Mis on HEAD Sensor? | Sportland Magazine

Jaga „Mis on HEAD Sensor?“

Mis on HEAD Sensor?

Ei leidu vist ühtki valdkonda, mida tänapäeval tipptehnoloogia abil edasi ei arendataks. Kohe-kohe on oodata uusi võimalusi ka tennisemaailmas.

Alanud aasta esimesel poolel toob HEAD turule uue innovaatilise reketisensori. See on pisike nutiseade, mis asetatakse reketi käepidemesse ja ühendatakse Bluetoothi kaudu nutitelefoni või tahvelarvutiga. HEAD on välja töötanud just enda reketitele mõeldud sensori, et andmed oleksid täpsemad kui sensoritel, mis sobivad kõikidele reketitele.

HEADi professionaalid ja sportlased tegid sensori väljatöötamisel koostööd Zeppiga, kes on maailma suurim sensorite tootja. Peale tennise on nad loonud pesapalli-, jalgpalli-, golfi- jms sensoreid.

Mida HEAD Sensor mõõdab?

Tänu HEADi uuele sensorile jõuab nutitelefoni statistika iga liigutuse kohta, mida tenniseväljakul teed: sensor loeb ära kõik sinu ees- ja tagakäelöögid, lõiked, servid, rabakud ja volled. Mängija saab iga löögi puhul vaadata palli kiirust, raskust ja topspin’i. Samuti näitab sensor palli tabamiskohta reketil, mis on tennise juures väga oluline. Eraldi funktsioon on servi harjutamiseks. Kui seda kasutad, siis kuvab sensor iga servi puhul sinust 3D-kujutise, mida saad hiljem vaadata ja hinnata. Treeneril on tänu sellele lihtsam sinu servi paremaks kohendada.

Milleks eri näitajaid mõõta?

Eri näitajate mõõtmine on eelkõige põnev ja huvitav, aga ka kasulik, kuna kogutud andmed lasevad oma arengut paremini näha ja hinnata – seda on tennises tihtipeale raske endal teha. Aja möödudes saab kogutud andmete põhjal hinnata, milline on olnud sinu areng või kas seda üldse on. Samuti leiavad HEADi tipptennisistid, et sensor parandab tennisisti ja treeneri koostööd. Sensori statistika põhjal saab analüüsida, millistele löökidele tuleb panna suuremat rõhku ning mida timmida.

Kas tulemused paranevad?

Sensori kasutamine iseenesest tennisemängija tulemusi ei paranda, aga kui saadud andmeid analüüsida, siis ei jää kasu tulemata. Kindlasti saab tulemuste parandamiseks anda häid nippe treener, kes kõiki sensori mõõdetud lööke oma silmaga nägi. Kui treenerit pole, siis pakub nutiseade võimalust telefoni või tahvelarvutiga mängu filmida. Nii saad peale treeningut või mängu hinnata, milline oli näiteks sinu tehnika kõige kiiremate löökide puhul ja kui palju pallidest väljakule jäi. Sellest saad teha järeldusi, millistel hetkedel milliseid lööke teha. Suurem eesmärk on ju siiski vähendada lihtvigade arvu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kus Eestis suusatada saab?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus