Nikita Stepanenkov avastas breiktantsu tänu YouTube’ile | Sportland Magazine

Jaga „Nikita Stepanenkov avastas breiktantsu tänu YouTube’ile“

Nikita Stepanenkov avastas breiktantsu tänu YouTube’ile

Nikita Stepanenkov on noor ja andekas breiktantsija, kes on täielikult oma hobile pühendunud ja soovib sel alal jõuda maailma lavadele.

Nikita on 13-aastane ja alustab sügisest õppimist Tartu Annelinna gümnaasiumi 7. klassis. Poiss tunnistab ausalt, et kooliaega ta veel ei oota, sest siis jääb trenni tegemiseks vähem aega. Kui aga kool algab, läheb Nikita sinna hea meelega, sest ees ootavad klassikaaslased, kellest on saanud toredad sõbrad. Oma klassi puhul meeldib poisile see, et nende klassi tüdrukud-poisid on kõik positiivsed ning armastavad sageli omavahel juttu ajada.

Klassiga koostehtust on aga Nikitale kõige enam meelde jäänud ekskursioonid. „Kõige ägedam üritus oli see, kui käisime Pärnus veepargis,“ tõdeb aktiivne poiss, kellele meeldib väga osa võtta kooli spordipäevadest. Kooliskäimise juures hindab noormees kõige kõrgemalt aga võimalust saada uusi teadmisi ja suhtlust teiste inimestega.

Sihiks maailmaklass

Nikitast rääkides ei saa üle ega ümber breiktantsust, sest just sellele stiilile kuulub poisi süda ja hing. 1970. aastatel USA-s alguse saanud ja siis üle maailma levinud breiktants kuulub hip-hop tantsude kategooriasse ning on üks keerulisemaid ja füüsilisemaid tänavatantsu stiile. Nikita on breiktantsuga tegelenud viis aastat. „Hakkasin trenni tegema pärast seda, kui nägin YouTube’is videot, kuidas breikarid tegid power move’i“ räägib Nikita hetkest, mis teda breiktantsu usku pööras. Olete ju näinud, kuidas osavad tantsijad maas käte või pea peal kiirelt pöörlevad – just see ongi power move. Breiktants sisaldab veel mitmeid liikumisi, näiteks toprock, footwork (erinevad liigutused jalgadega) ja freeze (paar sekundit teatud asendis püsimine). Nikitat köidab kõige enam power move ja tema unistuseks on võita sel alal ülemaailmne mainekas jõuproov Red Bull BC One World Final.

Iga päev trennis

Oma unistuste täitumise nimel ei pelga Nikita tööd ja vaeva ning käib trennis absoluutselt iga päev. „Mul on oma saal, kus ma iga päev trenni teen,“ ütleb ta. Igapäevane trenn jätkub ka kooliajal ja Nikita tuleb koormusega kenasti toime. „Ma olen harva väsinud, sest naudin seda, mida ma teen. Puhkan magades,“ ütleb noormees asjalikult. Samas peab tõdema, et teisi hobisid breiktantsu kõrvale ei mahu, nii polegi mingi ime, et täielik pühendumine ühele alale on toonud tublisti tulemusi. Nikita on mitmekordne Eesti meister ja on saavutanud kõrgeid kohti Soomes, Venemaal, Lätis ja Leedus võisteldes. Möödunud aastal sai poiss oma anded proovile panna aga telesaates „Väikesed hiiglased“.

Nikital on metsik töötahe ja soov edasi areneda, kui aga inspiratsioonist peaks puudu jääma, siis ammutab ta seda oma lähedastelt. „Koolitöödes inspireerib mind ema ning trennis minu sõber Aleksandr Panda,“ lausub ta.

Tantsupõrandal adidasega

Breiktantsu puhul on piiriks vaid fantaasia. Trennis ei teki rutiini, sest pidevalt saab õppida uusi elemente ja senist taset paremaks lihvida. Breikarid ei tee ainult trikke, vaid kogu nende liikumine käib käsikäes muusikaga. Esituse edukaks soorituseks ja tulemuslikuks trenniks vajab breiktantsija spordirõivaid ja -jalatseid, mis on mugavad ja võimaldavad vabalt erinevaid trikke teha ja elemente sooritada. Nikita hindab väga adidase tooteid, mis breiktantsijale tõelise liikumisvabaduse annavad. „Mu lemmikud tooted on adidas NMD ja Yeezy Boost 350. Need meeldivad mulle, sest on kerged,“ sõnab Nikita.

Tekst: Merilin Piirsalu
Pildid: erakogu ja Mart Vares

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

MIDA TEHA KAKS NÄDALAT ENNE JOOKSUPIDU?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus