Neptunas Eesti Ööjooks Ülemistes stardib taas 14. augustil | Sportland Magazine

Jaga „Neptunas Eesti Ööjooks Ülemistes stardib taas 14. augustil“

Neptunas Eesti Ööjooks Ülemistes stardib taas 14. augustil

Juba järgmisel laupäeval, 14. augustil, toimub ajaloo teine Ülemiste linnakus korraldatav ööjooks. Peakorraldaja Marko Tormi sõnul tuleb see eelmisest korrast veelgi võimsam ja meeleolukam. Nimele vääriliselt antakse 5 ja 10 kilomeetri distantsile start kell 22.00. Ööjooksu traditsiooni järgides on sel korral ühtse särgi kandmine kohustuslik, et tekitada veelgi võimsam ühtekuuluvustunne.

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse nõuetest lubatakse osalema isikud, kes esitavad kohapeal tõendi Covid-19 viiruse vastu vaktsineerituse või viiruse läbipõdemise või vähem kui 72 tundi tagasi tehtud negatiivse testi kohta. Isikud, kel eelnimetatud tõendid puuduvad, saavad kohapeal teha meditsiinilise personali käe all kiirtesti (5 eurot). Testimise telk on avatud võistluskeskuse juures ainult kell 18.00–21.00.

Neptunas Eesti Ööjooks

Pauku, tuld ja tõrva tuleb veelgi rohkem

„Täna on mul väga hea meel, et me eelmisel aastal selle jooksu ära tegime, oli keeruline aasta, palju riske, kuid olude kiuste tulime katsumusest auga välja. Täna on selle võrra lihtsam, sest kogemus on juba all. Enam ei pea me rääkime, et hakkame midagi tegema, nüüd saab ainult minna paremaks,“ on peakorraldaja rahul eelmise aasta otsusega. Rada on sama, mis eelmisel aastal, kuid vajab jätkuvalt harjumist, ning peakorraldaja sõnul kannatab seal joosta veel mõned head aastad, enne kui jooksjad sellest tüdinevad. „Sel aastal toimuvad jooksud kaks tundi hiljem, et võimalikult vähe segada inimeste liikumist keskuses, ning augustiöös kell kümme õhtul startida annab ööjooksule veelgi sellist õiget tunnet juurde,“ selgitab mees.

Sel aastal lubavad korraldajad rohkem tulevärki ja nende jaoks on meeleolu tekitamine just see motiiv, mis neid kannustab. „Meil endil on väga-väga huvitav ja sellepärast võtsime selle väljakutse vastu. Ülemiste on meie jaoks armsaks saanud. Tahame alati uusi ja erilisi elamusi pakkuda. Sel aastal on rajal ka täiesti uued elamuspunktid, mis on mehitatud uute koostööpartneritega,“ on Marko elevil.

Neptunas Eesti Ööjooks

Rada on suurtes piirides sama ning raja läbimisel joostakse läbi parkimismajade ja laohoonete, kuhu tavapäraselt isegi sisse ei lasta, mis teeb trassi läbimise väga meeleolukaks. Jooks ei saa ilmselt olema kiire, sest pimedal ajal tuleb jälgida pinnast, on palju pöördeid, parkimismaja näol ka tõusumeetreid, kuid teist sellist jooksu on raske leida ja see teebki kogu protsessi väga nauditavaks. Kõik, kes valinud distantsiks 5 km, läbivad ühe ringi, ja 10 km läbijad saavad seega topeltelamuse.

„Meie jaoks oli see täiesti uus keskkond, uued koostööpartnerid, olukord, mida me ei vallanud. Õnneks on meil olemas pikaajaline ööjooksu korraldamise kogemus. Ülemiste City kõrvuti lennujaamaga tundus äge kastist väljas võimalus. Ülemiste ei jää kaugele linna keskusest, lähedal on bussi- ja raudteejaam. Asukoha kasuks räägib ka see, et seal puudub tihe bussiliiklus, puuduvad eramud ja kortermajad. Jooksjatele ja Ülemiste keskusele idee meeldis. Ülemiste City avalikud parkimiskohad on sel päeval ööjooksjatele tasuta.“

Neptunas Eesti Ööjooks

Atraktiivne Ülemiste City

Iga päevaga muutub see piirkond atraktiivsemaks. Kunagine Dvigateli tehasekompleks teenindas Vene Keisririigi ja Nõukogude Liidu huve ja rajati juba 19. sajandil. Eesti taasiseseisvumise järel 1991. aastal prooviti tulutult tootmist taastada, kuid juba selle sajandi alguses hakati piirkonnast kujundama tehnoloogialinnakut. Nüüdsel ajal on tegu tõmbekeskusega, kus vanad renoveeritud hooned segunevad uute ja arhitektuuriliselt pilkupüüdvate ärihoonetega. Linnaku kõrvale jääb pidevalt arenev lennujaam, populaarne Ülemiste ostukeskus, Ülemiste hotell ja ka raudteejaam.

Neptunas Eesti Ööjooks

Ühtne särk annab hea emotsiooni

Sel korral on kohustuslik ühtne särk, mis soetatakse registreerumisel. Kokku lastakse starti 3000 osalejat. Sel aastal on rada võimalik läbida ka kepikõndijatel, lapsevankriga osalejatel ja vaegnägijatel koos saatjatega. Rada on keelatud läbida vaid moel, mis takistab kiirete osalejate möödumist, näiteks finišeerimine kätest kinni hoides või inimketina. „Piiranguid ei ole kehtestatud piirangute pärast, vaid kõikide osalejate turvalisust silmas pidades,“ selgitab Marko Torm.

Sama särgiga saab osaleda ka traditsioonilisel Rakveres toimuval ööjooksul 28. augustil. Kõiki lõpetajaid ootab tavapäraselt uhke ja raske medal.

Neptunas Eesti Ööjooks

Neptunas Eesti ööjooks 14. augustil. Ajakava:

17.00–23.30    võistluskeskus ja EXPO avatud

22.00               10 km ja 5 km osalejate stardid

23.00               pidulik autasustamine

·       Võistluskeskus asub Ülemiste keskuse ees parkla territooriumil (suur telk) aadressil Suur-Sõjamäe 4, Tallinn

·       Start ja finiš on Ülemiste keskuse ees

·       Distantsid on 5 km ja 10 km: jooks/käimine

·       Mõlemal distantsil on elektrooniline ajavõtt

·       10 km osaleja läbib kaks korda 5 km ringi ja 5 km osaleja läbib ühe ringi

Mõlemat distantsi on soovi korral võimalik läbida ka virtuaalselt.

Lisainfo ja registreerimine: www.ööjooks.ee


Tekst: Kärt Radik

Fotod: Gertrud Alatare, Martin Piir, Günther Küttis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Suur galerii: LHV Maijooks 2022

Pärast kaheaastast pausi ning virtuaalradadel kulgemist said tuhanded naised eelmisel laupäeval jälle kokku Tallinna lauluväljakul. Teiste hulgas oli osalemas üle…

Järgmine postitus:

7. augustil toimub Haapsalus ajaloo esimene meremaraton

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus