NTC välitreeningud panevad Eestimaa liikuma. Tule löö kaasa! | Sportland Magazine

Jaga „NTC välitreeningud panevad Eestimaa liikuma. Tule löö kaasa!“

NTC välitreeningud panevad Eestimaa liikuma. Tule löö kaasa!

Kas tahad trennidega alustada, aga ei tea, kus? Või teed küll trenni, aga tunned puudust lahedatest kaaslastest? Meie teame, mis on lahendus – NTC välitreeningud.

Üks pikk suvekuu on suures osas ees ning mis oleks mõnusam, kui heas seltskonnas ​aktiivselt trenni teha ja suvest viimast võtta. NTC välitreeningud pakuvad selleks suurepärase võimaluse neljapäeva õhtuti, kui Nike treenerite juhendamisel saab liikumist nautida. Treeningud toimuvad Tallinnas, Tartus ja Rakveres ning on osalejatele tasuta.

Trenn on tiimitöö

Trenni võivad tulla kõik, kes seda soovivad ning kartma ei pea ka päris algajad. „Treeningud on mõeldud kõigile, kes tahaksid end liigutada ning tunnevad, et üksi väga ei viitsi. Meie eesmärk on panna Eestimaa LIIKUMA – see on ka üks põhjuseid, miks treeningud on tasuta. Soovime elimineerida põhjuseid, miks EI SAA ning anda juurde põhjuseid, miks SAAB trenni teha,“ tutvustab Nike Master Trainer Sandra Raju, kes on samuti üks NTC välitreeningute juhendaja. Ta kinnitab, et hakkama saavad kõik, kes vähegi soovivad. „Meil on alati kohal väga erineva tasemega treenijaid, kes kõik üksteise pingutusi toetavad. Kui oled aeglasem, siis sind pigem ergutatakse paari hea sõnaga, mitte ei vaadata imelikult, et miks ta siia üldse tuli. Kogu treening on tiimitöö nii treenerite kui treenijate poolt,“ lausub Sandra.

Mitmekülgsus ruulib

​NTC välitreeningud on oma olemuselt alati pisut erinevad ning suunitlus ​sõltub suuresti treeningu toimumise kohast. Kavas on ka eritrenne, mille fookus on võrkpallil, jalgpallil või korvpallil. „Tallinnas Hirvepargis oleme siiani teinud pigem endurance ehk vastupidavustreeninguid (jooksud, trepid, hüpped, harjutused oma keharaskusega jne), Rakveres oleme teinud ka strength ehk jõutreeningu suunitlusega ringtreeninguid. Tartus toimunud jalgpalli eritreeningus peeti tunni lõpuks aga demomäng, mis alguses tundus treenijatele, kui midagi ületamatult rasket, kuid hiljem olid just algselt kõige skeptilisemad need, kes kiitsid: „Super äge trenn oli!“. Üldiselt püüame varieerida, et saaksime tutvustada oma sportlastele* erinevaid treeninguid ja julgustada proovima stiile, mida nad vabatahtlikult ei prooviks,“ räägib Sandra treeningute olemusest ja lisab, et mitmekülgne treening on oluline, eriti siis, kui sa pole tippsportlane, vaid treenid igapäevaseks eluks.

Tehnika enne tempot

​Olenevalt linnast on treeninggruppide suurused varieeruvad. „Tallinnas on olnud igal treeningul ligikaudu 100 sportlast, Tartus 50 ringis ja Rakveres 40 kanti. ​Vastavalt osalejate hulgale on kohal treenerite armee, kes kogu protsessi haldab ja kontrollib, et treeningu jooksul keegi endale liiga ei teeks ega valedele harjutustele ei keskenduks,“ julgustab treener kohale tulema. Tema sõnul on NTC treeningute üks oluline põhimõte: tehnika enne tempot, ning seda peetakse silmas ka neljapäeva õhtustel treeningutel.

Kõik treenerid on suurepärased tegijad ning erisuunitlusega trenne annavad oma ala tunnustatud spetsialistid. „Näiteks oli Tartu jalgpalli eritreeningu peatreener Nike treener, Kristel Raba, kes on füsioterapeut ning tegeleb igapäevaselt jalgpallurite juhendamisega. Samal treeningul oli külalistreeneriks Eesti koondises mänginud kogenud jalgpallur Sander Post,“ toob Sandra välja.

Mida kaasa võtta?

Sandra soovitab trenniriided valida vastavalt ilmale – kui on palav, siis heledam ja lühem riietus. Jalga võiks panna pigem jooksujalatsid, sest trenni vältel liigutakse palju ringi ka murul. „Kui treening toimub kõvemal pinnasel, näiteks Balti Jaama terrassil või kossuplatsil, siis võiks jalga panna treeningjalatsid.

Nike inspiratsiooni nurk. 😉

Kindlasti soovitame kaasa võtta veepudeli ja treeningrätiku. Kes soovib hiljem end pikemalt venitada või maha jahtuda, siis võib kaasa võtta isikliku joogamati,“ annab Sandra nõu. „Pehmemate väärtuste poolelt tasuks kaasa haarata hea tuju, motivatsioon treenida ja soovitavalt sõber, kes raskel hetkel motiveerib või keda oled ammu soovinud trenni meelitada,“ lisab ta.

Iga kord uus ja huvitav

Igal juhul tasub neljapäeval Tallinnas, Tartus või Rakveres NTC välitreeningut külastada, sest mis võiks olla parem, kui treenida vabas õhus koos ägedate treeningkaaslastega? „Lisaks kõigele – trennid on tasuta ning püüame igal korral pakkuda oma sportlastele midagi uut ja huvitavat – kas siis koostööpartnerite näol või treeningu ülesehituse ja asukoha mõttes,“ kutsub ühinema.​

NB! Käesoleval nädalal toimuvad treeningud ka Pärnus ning kui huvilisi jätkub, siis pole välistatud, et need toimuvad suvepealinnas edaspidigi.

Täpsema info treeningute kohta leiad  👉https://www.facebook.com/NikeEsinduskauplused/

*kui sul on keha, siis oled sa sportlane!

Tekst: Merilin Piirsalu
Pildid: Nike

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Triatleet ei istu enne võistlust Rootsi lauda

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus