Sportland Kõrvemaa discgolfi nädalamängudele on oodatud igal tasemel mängijad | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa discgolfi nädalamängudele on oodatud igal tasemel mängijad“

Sportland Kõrvemaa discgolfi nädalamängudele on oodatud igal tasemel mängijad

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses toimuvad pühapäeviti discgolfi nädalamängud, mis sobivad nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Miks tasuks discgolfikott kokku pakkida ja mõnel suvisel pühapäeval Kõrvemaale mängima sõita, räägib nädalamängude korraldaja Krister Tammjärv.

Krister on discgolfisõber olnud alates 2013. aasta suve lõpust, kui tegi oma esimesed visked. „Kuna mul on väikesest saati olnud väga hea viskekäsi ning sain kohe üsna hästi eestkäe visketehnikaga hakkama, tekkis hasart discgolfi vastu kiirelt. Taipasin, et see on midagi, mida mulle meeldib teha,“ räägib ta.

Alates esimesest korrast on Krister aastate jooksul discgolfiga tegelenud erineva sagedusega ning tänavu leiab teda võrreldes mõne eelneva aastaga mängimas taas mõnevõrra rohkem. Ta teeb kaasa ka Eesti kõige kõrgema taseme võistlustel. „Võistlustest üritan osa võtta niipalju kui hetkel võimalik. Kindlasti mängin kaasa EDGL karikasarja etapid ja tõenäoliselt mõned PDGA võistlused lisaks,“ ütleb ta.

Krister Tammjärv
Viskamas Krister Tammjärv

Nädalamängud Kõrvemaal

Discgolfitrennide ja -mängude kõrval on Kristeri korraldada Sportland Kõrvemaa nädalamängud. „Olen tõsiselt uhke, et korraldan seda sarja, sest Kõrvemaa discgolfi rajad on märkimisväärsed. Estonian Open’it pole ilma põhjuseta korduvalt mängitud just Kõrvemaa rajal. Soovin nädalamängust teha võimalikult mõnusa mängu kõikidele kohalviibijatele ühel Eesti kõige hinnatuimal rajal,“ sõnab Krister ja lisab: „Nädalamäng on mõeldud kõikidele discgolfi huvilistele. Pole vahet, kas oled esimest korda rajal või juba mitmetuhandes kord. Mõte on pakkuda inimestele väikest võistlusmomenti suurepärastes tingimustes.“

Krister julgustab kindlasti kohale tulema ka algajaid. Tihtipeale tahetakse ju küll end võistlustel proovile panna, aga kardetakse, et algajana ei ole tase piisavalt hea. Korraldaja sõnul ei pea pelgama, et keegi sinu üle naerma või maha tegema hakkab, pigem aidatakse nõu ja jõuga. „Ära karda ning tule võta osa oma esimestest võistlustest nädalamängude näol,“ kutsub ta.

Hetkel toimuvad kõik nädalamängud Sportland Prodigy Pro 20 korviga rajal, aga õige pea on Kõrvemaal valmimas harrastajatele suunatud 18 korviga rada ning siis on plaanis hakata mänge korraldama mõlemal rajal vaheldumisi.

Sportland Kõrvemaa discgolf

Mitu põhjust proovida

Kui sa veel discgolfi mänginud ei ole, aga oled sellele mõelnud, siis on suve algus parim hetk kettad kätte võtta ja see ära proovida. „Discgolf on üks väheseid alasid, millega saab tegeleda tõesti igaüks. Esiteks ei ole selleks vaja erilist varustust, sest mängimiseks saad omale kettad laenutada pea igast suuremast keskusest, kus discgolfiga tegeleda saab. Kui aga mäng vähegi meeldib, siis soovitan soetada paarikümne euro eest oma esimesed kettad,“ ütleb Krister.

Tema kinnitusel on discgolf ka väga lihtne viis inimesi looduses liikuma panna. „Igal pool räägitakse probleemist, et inimesed on väga „tubased“. Samas tean paljusid, kes on väitnud, et ei kavatse „mitte ealeski sporti teha“, aga sattusid korra discgolfi proovima ning käivad nüüd nädalas mitmeid kordi rajal. Nende elu on kordades kvaliteetsemaks muutnud ning nad tunnevad end paremini, nad on reaalselt  paremas füüsilises vormis ja nende sotsiaalne kogukond on mitmekümne toreda inimese võrra kasvanud,“ toob Krister välja.

Sportland Kõrvemaa discgolf

Võistlustel saab uusi kogemusi

Iga spordiala puhul saab erinevaid kogemusi olenevalt sellest, kas oled treeningul või võistlustel. Nii ka discgolfis, kus võistlusmäng pakub tavapärasele mängimisele vaheldust ja teistsuguseid väljakutseid. Sportland Kõrvemaa nädalamängud sobivad esimeste kogemuste hankimiseks suurepäraselt. „Nagu paljudes teisteski kohtades, kuhu lähed võistlema koos oma seltskonnaga, saad ka Kõrvemaal teha oma n-ö sõbrapuuli, mis tähendab, et saad sooritada oma esimesed kirja läinud võistlusvisked mängides koos sõpradega. Nädalamängud on ka esimene samm nägemaks, milline on discgolfarite maailm väljaspool sinu tavapärast treeningringi, kus sul on lubatud viskeid niipalju kui kettaid kotis või sõpradel närvi. Nädalamängud annavad võistluskogemuse ja näitavad, millisest puust sa tegelikult tehtud oled. See on hea koht, kus saada oma esimene mängukogemus, sest sa ei või teha uut viset, et n-ö järele vaadata, kuidas oleks vise teise kettaga välja tulnud,“ toob Krister välja mitu head põhjust, miks võistlusrajale minna.

Sportland Kõrvemaa discgolf

Kindlasti tasub kohale tulla hea seltskonna pärast. „Discgolfi kogukond koosneb väga super inimestest ja võin üsna kindlalt väita, et kui sinu peas on kümme või üks või kasvõi sada küsimust ala kohta, mis meile niivõrd palju korda läheb, siis ära karda küsida. Jagame oma kogemusi ja anname hea meelega nõu.“

Rohkem infot Sportland Kõrvemaa nädalamängude toimumise kohta leiad siit.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Celin Lannusalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Bosch Eesti Maastikurattasari üllatab uue etapiga

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus