Sportland esitleb: 24. juulil kohtuvad Premium liigas FC Flora ja Nõmme Kalju FC | Sportland Magazine

Jaga „Sportland esitleb: 24. juulil kohtuvad Premium liigas FC Flora ja Nõmme Kalju FC“

Sportland esitleb: 24. juulil kohtuvad Premium liigas FC Flora ja Nõmme Kalju FC

Jalkafännidel on põhjust juba mõnda aega rõõmustada, sest alates 1. juulist pääsevad pealtvaatajad taas Premium liiga mängudele. Kui sina ei ole veel staadionile jõudnud, siis ole kohal 24. juulil, sest A. Le Coq Arenal lähevad vastamisi Tallinna FC Flora ja Nõmme Kalju FC.

Nagu kõikide teiste spordiklubide jaoks, oli möödunud kevad varasmatest teistsugune ka FC Florale. Eriolukord sundis tegema mitmesuguseid ümberkorraldusi, mis omakorda õpetas ja pakkus väljakutseid nii treeneritele kui ka sportlastele. „Õppisin mängijatega individuaalsemalt suhtlema ja neile veidi personaalsemalt lähenema. Suur väljakutse oli minu jaoks treeningute planeerimine staff’iga telefoni ja interneti teel ning omakorda nende plaanide edastamine mängijatele, et treeningud täidaks oma eesmärki,“ ütleb FC Flora peatreener Jürgen Henn.

Tema arvates mõjutasid kriisiaja treeningud eelkõige meeskonna kokkumängu ja kõike, mis puudutab palliga tegevust. „Samas andis see paljudele mängijatele võimaluse õppida individuaalselt treenima ja oma keha kuulama, sest treening meeskonnaga on täiesti teistsugune ja palju emotsionaalsem. Koos pingutamine annab lisajõudu,“ arvab Henn.

FC Flora poolkaitsja Markus Poom tõdeb samuti, et kevadel tuli kogu elu ja treeninguid korrigeerida. „Loomulikult sai selle aja sees veeta rohkem aega perega, aga treenimise koha pealt muutusid peamiselt treeningtingimused. Pidi kiiresti kohanema uute olukordadega, arvestades millised tingimused on treenimiseks saadaval ja millised mitte. Treenerid suutsid meile koostada head treeningkavad, mida igaüks sai reguleerida selle järgi, millist varustust oli võimalik üldse kasutada,“ meenutab ta kevadet.

Markus Poom (nr 35) Foto: Brit Maria Tael / soccernet.ee
Markus Poom (nr 35) Foto: Brit Maria Tael / soccernet.ee

Mängijad saavad pealtvaatajatelt tuge

Kui maikuus said Premium liiga mängud taas hoo sisse, siis endine olukord päiselt ei taastunud, sest kohtumised peeti täiesti tühjade tribüünide ees. Sportlaste jaoks oli seegi pigem harjumatu.

„Tühjade tribüünide ees mängimine on kindlasti raskem, kuna sellise mängu alguses valitsev atmosfäär meenutab veidi sõpruskohtumist suletud uste taga – rahvast vaatamas pole ning seetõttu võib tunduda, et mängu lõpptulemus ei ole nii tähtis. Tegelikkuses heitlevad mõlemad meeskonnad ikkagi punktide eest ning sellises olukorras mängib rolli, kumb meeskond on suutnud end kohtumiseks paremini häälestada,“ lausub Poom.

Ta usub, et fännide ja pealtvaatajate kohalolek annab mängule tähtsama tunde. „Pealtvaatajate toel on lihtsam mängust kätte saada mingisugunegi momentum, mida ilma nendeta on väljakul raskem luua. Publikuta ei ole tunne sama. Eelistan kindlasti pealtvaatajate ees mängimist ja usun, et ilma nendeta ei ole jalgpall samavääriline,“ lisab ta.

Peatreener Henn on sama meelt. „Kindlasti eelistame publikuga mängida, sest nemad võivad raskel hetkel meeskonnale vajaliku lisatõuke anda,“ ütleb ta.

Jürgen Henn Foto: Janek Eslon
Jürgen Henn Foto: Janek Eslon

Fännid tribüünidele!

FC Flora ootab kõiki fänne ja jalgpallisõpru A. Le Coq Arenale igal mängupäeval ning kindlasti reedel, 24. juulil, kui minnakse vastamisi põlise rivaali Nõmme Kalju FC-ga. Senine statistika Premium liigas näitab, et tegu on võrdsete vastastega. 20-st viimasest omavahelisest mängust on kummalgi kuus võitu ning kaheksa korda on mängitud viiki. Flora on nende kohtumiste jooksul löönud 26 väravat ning Nõmme Kalju sahistanud võrku 25 korda.

„Selge on see, et Nõmme Kalju on tugev vastane ja meid ootab raske mäng. Meie omavahelised kohtumised pole kunagi igavad, seega usun, et on, mida vaatama tulla,“ ütleb Henn.

Markus Poom lisab, et mängud Nõmme Kalju vastu on alati olnud põnevad ja pigem tasavägised. „Nende vastu tuleb mängida väga tähelepanelikult, kuna neil on kindlasti kvaliteeti, et luua ohtlikke olukordi.“

FC Flora / Nõmme Kalju FC
Foto: Janek Eslon

Staadionilt saab häid emotsioone

Nii Poom kui Henn kutsuvad publikut staadionile oma lemmikuid toetama, kuid rõhutavad, et mängul olles tuleb järgida kõiki kehtestatud nõudeid.

„Sel aastal on Premium liiga väga huvitav, sest üleüldine tase on tõusnud. Mängud on põnevad ja ettearvamatud, nii et staadionilt saab häid emotsioone. Siinkohal on muidugi tähtis järgida etteantud ohutusnõudeid, et me kõik ikka terved püsiksime!“ lausub Henn.

Poom lisab: „Usun, et staadionil kohapeal käimine annab inimestele tunde, nagu poleks selle paari kuuga midagi muutunud. Nähes mängupäeval tuttavaid nägusid ja sõpru tekib kindlasti hea tunne ja esile tulevad positiivsed emotsioonid, mida kodudes teleka ees olles on veidi raskem kogeda. Kindlasti ei tasu aga unustada, et väga palju on muutunud ja inimesed peaksid üksteist austama, pidades kinni riigi poolt seatud reeglitest.“

INFOKS

Pileteid on saadavad piiratud koguses, kokku mahub staadionile umbes 2000 inimest.

Mängul on festivaliala, kust leiab toitlustuse, karikad, tehakse näomaalinguid. Olemas on pereala, kust saab haarata kaasa elamiseks aususe lipu, toimub fännimüük ning leidub tegevusi nii väikestele kui ka suurtele.

Näeme 24. juulil staadionil, kui raudteederbis kohtuvad FC Flora ja Nõmme Kalju FC!
 
NB!
 
·      koroonaviiruse leviku tõttu palutakse kõigil avalike ürituste külastajatel paikneda hajutatult;
·      distantsi palutakse hoida nii staadionile sisenedes kui väljudes, tribüünil kui ka mujal;
·      soovitav on tribüünil kõrvuti istuda maksimaalselt kahekesi või pere ja lähemate sõpradega, kuid teiste pealtvaatajatega hoida kahemeetrist vahet;
·      staadionil tuleb pealtvaatajatel järgida hügieeninõudeid ja korraldajate juhiseid;
·      kõik, kellel on haigusele viitavad sümptomid, peavad kodus püsima.
 
Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Eesti suurim purjeregatt - Muhu Väina regatt, viib purjetajad ühest kaunist sadamast teise

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus