.

Mida HEAD Sensor mÔÔdab?

TĂ€nu HEADi uuele sensorile jĂ”uab nutitelefoni statistika iga liigutuse kohta, mida tennisevĂ€ljakul teed: sensor loeb Ă€ra kĂ”ik sinu ees- ja tagakĂ€elöögid, lĂ”iked, servid, rabakud ja volled. MĂ€ngija saab iga löögi puhul vaadata palli kiirust, raskust ja topspin’i. Samuti nĂ€itab sensor palli tabamiskohta reketil, mis on tennise juures vĂ€ga oluline. Eraldi funktsioon on servi harjutamiseks. Kui seda kasutad, siis kuvab sensor iga servi puhul sinust 3D-kujutise, mida saad hiljem vaadata ja hinnata. Treeneril on tĂ€nu sellele lihtsam sinu servi paremaks kohendada.

Milleks eri nÀitajaid mÔÔta?

Eri nĂ€itajate mÔÔtmine on eelkĂ”ige pĂ”nev ja huvitav, aga ka kasulik, kuna kogutud andmed lasevad oma arengut paremini nĂ€ha ja hinnata – seda on tennises tihtipeale raske endal teha. Aja möödudes saab kogutud andmete pĂ”hjal hinnata, milline on olnud sinu areng vĂ”i kas seda ĂŒldse on. Samuti leiavad HEADi tipptennisistid, et sensor parandab tennisisti ja treeneri koostööd. Sensori statistika pĂ”hjal saab analĂŒĂŒsida, millistele löökidele tuleb panna suuremat rĂ”hku ning mida timmida.

Kas tulemused paranevad?

Sensori kasutamine iseenesest tennisemĂ€ngija tulemusi ei paranda, aga kui saadud andmeid analĂŒĂŒsida, siis ei jÀÀ kasu tulemata. Kindlasti saab tulemuste parandamiseks anda hĂ€id nippe treener, kes kĂ”iki sensori mÔÔdetud lööke oma silmaga nĂ€gi. Kui treenerit pole, siis pakub nutiseade vĂ”imalust telefoni vĂ”i tahvelarvutiga mĂ€ngu filmida. Nii saad peale treeningut vĂ”i mĂ€ngu hinnata, milline oli nĂ€iteks sinu tehnika kĂ”ige kiiremate löökide puhul ja kui palju pallidest vĂ€ljakule jĂ€i. Sellest saad teha jĂ€reldusi, millistel hetkedel milliseid lööke teha. Suurem eesmĂ€rk on ju siiski vĂ€hendada lihtvigade arvu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

JĂ€rgmine postitus:

Kus Eestis suusatada saab?

Edasi skrollides kuvatakse jÀrgmine postitus