Sportlandist sai KK Viimsi esindusvõistkonna nimitoetaja | Sportland Magazine

Jaga „Sportlandist sai KK Viimsi esindusvõistkonna nimitoetaja“

Sportlandist sai KK Viimsi esindusvõistkonna nimitoetaja

Komeedina Eesti korvpalli kõrgliigasse tõusnud Korvpalliklubi Viimsi esitles eelmisel nädalal Viimsi Sportlandis toimunud pressikonverentsil oma meeskonda ja uut nimitoetajat. Esindusvõistkond kannab nüüd ametlikult KK Viimsi/Sportland nime.

Esimest aastat Eesti meistri- ja PAF Eesti-Läti korvpalliliigaga ühinenud meeskond teeb kõrgseltskonnas alles debüüdi, kuid Viimsi korvpalliklubi on ehitatud juba 20 aastat. Sportland, aga ka Nike on teinud klubiga aastaid koostööd ning viimane samm vaid kinnitas häid suhteid. „Sportland on olnud meie pikaaegne toetaja ja nüüd, kus neist sai nimisponsor, saame Viimsi korvpalli viia täiesti uuele tasemele,“ on klubi tegevjuht Tanel Einaste rahul.

Meeskond on komplekteeritud

KK Viimsi tegevjuhi sõnul hakkas suurem töö ja esindusmeeskonna komplekteerimine pihta juunis. „Tööd oli palju. Koroonast tingituna tõotas uue hooaja algus väga äkiline tulla. Kindel oli ka see, et sellel tasemel ei saa me vaid oma jõududega hakkama,” ütles Tanel sissejuhatuseks.

Peatreener ja kunagine tippmängija Valdo Lips on koosseisuga väga rahul. „Sain kõik mängijad, keda soovisin ning hetkel lisa ei otsi. Paberi peal on Viimsi koosseis vaid Cramost õhem,“ sõnas ta stoilise rahuga. Lips lisas, et kogu protsessi toetavad leegionärid, kelle pealt on hea õppida.

Abitreener Kristjan Evart jooksis eelmisel hooajal veel platsil, olles ka kaptenirollis, aga nüüd on tema õlul uued ülesanded. „Minu ülesanne on loomulikult täita Valdo käsklusi, aga ka ise ideid välja pakkuda,“ selgitab ta tööjaotust.

Nii treenerid kui klubijuht kinnitavad, et töö on muutunud mahukamaks ja latt on seatud väga kõrgele. Nad loodavad näha mõne noormängija avanemist ja arenemist kõrgemale tasemele. Kuigi Viimsi koduhallis on alati publik kohal ja atmosfäär hea, oodatakse saali veel rohkem fänne.

KK Viimsi pressikonverents

Kes kuuluvad KK Viimsi esindusvõistkonda?
 
KK Viimsi esindusmeeskonna koosseis on paljulubav. Tagamängija kohal tegutseb ameeriklane Devin Lee Harrys, kes Rakvere Tarvases jäi silma korraliku punktisaagi ning rohkete söötude ja lauapallide noppimisega. Tiimikaaslased iseloomustavad Devinit kui kõrge IQ-ga, meeskonnale pühendunud mängijat, kellel on väga kiired jalad.

USA kõrgemas ülikooliliigas NCAA-s pigem pingil istunud Taavi Jurkatammel oli pakkumisi ka teistest klubidest, sh Euroopast, kuid tema eelistas mänguminuteid ning sellepärast valis samuti Viimsi klubi.

Kogenumatest tagamängijatest liitusid meeskonnaga Rait-Riivo Laane ja Rain Veideman, kes mõlemad on Eesti koondise vormi kandnud ja varasemalt ühes meeskonnas mänginud. Mehed kiitsid Viimsi klubi organisatoorset poolt ja professionaalset tööd ning noorte tahet. „Ma ei tunne, et oleksin sammu tagasi astunud. Eks noorte õpetamise peale natukene närve kulub ja ehk vahel on tarvis ka vererõhumõõtjat, aga õnneks neil silmad säravad. Küll noored karastuvad ja meie õpetussõnadest kinni haaravad. Olen siin, et aidata Viimsi korvpallil tõusta, läheme igas mängus endast parimat anda,” avaldas Veideman.

Rain Veideman
Rain Veideman

Meeskonna kogenuim mängija, 209 cm pikkune tsenter Ronalds Zakis on pärit Lätist ning mängis eelmisel hooajal Saksamaal samas klubis Rain Veidemaniga, seega nende koostöö peaks juba eos hästi sujuma. Varasemalt on lätlane korvpalli mänginud Sloveenias ning Läti klubides VEF ja Ventspils. „Olen 34-aastane, kuid tunnen ennast väga noorena. Iga mängu eesmärk on võit,“ ütles kogenud keskmängija enesekindlalt.

Pere korvpallitraditsioone viivad Viimsis edasi Karl Johan Lips ja Kent-Kaarel Vene. Karl Johan oli üldse esimene Viimsiga liitunud mängija, kes sõna otseses mõttes jõudis koju tagasi – tema esimeseks treeneriks oli kunagi Tanel Einaste. „Mul polegi varem õnnestunud mängida nii isetute tagamängijatega nagu Rain ja Rait-Riivo,“ kiidab Karl Johan võistkonna n-ö staarmängijaid. Kent-Kaarel on aga treeninud näiteks Žalgirise noortesüsteemis ning viimati mänginud Tallinna Kalev/TLÜ eest.

Viimsi võistkonnas on väga palju oma kasvandikke, kellele see hooaeg saab korralikuks proovikiviks. Noored mängijad tunnistasid pressikonverentsil ausalt ja häbenemata, et hetkel saavad nad rohkem vastu pead kui kiita, kuid kogenumad kaaslased on väga sõbralikud ja juhivad vigadele koheselt tähelepanu. Tulevased tegijad on Jorgen Rikberg, Mihkel Allorg, Robert Lilleõis, Kristjan Kokk, Kevin Sünd, Ron Laanemaa ja Saamuel Rõigas.

Sportlandi roll on suurem kui kunagi varem

Ükski tippliigas mängiv tiim ei tule toime ilma toetajateta, eriti hinnas on seejuures aastatepikkused koostööd nagu KK Viimsil on olnud Sportlandiga. „Sportland ei seisa mitte ainult meie taga, vaid kõnnib meie kõrval ning on teinud seda pikki aastaid. Me ei ole tulnud üheks hooajaks kalastama, vaid vaatame juba järgmise hooaja poole,“ kinnitab Tanel Einaste.

Tanel Einaste, Anti Kalle ja Are Altraja
Tanel Einaste, Anti Kalle ja Are Altraja

Nii klubi kui Sportlandi omanikud rõhutavad kahepoolsest koostööst tekkivat sünergiat. Üks Sportlandi asutajatest, endine tippmängija ning klubi sünni juures olnud Anti Kalle viibis esimese mängu ajal ka saalis. „Nii tähtsa mängu ajal pidin ikka kohal olema. Mul on hea meel, et mõned mängijad on kodus tagasi, mitmed kogenud mängijad liitunud, noored tahavad ning kogenud Zakis võib korvi all üks-ühe vastu kelle iganes ette võtta. On tervislik kuulda, et vanemad mängijad peavad vererõhuaparaati kasutama. Nii peabki,“ muheleb Anti. Tulevaste võitude valem on tema sõnul lihtne. „Poisid peavad lihtsalt rohkem korve viskama kui vastased,” naerab ta.

„Olles olnud klubi sünni ja arengu juures, julgen öelda, et organisatoorses mõttes on tegu Eesti kõige kvaliteetsema korvpalliklubiga. Kõige eredamate saavutusteni jõudmine on vaid aja küsimus,” lisab teine Sportlandi asutaja Are Altraja.

Mõlemad mehed iseloomustavad Sportlandi kui lokaalse spordi kandjat. Sportland ei ole vaid logo. Igas linnas, kus toimetatakse, soovitakse inspireerida ja motiveerida kohalikke. See põhimõte sai määravaks ka otsuse puhul toetada oma ajaloos esmakordselt korvpalliklubi. „Paneme kogu jõu mängu ja vaatame, kuhu jõuame. Minu keel ei paindu esikohast väiksemat eesmärki välja ütlema,“ sõnab Are Altraja kokkuvõtteks.

Tanel Einaste, Anti Kalle ja Are Altraja

Käima pannakse mängubuss

Kus on edukas koostöö, seal sünnib palju uusi ja huvitavaid ideid. Nii KK Viimsi kui ka Sportlandi eesmärk on see, et iga korvpallifänn jõuaks Viimsi mängudel saali, et võimsast sportlikust emotsioonist osa saada ja oma tiimi toetada. Seetõttu paneb Sportland käima bussi, mis fännid saali toob. Esimest korda vuras tasuta fännibuss ringi juba möödunud pühapäeval, kui KK Viimsi kohtus Ventspilsi klubiga.

Buss hakkab sõitma ka edaspidi igal mängupäeval Tallinnast Kalevi spordihalli juurest läbides Pirita keskuse ja tehes peatuse kõikide Viimsi koolimajade juures, et kõik fännid Foruse spordihoonesse jõuaksid. Iga bussisõitja saab mängule tasuta sisse ning lisaks osaleb erinevate põnevate auhindade loosimises.

KK Viimsi/Sportland järgmine mäng toimub 20. oktoobril kell 19 Forus Spordikeskuses, kui Superkarika ¼ finaalseeria esimeses mängus minnakse vastamisi Tallinna Kaleviga.

Saalis näeme!

Tekst: Kärt Radik

Fotod: KK Viimsi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

E-maastikurattamatk Kõrvemaal - uus elamus sügises

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus