Sportland Kõrvemaa Metsajooks toimub 22. augustil | Sportland Magazine

Jaga „Sportland Kõrvemaa Metsajooks toimub 22. augustil“

Sportland Kõrvemaa Metsajooks toimub 22. augustil

Kevadest on saanud suvi ja Sportland Kõrvemaa Metsajooks siiski toimub. Traditsiooniliselt on kavas Mesikäpa lastejooksud ja noortejooks ning 6 ja 16 km distantsid. Kõiki finišeerijaid ootavad Mamma supp ja vaarikatäidisega pannkoogid.

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse nõuetest lubatakse osalema isikud, kes esitavad kohapeal tõendi, et nad on COVID-19 viiruse vastu vaktsineeritud, viiruse läbi põdenud või teinud vähem kui 72 tundi tagasi negatiivse testi. Isikud, kel eelnimetatud tõendid puuduvad, saavad teha kohapeal tasulise kiirtesti meditsiinilise personali käe all. Tõendeid kontrollitakse Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse parklasse sisenemisel. Igal juhul soovitavad korraldajad tulla jooksma tervena!

Kõrvemaale tule iga ilmaga

Kõrvemaa maastikukaitseala pakub ilusaid vaateid aasta läbi ning kes seal on harjunud käima, soovib ikka ja jälle tagasi tulla. Sportlikus võtmes pakuvad Kõrvemaa rajad kindlasti palju pinget, aga ka vaheldusrikkust ja looduskaunist ümbrust. Lisaks kosutavale metsajooksule tasub päeva kohe pikemalt planeerida, et ka ümbruskonda avastada.

Sportland Kõrvemaa Metsajooks

Tegevust kogu päevaks

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus avatakse 22. augustil juba hommikul kell 10. Sealsamas asuvad ka stardi- ja finišipaik.

Kell 11 stardivad kõige pisemad ehk Mesikäpa 400 m jooksust osavõtjad. Seejärel lähevad rajale natuke suuremad lapsed, kes jooksevad 800 m. Kõiki lapsi ootab finišis magus üllatus.

Sportland Kõrvemaa Metsajooks

Keskpäeval antakse start 16 km põhidistantsile. Veerand tundi hiljem starditakse 6 km lühikesel distantsil ja Mesikäpa noortejooksul. Kell 13 pakutakse kõikidele osalejatele Mamma suppi ja pannkooke, avatud on saun. Sportliku päeva lõpetab kell 14 algav autasustamine. Finiš on avatud kuni kella 16-ni.

„Põhijooksudele oleme sel korral lisanud väga palju meelelahutuspunkte, mis teevad jooksmise kindlasti nauditavamaks. Energiat annavad rajal Saku ja Enervit. Jooksu ajal saab kindlasti kuulata linnulaulu ja nautida ilusat Kõrvemaa loodust. Lastele annab energiat Mesikäpp ning neid ootab stardis üllatusesineja. Lisaks võivad lapsed oma oskused proovile panna madalseikluspargis ja jalgpallipiljardis ehk footpool’is,“ kirjeldab peakorraldaja Mari Hütsi Kõrvemaal ees ootavat. Mari lisab, et rajale on oodatud kõik, kes liikuda soovivad, ka näiteks ajavõtuta kõndijad.

Programm, juhend ja lisainfo on olemas aadressil sport.sportlandkorvemaa.ee.

Igale lõpetajale finišis puu

Peale kosutava supi ja suurepäraste pannkookide ootab igat lõpetajat ainulaadne medal, erikujundusega vaba aja T-särk ja männiistik. Männiistikuga tuleb kaasa ka istutamise juhis, kuid soovi korral võib jätta istiku korraldajatele, kes istutavad selle kohapeal mulda.

Sportland Kõrvemaa Nelikürituse läbijaid ootab uhke auhind

Nelikürituse raames on sel aastal juba toimunud Kõrvemaa triatlon. Oma küllaltki lühikese distantsi ja erilise maastiku poolest on see viimastel aastatel olnud paljudele peaproov, mis eelneb Tallinna Ironmanile. Suusamaraton jäi koroonaviiruse tõttu küll kahjuks pidamata, kuid sügisel ootab ees veel rattamaraton.

„Kuna suusamaraton tühistati, jäi neljast spordisündmusest alles kolm. Kuid see fakt ei vähenda grammigi nelikürituse nime kandva ürituse kaalukust. Kõik, kes olid lõpetanud triatloni ja plaanivad osa võtta metsajooksust ja rattamaratonist, saavad auhinnaks Nike jooksutossud Pegasus 38, millega uuele hooajale sportlikult vastu minna,“ kutsub Mari Hütsi osalema.

Soodsaim registreerimine kuni 17. augustini

Veel jõuavad kõik huvilised ennast kirja panna – soodusvoor kestab 17. augustini.

Internetis saab registreeruda 20. augustini ning pärast seda võistluspäeval kohapeal kuni 15 minutit enne starti.

Lastejooksudest osavõtt on kõikidele pisikestele jooksusõpradele tasuta, registreeruda saab kohapeal. 400 m jooks on mõeldud kõige pisematele ehk kuni viieaastastele ja 800 m jooksust oodatakse osa võtma 6–10-aastaseid lapsi.

6 km pikkusele noortejooksule oodatakse noori, kes on piisavalt treenitud ja kelle ettevalmistus on maastikujooksuks piisav. Noortejooksu osavõtutasu on 5 eurot.

Lühikese distantsi ja põhijooksu rada kulgevad Kõrvemaa jalg- ja metsateedel, kus on nii joogipunkte kui ka meelelahutust. Korraldajad panevad osalejatele südamele, et starti tuldaks puhanuna ja treenituna. Eraldi stardigruppe pole – kõik osalejad saavad koha valida vastavalt oma tempole.

Lisainfo registreerimise kohta: https://sport.sportlandkorvemaa.ee/metsajooks/registreerimine/.

VÕISTLUSTE AJAKAVA

10.00   Võistluskeskus avatakse

11.00   Mesikäpa lastejooksud, 400 m

11.20   Mesikäpa lastejooksud, 800 m

12.00   Põhidistants, 16 km

12.15   Lühike distants ja Mesikäpa noortejooks, 6 km

14.00   Autasustamine

 

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Suur galerii: LHV Maijooks 2022

Pärast kaheaastast pausi ning virtuaalradadel kulgemist said tuhanded naised eelmisel laupäeval jälle kokku Tallinna lauluväljakul. Teiste hulgas oli osalemas üle…

Järgmine postitus:

Roheliste rattaretk sõidab Lahemaale

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus